Cloudflare mi Sucuri mi ?

Share

Merhaba arkadaşlar Güvenlik piyasasının iki büyük devi CloudFlare ve Sucuri karşılaştırmasının yapıldığı bir makale ile karşınızdayım 🙂

Günümüz dijital peyzajında ​​web sitesi güvenliğine vurgu yapılması nedeniyle, okuyuculardan kazandığım en yaygın taleplerden biri, hangisinin daha iyi olduğunu açıklamak oldu Sucuri ile CloudFlare arasındaki bir artı ve eksilerini analiz edelim. Sucuri ve CloudFlare, web sitesi güvenlik duvarı, CDN ve DDoS koruma hizmetleri sunan çevrimiçi hizmetlerdir. Bu yazıda, karşılaştırak cloudflare mi sucuri mi iyi anlayacağız.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

İnternetteki en güvenli web siteleri bile, hizmet reddi saldırılarına (DDoS), saldırı girişimlerine ve zararlı yazılım enjeksiyonlarına karşı savunmasızdır.

Bir WordPress sitesi sahibi olarak, admin dizinini şifrelemek , oturum açma girişimlerini sınırlandırmak , iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek vb. Gibi bazı güvenlik en iyi uygulamalarını kullanabilirsiniz .

Ancak bu ipuçları, web sitenizi genellikle diğer saldırı türlerine karşı açıkta bırakan yazılımsal güvenliklerdir. Sucuri ve CloudFlare bir web sitesi uygulama güvenlik duvarı (WAF) sunuyor.

Bu, tüm web sitenizin trafiğinin sunucu tarayıcılarını kullandığı anlamına gelir. Bir istek kötü niyetli görünüyorsa, güvenlik duvarınız web sitenize ulaşmadan engelleyebilir.

Yüzeyde, bu iki hizmet neredeyse aynı görünüyor, ancak bazı önemli farklılıklar var.

Bu karşılaştırmada, üzerinde duracağız:

  • Özellikler
  • Fiyatlandırma
  • Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Hizmeti

Sonunda hangi platformun sizin için en iyi olduğunu tam olarak bileceksiniz.

Hazırmısınız ?  Öyle ise karşılaştıralım Sucuri vs Cloudflare

Özellikler

Bu bölümde, Sucuri ve CloudFlare’nin sunduğu özelliklere bakacağız.

Her iki hizmetin farklı özellik setleriyle gelen farklı planlar sunduğuna dikkat etmek önemlidir.

Bir kullanıcı olarak, pazarlama sitelerinin kurbanı olmadığınızdan emin olun çünkü tüm planlar tüm özelliklerle birlikte gelmez. hepsi bizde vardır diyenlere kesinlikle itibar etmeyiniz 🙂

CloudFlare Özellikleri

CloudFlare, ücretsiz CDN servisleri ile ünlüdür . Web Sitesi Uygulama Güvenlik Duvarı ürününü kullanarak DDOS saldırılarını azaltmada uzmanlaşmışlardır. CloudFlare, saldırı sırasında veya sunucunuz tepkisel olmadığında yoğun trafik ortamında sitenizi kullanıcıların kullanımınıza sunabilir.

Web sitelerinin güvenlik duvarı, web sitenize ulaşmadan önce şüpheli trafiği engelliyor. Güvenlik duvarı ayrıca web sitenizi yorum spam’ı ve kayıt spami olarak koruyan gönderimler formuna da uzanır .

Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare ayrıca tüm planlarıyla birlikte ücretsiz ve özel SSL sertifikaları da sunmaktadır . Ücretsiz ve profesyonel planlar yalnızca CloudFlare tarafından yayınlanmış sertifika kullanmanıza izin verir. Özel sertifika için planını yükseltmeniz gerekir.

CloudFlare  CDN hizmetini ücretsiz sunarken uygulama güvenliği waf kısmı ve diğer özellikleri için kurumsal plan hizmeti satın almanızı ister.

CloudFlare, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için sunucu tarama hizmeti sunmuyor. Ayrıca, onların saatinde saldırıya uğramanız durumunda bir kötü amaçlı yazılım kaldırma garantisi sağlamaz.

Sucuri Özellikleri

Sucuri, en saygın web sitesi güvenlik ve izleme servislerinden biridir. Bunlar, kapsamlı web sitesi izleme, kötü amaçlı yazılım tarama, DDoS koruması ve kötü amaçlı yazılım kaldırma hizmetleri sunar.

Sucuri CloudProxy, bir web sitesi güvenlik duvarı ve yük dengeleme hizmeti sunmaktadır. DDoS saldırılarını, kod enjeksiyonunu, kötü botları ve diğer web sitesi tehditlerini etkili bir şekilde engelleyerek şüpheli trafiği web sitenize ulaşmasını engeller.

Sucuri , temel planları için ücretsiz Let’s Encrypt SSL ile entegrasyon sunuyor . Ayrıca, profesyonel SSL ve iş planlarınızla birlikte özel SSL sertifikaları da kullanabilirsiniz.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

Sucuri, dosya değişikliği, kod enjeksiyonu ve kötü amaçlı yazılım için web sitenizi düzenli olarak tarar. WordPress, Joomla, Drupal gibi tüm popüler CMS yazılımlarının desteğiyle saldırıya uğramış siteleri temizlerler .

Kazanan: Sucuri, araç ve hizmetlerin daha iyi bir birleşimini (Web Sitesi Güvenlik Duvarı + Yük Dengeleme + Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme / Hack Onarımı) sundukları için açık ara farkla kazandı.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, birçok küçük işletme için önemli bir faktördür.

