Merhabalar sevgili dostlar, Son zamanlarda gündem malum İsrail Filistin savaşı, bolca etrafta göreceğiniz boykot olaylarının komikliğinin ve samimiyetsizliği hakkında 3-5 kelime de ben yazmak istedim.

Konu sadece bu savaş değil genel olarak bizim halkın iki yüzlülüğünden bahsetmek istiyorum, Kendi çapımda sadece kendi düşüncelerim ile ister katılırsınız isterseniz katılmaz yazıyı hikeyende paylaşıp ne saçma şeyler yazıyorlar diyebilirsiniz çok bir önemi yok, umrumda da değil zaten.

Beni tanıyanlar ve yazıma dikkat kesinlenler için devam ediyorum.

İsrail ile ilişkili markalara artan boykot olayları iyice zıvanadan çıkmaya başlamıştı taa ki boykot yapılan markaları kendilerinin de kullandıklarını fark edene kadar, fark edenler usulca sessiz köşeye çekiliyor nedeni bilinmeksizin.

Örneğin; Coca cola’ya tepki gösterip yüzlerce koli alıp sokağa döken salaklar artık pepsi içiyor, Ariel deterjan’ın israil menşei olduğunu düşünüp alıp kolilerce yerlere dökenler Omo kullanıyor. Starbucks tepki gösterip her türlü çirkefliği yapan salaklar ise en komiklerinden, zira bu arkadaşlar evlerinde nescafe veya Jacobs kullanıyor. bunlar gibi onlarca örnek var ama saçma sapan gereksiz eklemelerden başka bir şey değil maalesef.

Söylemek istediğim kimin hangi markayı neden kullandığı değil isteyen istediği ürünü markayı kullanıp diğerini boykot edebilir bu benim umrumda da değil zaten sadece şunu söylemek istiyorum ki boykot ettiğiniz ürünlerin hangi ülkeye ait olduğuna bakın, çok da önemli değil zaten İsrail değil bulgaristan da olsa siz salaklar her şeyi boykot etmeye müsaitsiniz Yerli üretim ürünler kalitesiz diyerek kullanmayın ama ilk fırsatta her şeyi boykot edin.

Çok daha komiği ise Boykot etmek için kullandığınız her şey boykot ettiğiniz ülkelere ait 🙂

Şöyle bir yol izleyelim; Boykot düşüncesine girdiniz ilk etap arama motoru ile sosyal medya sitelerine ulaşmak için kullanacağınız ilk durak Google, Yandex, Bing, ve arayacağınız içerikler İnstagram, Twitter, Facebook ve bunlara erişim için kullanılan telefon Apple, Samsung, Xıaomi, veya bilgisayar, Samsung, Dell, Asus, Lenova. Bunların işletim sistemi, Microsoft, İos, Linux doğru gidiyoruz değil mi ? (daha detaylı içeriklere girmeye gerek yok anlayacağınız düzeyde yazıyorum) Peki bunların hangisi Türkiye’de üretiliyor ? hangisi bizim ve hangisini boykot etmemek için sebebiniz var ?

Yukarıda belirttiğim markaların israil olup olmaması konumuz değil abd, isveç, almanya, ingiltere vs vs ama hiç biri Türk üretimi değil ? bugün siz boykot adı altında İsraile tepki göstermeye çalışıyorsunuz yarın ABD bir diğer gün ingiltere olacak haftaya da Almanya olabilir pek önemi yok sadece iki yüzlülük yapmayın..

Boykot edilen küçük markalar aksine bugün Mercedes Benz ‘de İsrail’e yardım yaptığını açıkladı peki bu açıklamadan sonra bakalım kaç kişi Boykot için Mercedes marka aracını yakıp boykot edecek 🙂

Kendiniz şahsi olarak boykot edin kimsenin birşey dediği yok umunda değil zaten sadece ortamlara girip bakın ben de kendi küçücük beynimle sizi uyarıyorum bu markayı kullanmayın israilin ama abd markasını kullanın sorun yok demekten başka ne yapıyorsunuz ? Tepkiyi kime ve neye vermeye çalışıyorsunuz  ?? yaptığınız rezillikten başka nedir söyler misiniz ?

Yapılanlar boykot filan değil gösteriş budalası salakların 3-5 tiktok videosunun gazına gelerek 2 de yanına aldığı şakşakçı salağı ile kendisini rezil etmekten başka yaptığı birşey yok.

Boykot nasıl yapılır ? bunu Nazlı Sarp’ın Dünya’ya yazdığı yazıda akıllıca hali ile okuyabilirsiniz bakınız: İlgili yazı

En azından çok daha okunaklı ve benim gibi sert uslub ile değil tertemiz anlatmış.

Diğer konu ise Mehmetçik Savaşa filistine gitsin diyen dangalaklara değinmeden edemeyeceğim maalesef iki çift sözüm de onlara var.

Sevgili insanlar geçenlerde gördüğüm İsrail konsolosluğuna yapılan saldırılar ve Mehmetçik filistine hamasa yardıma gitsin diyen geri zekalıların videoları baya gördüm Twitter’da. Gülmek filan değil bunlar tamamen çıldırmış gerizekalılardan başka bir şey değil, acıyorum ki maalesef aynı ülkede aynı şartlarda yaşıyoruz.

Burada toplanan 100 kişiyi alalım diyelim ki kalk kardeşim filistine gidiyoruz hadi… Ne diyeceğklerini çok iyi biliyoruz yazmaya gerek yok. 100 kişi ile yola çıkalım sınırda savaşacak olan 3 kişi kalmaz bunu net şekilde biliyoruz.

Evet bir de Fatih Erbakan var bunları organize eden mi öncülük eden mi diyeyim hangisi doğru bilmiyorum ama öğrendiğim kadarıyla BEDELLİ askerlik yapıp Mehmetçiği savaşa göndermenin peşine düşmüş 🙂

Sevgili Cem Yılmaz abimizin dediği bir söz var ya; Gri eşofmanı götüne çekiyor, Beni anla hallerim var 🙂

hatırlamayanlar için video url bırakayım: İlgili Video

Evet burada yazacaklarım bu kadar değil aslında ama diğer konu olan iki yüzlülüğünüzün temellerine diyecektim taa ki Amaaan kime ne anlatıyorum düşüncesi beni sarana kadar.

İsteyen istediği ürünü kullansın istediğini boykot etsin umrumda değil ama kendinizi rezil etmeyin, Kimsenin sizin o küçücük beyninizle verdiğiniz boykot veya savaşa insan gönderme fikirlerine ihtiyacı yok.

Siz şahsi olarak istediğinizi yapın ama insanların fikirlerine saygı duyun, İsteyen istediği ürünü kullanır istediği yerde kahvesini içer. Hele ki Savaşa Mehmetçik göndermeye çalışan salaklar, size diyeceğim söz bile yok maalesef….