23 Nis, 2017

Cloudflare mi Sucuri mi ?
" Cloudflare mi Sucuri mi ? "

Merhaba arkadaşlar Güvenlik piyasasının iki büyük devi CloudFlare ve Sucuri karşılaştırmasının yapıldığı bir makale ile karşınızdayım 🙂

Günümüz dijital peyzajında ​​web sitesi güvenliğine vurgu yapılması nedeniyle, okuyuculardan kazandığım en yaygın taleplerden biri, hangisinin daha iyi olduğunu açıklamak oldu Sucuri ile CloudFlare arasındaki bir artı ve eksilerini analiz edelim. Sucuri ve CloudFlare, web sitesi güvenlik duvarı, CDN ve DDoS koruma hizmetleri sunan çevrimiçi hizmetlerdir. Bu yazıda, karşılaştırak cloudflare mi sucuri mi iyi anlayacağız.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

İnternetteki en güvenli web siteleri bile, hizmet reddi saldırılarına (DDoS), saldırı girişimlerine ve zararlı yazılım enjeksiyonlarına karşı savunmasızdır.

Bir WordPress sitesi sahibi olarak, admin dizinini şifrelemek , oturum açma girişimlerini sınırlandırmak , iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek vb. Gibi bazı güvenlik en iyi uygulamalarını kullanabilirsiniz .

Ancak bu ipuçları, web sitenizi genellikle diğer saldırı türlerine karşı açıkta bırakan yazılımsal güvenliklerdir. Sucuri ve CloudFlare bir web sitesi uygulama güvenlik duvarı (WAF) sunuyor.

Bu, tüm web sitenizin trafiğinin sunucu tarayıcılarını kullandığı anlamına gelir. Bir istek kötü niyetli görünüyorsa, güvenlik duvarınız web sitenize ulaşmadan engelleyebilir.

Yüzeyde, bu iki hizmet neredeyse aynı görünüyor, ancak bazı önemli farklılıklar var.

Bu karşılaştırmada, üzerinde duracağız:

 • Özellikler
 • Fiyatlandırma
 • Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Hizmeti

Sonunda hangi platformun sizin için en iyi olduğunu tam olarak bileceksiniz.

Hazırmısınız ?  Öyle ise karşılaştıralım Sucuri vs Cloudflare

Özellikler

Bu bölümde, Sucuri ve CloudFlare’nin sunduğu özelliklere bakacağız.

Her iki hizmetin farklı özellik setleriyle gelen farklı planlar sunduğuna dikkat etmek önemlidir.

Bir kullanıcı olarak, pazarlama sitelerinin kurbanı olmadığınızdan emin olun çünkü tüm planlar tüm özelliklerle birlikte gelmez. hepsi bizde vardır diyenlere kesinlikle itibar etmeyiniz 🙂

CloudFlare Özellikleri

CloudFlare, ücretsiz CDN servisleri ile ünlüdür . Web Sitesi Uygulama Güvenlik Duvarı ürününü kullanarak DDOS saldırılarını azaltmada uzmanlaşmışlardır. CloudFlare, saldırı sırasında veya sunucunuz tepkisel olmadığında yoğun trafik ortamında sitenizi kullanıcıların kullanımınıza sunabilir.

Web sitelerinin güvenlik duvarı, web sitenize ulaşmadan önce şüpheli trafiği engelliyor. Güvenlik duvarı ayrıca web sitenizi yorum spam’ı ve kayıt spami olarak koruyan gönderimler formuna da uzanır .

Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare ayrıca tüm planlarıyla birlikte ücretsiz ve özel SSL sertifikaları da sunmaktadır . Ücretsiz ve profesyonel planlar yalnızca CloudFlare tarafından yayınlanmış sertifika kullanmanıza izin verir. Özel sertifika için planını yükseltmeniz gerekir.

CloudFlare  CDN hizmetini ücretsiz sunarken uygulama güvenliği waf kısmı ve diğer özellikleri için kurumsal plan hizmeti satın almanızı ister.

CloudFlare, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için sunucu tarama hizmeti sunmuyor. Ayrıca, onların saatinde saldırıya uğramanız durumunda bir kötü amaçlı yazılım kaldırma garantisi sağlamaz.

Sucuri Özellikleri

Sucuri, en saygın web sitesi güvenlik ve izleme servislerinden biridir. Bunlar, kapsamlı web sitesi izleme, kötü amaçlı yazılım tarama, DDoS koruması ve kötü amaçlı yazılım kaldırma hizmetleri sunar.

Sucuri CloudProxy, bir web sitesi güvenlik duvarı ve yük dengeleme hizmeti sunmaktadır. DDoS saldırılarını, kod enjeksiyonunu, kötü botları ve diğer web sitesi tehditlerini etkili bir şekilde engelleyerek şüpheli trafiği web sitenize ulaşmasını engeller.