Burada, CloudFlare ve Sucuri’nin sunduğu farklı fiyatlandırma planlarını karşılaştıracağız, böylece paranız ile ne elde ettiğinizi tam olarak bileceksiniz.

ÜCRETSİZ her zaman daha iyi değil Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare Fiyatlandırma Planları

CloudFlare herkese ücretsiz bir CDN hizmeti sunuyor. Bant genişliği için ücret almıyorlar; bu da trafik hacminizden bağımsız olarak ücretsiz CDN’lerini kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ancak, bu ücretsiz plan web sitesi uygulama güvenlik duvarı ile birlikte gelmiyor. Web siteniz CDN’den fayda sağlayabilir, ancak DDoS saldırıları, spam, kötü trafiğe vb. Karşı korunmayacaktır.

Web uygulamaları güvenlik duvarı için, 20$ / ay’a mal olan Pro planına ihtiyacınız var (bu gelişmiş güvenlik için ihtiyacınız olan şey).

Bu pro plan gelişmiş DDoS azaltma ve özel SSL içermez. Bu özellikler için, aylık 200 $’a mal olan İşletme planına ihtiyacınız olacak.

Sucuri Ücretlendirme Planları

CloudFlare’den farklı olarak, Sucuri ücretsiz bir plan sunmaz. Onların web sitesi güvenlik yığını planı CloudFlare’nın yanlısı planı daha ucuzdur bir yıl için $ 199.99 başlar.

Bu temel plan tam web sitesi izleme, web sitesi uygulama güvenlik duvarı, DDoS koruması, zararlı yazılımdan arındırma ve ücretsiz LetsEncrypt SSL sertifikası içerir .

Sucuri, alt düzey planlardan özellikleri hariç tutmak yerine, daha yüksek ödeme planları için teşvik olarak önceliği kullanıyor.

Örneğin, temel plan için kötü amaçlı yazılım kaldırma tahmini süresi 12 saat, mesleki plan için 6 saat ve iş planı için 4 saattir. Bununla birlikte, gerçek temizleme zamanlamaları tüm müşteriler için olduğundan daha hızlıdır.

Tüm planların bir parçası olarak 7/24 destek veriyorlar. İş planı aboneleri Canlı Sohbet desteğini de kullanabilirler.

Kazanan: Sucuri, fiyat konusunda küçük işletmeler için bariz bir seçimdir. CloudFlare Pro $ 240 / yıl vs Sucuri maliyeti 199 $ / yıl maliyete ve daha fazla özellik sunuyor. Aynı özelliklerin kilidini açmak için, CloudFlare’nin 2400 $ / yıl planına geçmelisiniz. Sucuri’nin en pahalı planı yılda 499 $ ‘dadır.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Hizmeti

Hizmet reddi saldırıları dışında malware ve kod enjeksiyonları, WordPress sitesi sahiplerinin karşılaştığı en yaygın tehditlerdir.

İki hizmetin web sitenizi bu yaygın tehditlere karşı nasıl koruduğunu görelim.

Cloudflare mi Sucuri mi ?

CloudFlare – Güvenlik ve Kötü Amaçlı Yazılımların Kaldırılması

CloudFlare ücretsiz sürümü temelde web sitenizi hızlı hale getirmeye yardımcı olan bir içerik dağıtım ağıdır.

Web sitesi güvenlik duvarı, ücretli planlarıyla birlikte gelir. CloudFlare’nin kullanıma hazır özel kurallarını içerir. Bu kurallar sitenizi genel kod enjeksiyonu kesmeleri, XSS JavaScript açıkları ve form gönderimlerinden korur.

Bununla birlikte, dosya değişikliği algılama, kötü amaçlı yazılım tarama, kara liste izleme ve diğer birçok güvenlik özellikleri sunmuyorlar. Kötü amaçlı yazılım taraması için üçüncü taraf uygulamaları ekleyebilirsiniz, ancak bu servislerin size ek ücret ödemeleri gerekir.

Sucuri – Kötü Amaçlı Yazılımların taranması ve kaldırılması

Sucuri, güvenlik odaklı bir şirkettir. Web sitelerini izlemek ve onları kötü amaçlı yazılımlara ve diğer saldırılara karşı korumak konusunda uzmanlaşmışlardır.

Sucuri’nin web sitesi uygulama güvenlik duvarı, sizi DDOS, SQL enjeksiyonları, XSS JavaScript enjeksiyonları, yorum ve iletişim formu spam’lerine karşı korur.

Bununla birlikte, bir şey tüm bu güvenlik bariyerlerini aşarsa ve bir şekilde web sitenize ulaşırsa, Sucuri web sitenizi (ücretsiz olarak) temizlemeyi önerir. ve bunu yapar 🙂

Şimdiden web sitenize bulaşan bir kötü amaçlı yazılım varsa sucuriye geçtiğinizde Sucuri bunu da temizleyecektir.

Kazanan: Sucuri – Web sitesi uygulama güvenlik duvarını izleme, malware koruması ve temizleme hizmetleri ile açık ara öne geçerek bu yazının galibi oluyor.

Sonuç

CloudFlare ve Sucuri, web sitenizdeki DDoS saldırılarına karşı koruma sunar. CloudFlare, içerik dağıtım ağı alanında biraz daha iyi (CDN).

Sucuri, genel özelliklerden daha iyi, daha iyi güvenlik izleme ve daha düşük fiyatlara sahip. WordPress gibi bir CMS kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan şey Sucuri’dir.

Bu makalenin Sucuri ile CloudFlare arasındaki artıları ve eksileri karşılaştırmanıza yardımcı olmasını diliyorum.

Yazıyı okuduktan sonra Cloudflare mi Sucuri mi ? sorusuna da yanıt bulmuş olduk 🙂