Genel · 17 Temmuz 2016 26

#Darbe girişimi hakkında
Darbe girişimi hakkında

Merhabalar efenim..

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen Darbe girişimi hakkında birkaç olumlu olumsuz biraz konuşmak içimdekileri yazmak istedim.

Öncelik olarak bu Darbe girişimi bana çok fazla amatörce gözüktü (daha önce herhangi bir darbe görmedim ama 🙂 )

Yani ben olsaydım yapacaklar listem şu şekilde olurdu;

Cumhurbaşkanı , Başbakan ve M.Vekillerini direkt olarak hedef alıp ardından medyaya oynardım işimi garantiye alırdım yani.

Ardından Türksat ile tüm Tv / Radyo yayınlarını kapatır ve son olarak halkın birbiri ile haberleşmesini engellemek için Tib’e giderek İnterneti özellikle Sosyal medya bağlantısını kapatırdım.

Şimdi bu durumda bunların yaptığı bana çok saçma geldi ki hele siyasetten anlamayan birisi olarak bile saçma gördüysem ://

Şimdi gelelim birde yaptıklarına TRT aracılığı ile Darbe bildirisi okuttular bu bildiri içeriğini defalarca dinledim kendilerince haklı nedenleri var ve baya doluşlar ki bu şekilde bir girişime kalkıştılar ve apar topar olmuş gibi gözüküyor.

Ardından TBMM’ye saldırı düzenediler Halkın üzerine ateş açtılar Tank ile Halkın üzerine gittiler CNN binasını bastılar vs vs vs….

Bunları yapanlara gelince benim görüşüm ve genel Türk halkıın ortak görüşü tabiki ortak olarak Rütbeli personel (Omuz üzeri rütbeliler) yaptığıdır.

Alt kesim için Askerliği yapmış ve az çok hiyerarşi’yi bildiğim için Söylüyorum ki bu alt kısım emir verilir yaılır şeklindedir.

En basit örnek: J.K.Albay > J.Yarbay > J. Binbaşı > J.Yüzbaşı > K.Bçvş > K.Çvş > 4 Kdm Uzm > 2 Kdm. Uzm > J. Çavuş > J.Onbaşı > J. Er

Aradaki rütbeleri tam olarak yazmadım liste uzamasın diye ama gayet anlaşılır biçiçmdedir.

En alt kısımdaki Er kısmı bile kendi arasına Alt Devre / Üst devre olarak rütbeleşmişken ve en alt devre üst devesine bile bahsi sözkonusu olan emre itaatsizlik yapamazken Aklınız alır mı bu J. Er’in J.K.Albay’a karşı emre itaatsizlik yapması sözkonusu olabilir mi ?

Şimdi bu olanlar ölenler yaralananlar kimler zannediyorsuuz ? Hangi Albay öldü darbe girişiminden ???

Ben duymadım görmedim olanlar ;

J.K.Albay > J.Yarbay > J. Binbaşı > J.Yüzbaşı > K.Bçvş > K.Çvş > 4 Kdm Uzm > 2 Kdm. Uzm > J. Çavuş > J.Onbaşı > J. Er

Renkli yazdığım rütbelilere oldu. Peki tamamen suçsuz mu hepsi tabiki hayır, Yazı işleri AST’ları genellikle bu tür işlerin nasıl yürüdüğünü bilirler hangi bilgi nereye gönderilir ve kimin adına nasıl gönderilir vb vb şeklinde ki bu yüzden AST’lar da olabilir içlerinden o konuda net birşey söylemek tabiki doğru olmaz sonuçta güven mevzusu çünki yapacağınız iş basit bir terör saldırısı değil Ülkeye Darbe girişimidir.

Yukardaki rütme sisteminde Siyah kısım Renkli kısıma bu kadar önemli bilgiyi verir mi dersiniz ? Hiç sanmıyorum….

Ve sonuç ne oldu ?

Askeri dövenler Askerin kafasına basanlar ve Askerin kafasını kesenler (kafa kesme ne kadar doğru bilmiyoruz) Diğerlerini de gerek haberlerden gerekse sosyal medyadan gördük.

Bu Darbe girişiminde olanlar Sivil Halk ve düşük rütbeli Askeri personele oldu Halkın gözünde Asker deyimi Yeni nesilde Korkulacak bir kişilik olarak gözlerde hafızalarda kaldı.

Peki Yıllardır ülke güvenliğini canı pahasına savunan bu Askerler, her evden mutlulukla sevinçle gönderilen vatani görevini yapan Asker artık Türk halkının gözünde nasıl bir durumda ????

Bu TV’de ki görüntüler hafızalardan nasıl çıkacak kaç yıld açıkacak bunun bedeli ne olacak? bilinmezlik sadece.

Eee Minareyi çalan kılıfı hazırlarmış o misal şimdi bu darbeciler idam edilip ölecekmi hayııııııır tabiki, Kısacası ben şu anda gerçekten görevini severek yapan ve gerçekten bu işe ihtiyacı olan Askerler’i Halkın gözündeki kötü önyargıyı kim kaldıracak 🙁

Neyse İnternette gördüğüm en güzel cümlelerden birini yazarak yazıya son vereyim.

Git doğuda terörle savaş öl Şehit desinler,

Gel batıda olaylardan habersiz halkın önünde bul kendini Vatan haini Darbeci desinler…

Yinede VATAN SAĞOLSUN

Not: Hiçbir siyasi amaca göre yazmadım ve Darbeyi kesinlikle savunmuyorum !!