Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin

Share

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyinMerhaba arkadaşalar Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin.

Bu yazıda bilgisayar yedekleme ile Kişisel bilgisayarınız ilk format attığınızda tüm gerekli programları yükledikten sonra nasıl yedekleyebilirsiniz nasıl yedeği geri alabilirsiniz onu yapacağız.

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin demekten kasıt olarak bilgisayar yedekleme işlemi nasıl yapılır öncelikle ondan başlayalım ?

Bilgisayar yedekleme’nin faydaları nelerdir ?, Arkadaşlar herşeyden önce bize zaman kazandırır her anlamda, Formattan sonra gerekli hangi programlar varsa genelde yükleriz Tarayıcı, Temizleme aracı, müzik ve video oynatıcılar vb vb her ayarı yaparız aradan 1 hafta geçmeden bir sıkıntı çıkar ve yeniden format atmak zorunda kalırız hemen herkesin başına gelmiştir.

Yukarda anattığım durumlarda zaman kazanmak için yedeklediğimiz bilgisayarı geri yükleyerek zamandan tasarruf ederiz.

Şimdi yedekleme ve geri alma işlemi için gerekli prograımız olan Ashampo Backup 2016Pro (Full sürüm) nasıl alırız onu anlatmlıyım galiba 🙂

Öncelikle programı kendi sitesinden indirelim, Bunun için buradaki linke tıklayın

Programı indirdik şimdi kuruluma geçelim Kurulum esnasında bizden Serial numarası isteyen ekran gelecek burada;

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin

İşaretli alanda yazan Get free activation key kısmına tıklıyoruz arkadaşlar.

Veya buradan direkt Link olarak linke gidebilirsiniz.

ve açılan sayfada bizden mail adresimizi isteyecek buraya aktif kullandığınız mail adresinizi girerek Ashampoo’ya kayıt olun, Mailinize gelen onay mailinden sisteme gidin ve karşınıza çıkan ekranda isterseniz bilgileri verin isterseniz vermeyin siz bilirsiniz. (Benim zaten üyeliğim vardı daha öncede Ashampoo’nun ürünlerinden bu şekilde kampanya ile yayarlanmıştım) Ben bilgileri girdim ve Ashampoo bülten aboneliğim var bu tür kampanyaları gönderiyorlar sağolsunlar 🙂

Neyse Lisans Aldım;

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyinŞimdi Program kurulumundaki Lisans bölümünü girdik ve kurulumu bitiriyoruz.

program ilk açılışında gelen %40 inirimli full sürüm kampanyasına no thanks diyerek kapatın (Zaten Full sürüm kullanıyoruz 🙂 )

Şimdi Program açıldı Üst menüde Setting bölümü altında Change Language tıklayarak Program dilini değiştirip en aşağıdaki Türkçe yapın arkadaşlar. Program kapanıp açılacaktır bundan sonra yedeklemeye geçelim.

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin

Brada gördüğünüz gibi şimdi ben açıklamasını da yapayım arkadaşlar.

Bu Sürücüleri yedekle : Burada hangi sürücüyü yedeklemek istediğinizi belirtin (c-d-e- ben sadece c seçtim)

Bu Klasöre:   Yedekleme işlemi nereye yapılsın (Ben D/ içinde c-yedek diye klasör açtım onun içine yedekliyorum)

Yedekleme zamanı: Burada isterseniz günlük yedekleme yaparsınız ama buna gerek yok ben tek seferlik yedekleyip programı kaldıracağım Formattan sonra tekrar yükleyip yedeği geri alacağım.

Saklanacak Eski:  verilerin kaç gün saklanacağını soruyor ama bu hergün yedekleyip sonra şişmesin diye 27 günden önceki yedekleri sileyim diyor.

Son olarak yedek durumu bölümünden Şimdi Yedeklemeyi Başlat tıklıyoruz ve yedekleme bitene kadar bekleyin bitince yedekleme işlemimiz tamamdır.

Şimdi Yedeği Geri yükleme.

Bilgisayarınızı kolayca yedekleyin

Burada istediğiniz alanı seçerek geri yüklemeyi başlatabilirsiniz arkadaşlar.

Anlamadığınız yer olursa yorum yazmanız halinde yardımcı olmaya çalışırım.

Selametle….