Sucuri , temel planları için ücretsiz Let’s Encrypt SSL ile entegrasyon sunuyor . Ayrıca, profesyonel SSL ve iş planlarınızla birlikte özel SSL sertifikaları da kullanabilirsiniz.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

Sucuri, dosya değişikliği, kod enjeksiyonu ve kötü amaçlı yazılım için web sitenizi düzenli olarak tarar. WordPress, Joomla, Drupal gibi tüm popüler CMS yazılımlarının desteğiyle saldırıya uğramış siteleri temizlerler .

Kazanan: Sucuri, araç ve hizmetlerin daha iyi bir birleşimini (Web Sitesi Güvenlik Duvarı + Yük Dengeleme + Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme / Hack Onarımı) sundukları için açık ara farkla kazandı.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, birçok küçük işletme için önemli bir faktördür.

Burada, CloudFlare ve Sucuri’nin sunduğu farklı fiyatlandırma planlarını karşılaştıracağız, böylece paranız ile ne elde ettiğinizi tam olarak bileceksiniz.

ÜCRETSİZ her zaman daha iyi değil Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare Fiyatlandırma Planları

CloudFlare herkese ücretsiz bir CDN hizmeti sunuyor. Bant genişliği için ücret almıyorlar; bu da trafik hacminizden bağımsız olarak ücretsiz CDN’lerini kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ancak, bu ücretsiz plan web sitesi uygulama güvenlik duvarı ile birlikte gelmiyor. Web siteniz CDN’den fayda sağlayabilir, ancak DDoS saldırıları, spam, kötü trafiğe vb. Karşı korunmayacaktır.

Web uygulamaları güvenlik duvarı için, 20$ / ay’a mal olan Pro planına ihtiyacınız var (bu gelişmiş güvenlik için ihtiyacınız olan şey).

Bu pro plan gelişmiş DDoS azaltma ve özel SSL içermez. Bu özellikler için, aylık 200 $’a mal olan İşletme planına ihtiyacınız olacak.

Sucuri Ücretlendirme Planları

CloudFlare’den farklı olarak, Sucuri ücretsiz bir plan sunmaz. Onların web sitesi güvenlik yığını planı CloudFlare’nın yanlısı planı daha ucuzdur bir yıl için $ 199.99 başlar.

Bu temel plan tam web sitesi izleme, web sitesi uygulama güvenlik duvarı, DDoS koruması, zararlı yazılımdan arındırma ve ücretsiz LetsEncrypt SSL sertifikası içerir .

Sucuri, alt düzey planlardan özellikleri hariç tutmak yerine, daha yüksek ödeme planları için teşvik olarak önceliği kullanıyor.

Örneğin, temel plan için kötü amaçlı yazılım kaldırma tahmini süresi 12 saat, mesleki plan için 6 saat ve iş planı için 4 saattir. Bununla birlikte, gerçek temizleme zamanlamaları tüm müşteriler için olduğundan daha hızlıdır.

Tüm planların bir parçası olarak 7/24 destek veriyorlar. İş planı aboneleri Canlı Sohbet desteğini de kullanabilirler.

Kazanan: Sucuri, fiyat konusunda küçük işletmeler için bariz bir seçimdir. CloudFlare Pro $ 240 / yıl vs Sucuri maliyeti 199 $ / yıl maliyete ve daha fazla özellik sunuyor. Aynı özelliklerin kilidini açmak için, CloudFlare’nin 2400 $ / yıl planına geçmelisiniz. Sucuri’nin en pahalı planı yılda 499 $ ‘dadır.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Hizmeti

Hizmet reddi saldırıları dışında malware ve kod enjeksiyonları, WordPress sitesi sahiplerinin karşılaştığı en yaygın tehditlerdir.

İki hizmetin web sitenizi bu yaygın tehditlere karşı nasıl koruduğunu görelim.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare – Güvenlik ve Kötü Amaçlı Yazılımların Kaldırılması

CloudFlare ücretsiz sürümü temelde web sitenizi hızlı hale getirmeye yardımcı olan bir içerik dağıtım ağıdır.

Web sitesi güvenlik duvarı, ücretli planlarıyla birlikte gelir. CloudFlare’nin kullanıma hazır özel kurallarını içerir. Bu kurallar sitenizi genel kod enjeksiyonu kesmeleri, XSS JavaScript açıkları ve form gönderimlerinden korur.

Bununla birlikte, dosya değişikliği algılama, kötü amaçlı yazılım tarama, kara liste izleme ve diğer birçok güvenlik özellikleri sunmuyorlar. Kötü amaçlı yazılım taraması için üçüncü taraf uygulamaları ekleyebilirsiniz, ancak bu servislerin size ek ücret ödemeleri gerekir.

Sucuri – Kötü Amaçlı Yazılımların taranması ve kaldırılması

Sucuri, güvenlik odaklı bir şirkettir. Web sitelerini izlemek ve onları kötü amaçlı yazılımlara ve diğer saldırılara karşı korumak konusunda uzmanlaşmışlardır.

