19 Ara, 2016

Çok kullanılan Programlama Dilleri listesi
" Çok kullanılan Programlama Dilleri listesi "

Merhabalar efenim,

Bu yazıda en çok kullanılan 250 programlama dilini paylaşmak istedim. merak edenler veya yeni dil öğrenmek isteyif klasikleşmişlerden farklı diller öğrenmek isteyenler için ideal bir liste olabilir.

Liste herhangi bir şekilde sralanadı, yani en iyiler en kötüler şeklinde değil, rastgele sıralama yapıldı sıkıntı yamayın aradığınız veya diğer diller aklınıza geliyorsa eklemei istediğiniz not bırakırsınız yoruma.

Dillerin wiki sayfasıyla birlikte olması size detaylı kaynağı bulma fırsatı da veriyor hadi selametle …

Bu yazı 1420 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

  1. Hep bir programcı olmak istemişimdir hep kodların içinde bunalan insanlara özendim ama yapabildiğim sadee wordpress tema türkçeleştirme :)))

  2. Onur Sahin dedi ki:

    Bu konuyu bloguma kopyala yapistir yapabilirim Ali bey 😀

  3. Teknolat dedi ki:

    Listeye tek tek baktım bildiğim birkaç programlama dili var ve bunları da ismen biliyorum. Kullandığım programlama dili sayısı ise sadece 3. demekki yolun başındayız.

  4. Özlem Serçe dedi ki:

    Paylaşımınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki alana slaweally yazın