Sucuri’nin web sitesi uygulama güvenlik duvarı, sizi DDOS, SQL enjeksiyonları, XSS JavaScript enjeksiyonları, yorum ve iletişim formu spam’lerine karşı korur.

Bununla birlikte, bir şey tüm bu güvenlik bariyerlerini aşarsa ve bir şekilde web sitenize ulaşırsa, Sucuri web sitenizi (ücretsiz olarak) temizlemeyi önerir. ve bunu yapar 🙂

Şimdiden web sitenize bulaşan bir kötü amaçlı yazılım varsa sucuriye geçtiğinizde Sucuri bunu da temizleyecektir.

Kazanan: Sucuri – Web sitesi uygulama güvenlik duvarını izleme, malware koruması ve temizleme hizmetleri ile açık ara öne geçerek bu yazının galibi oluyor.

Sonuç

CloudFlare ve Sucuri, web sitenizdeki DDoS saldırılarına karşı koruma sunar. CloudFlare, içerik dağıtım ağı alanında biraz daha iyi (CDN).

Sucuri, genel özelliklerden daha iyi, daha iyi güvenlik izleme ve daha düşük fiyatlara sahip. WordPress gibi bir CMS kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan şey Sucuri’dir.

Bu makalenin Sucuri ile CloudFlare arasındaki artıları ve eksileri karşılaştırmanıza yardımcı olmasını diliyorum.

Yazıyı okuduktan sonra Cloudflare mi Sucuri mi ? sorusuna da yanıt bulmuş olduk 🙂

Bu yazı 2136 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. bence cloudflare en iyisi, ya da hep onun ismini duyduğumuzdan bize çekici geliyor.

 2. Gökhan Duman dedi ki:

  Merhabalar, yazınız anlamlı ve sade olmuş bunun için ayrıca teşekkür ederim. Bazı siteleri gezdiğimde sürekli reklam var ve rahatsız ediyor ancak siteniz çok iyi başarılar dilerim..

 3. Uğur Çetin dedi ki:

  CloudFlare ve Sucuri kullanan birisi olarak kesinlikle Sucuri diyorum. Cloudflare’den tam verim almak için 200$ dolarlık paketi almak şart. Sucuri ise 20 $ lık paketle mükemmel ddos, 7 ddos gibi bir çok saldırı tipine barikat koyuyor, ayrıca sucuri, cache ve gzip sıkıştırma konusunda da çok başarılı. Ve daha da önemlesi ne zaman ticket açsam, en kısa zamanda muhakkak cevap gelmiştir. Sucuri’nin tek eksik önü site sil butonu yok, bunun için ticket açmanız lazım.

 4. arslan türk dedi ki:

  Hiç anlamıyorum bu şeylerden. Turhosttan Host+domain alır kurarım. Başka yok.

 5. graybilisim dedi ki:

  Bypass edildiğini unutmamak gerek farklı yollarada gidilmeli eğer sizi kafaya takmış biri olduğunu düşünürseniz bypass edilmesi an mesesi.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Cloudflare bypass ediliyor evet eksi yönlerinden biri de bu tabi ayrıca kafaya takan kişi olacak kadar önemli bir site varsa paylaşımlıda olduğu sürece güvenlik açığı devam eder 🙂

 6. Didem dedi ki:

  Güzel yazınız için teşekkür ederim.Blogum hitlenmeye başlayınca ddos atakları başladı.Benimde cdn kullanmam gerekiyor artık sanırım.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Ddos atakları cdn ile pek önleyemezsiniz 🙂 özel destek almalısınız bence, hatta bu yazıdaki sucuri veya cloudflare gibi büyük şirketler gayet iyi çözüm olur bu tür saldırılara.

 7. cloudflare vs sucuri merak ediyordum konu hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler, benim tercihim tabiki cloudflare.

 8. İkiside sağlam hizmet veriyor. Deneme fırsatım oldu securiyi normalde cloudflare vazgeçilmezdir de securinin hakkınıda yememeli güzel hizmet sunuyorlar. Cloudflare cdn servisleri ve yılların tecrübeli kişileri olduğu için tercihim ondan yana. Makale de güzel olmuş elinize sağlık.

 9. Gökhan Duman dedi ki:

  Merhabalar, bu güzel yazı için teşekkür ederim. Olması gerektiğinden yalın ve sade olmuş bu tür yazıları internette gördükçe gözlerimiz yorulmadan okuyabiliyoruz.

 10. EmreAtlı dedi ki:

  Cloudflare yi tercih ediyorum gayet memnunum ama Sucuri yide denerim. Güzel bir yazı olmuş.

 11. ismet dedi ki:

  Bence Cloudflare DDOS ataklara karşı Sucuriye göre daha iyi.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Ben de Sucuri taraftarıyım ama üstadım sucuri malesef ücrretsiz vermediğinden dolayı cloud kullanıyoruz zaten saldırı geldiği de yok 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir