Press "Enter" to skip to content

En iyi hosting firması (2018 Mayıs)

Bir işletme sahibi iseniz, şirketinizin bir web sitesine ihtiyacı vardır. Eğer sahip değilse, yapmalı. Doğal olarak, çevrimiçi şirketler tanım gereği ürün veya hizmetlerin pazarlanması ve satılması için web sitelerini gerektirir. Bununla birlikte, internet çağında, hemen her sektörden şirketin ürünlerini internetten  keşfedilmesi gerekir (ve muhtemelen online olarak satılmaları gerekir).

Bu günlerde insanlar Yandex, Bing, Google ve Yahoo aracılığıyla şirketlerin ürünlerini, çalışma saatlerini ve fiyatlarını bulmayı inanılmaz derecede kolay hale getiren arama motorları aracılığıyla yeni işletmeleri (hatta yerel işletmeleri) keşfediyorlar. İşletmeniz arama sonuçlarında görünmüyorsa, özellikle ilk sayfada, potansiyel müşteriler ve müşterilerin sizi bulması zor olacaktır. Başka bir deyişle, web sitesi yok, para yok. Bunu istemezsiniz 🙂  Tabii ki burada web hosting ne derece önemli görebilirsiniz sadece iş için değil Pek çok sebepten dolayı. Sadece şirketler için değil kişisel web sitesine ev sahipliği yapmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, Size bir adet Hosting gerekecektir.

Çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın ilk adımı, web sitenizin dosyalarını sunuculara depolayacak ve bunları okuyucularınızın ve müşterilerinizin tarayıcılarına ulaştıracak bir web barındırma (Hosting) şirketidir. Web barındırma hizmetleri, farklı miktarlarda aylık veri aktarımı, depolama, e-posta ve diğer özellikler sunar.

Bu özelliklere göre de fiyatları değişecektir her firma kendi altyapısını ve maliyetini karşılayacak şekilde Hosting paketleri hazırlamıştır siz kendi ihtiyacınızı karşılayacak Hosting firmasıyla çalışabilirsiniz.

Burada Türkiye’de Hosting hizmeti veren firmalar listelenecektir, listelenen hizmetler kapsanmında ihtiyacınıza en uygun Hosting firmasını bulabilirsiniz.

Öncelikle hosting seçenekleri ve özelliklerinden bahsetmek isterim ki bunlar aşağıdakilerdir.

Paylaşımlı Web Hosting  Nedir?
Paylaşılan barındırma, sağlayıcının tek bir sunucuda birden fazla siteye ev sahipliği yaptığı web barındırmadır. Örneğin, Site A aynı sunucuyu Site B, Site C, Site D ve Site E ile aynı sunucudan hizmet alır bu barındırma şekli paylaşımlı hostingtir. Bunun iyi tarafı, birden çok sitenin sunucu maliyetini paylaşmasıdır, bu yüzden paylaşılan web barındırma genellikle çok ucuzdur.  Yıllık 50₺ civarında ortalama ile bir paylaşımlı hosting bulabilirsiniz.

Bunun bir dezavantajı, tüm sitelerin tek bir sunucunun kaynaklarını paylaşmasıdır, dolayısıyla Site A’daki büyük trafik artışı komşu sitelerin performanslarını etkileyebilir. Günümüzde Cloudlinux bu haksız kaynak tüketimini önlemek adına büyük bir teknoloji altyapısı sunmaktadır ancak her firma Cloudlinux kullanmıyor olabilir Cloudlinux kullanan firmaların önemli bir Güvenlik hizmetini de size sunuyor olurlar en önemli artılarından biri de Cage FS yani kafes sistemidir Cloudlinux’un kafes sistemi her websitesini kendi alanında kafesleyerek herhangi bir hack girişiminde diğer sitelerin etkilenmemesini sağlamaktadır. Kısacası her site kendi alanındaki kadar kaynak tüketebilir.

VPS – VDS (Sanal Sunucu) nedir ?

VPS – VDS barındırma, birden fazla sitenin aynı sunucuyu paylaşmasıyla paylaşılan barındırma işlemine benzer, ancak benzerlikler burada sona eriyor. Adanmış bir web sunucusu, sunucu başına paylaşımlı barındırmadan daha az siteye ev sahipliği yapar ve her sitenin kendi bireysel kaynakları vardır.

Sonuç olarak, Site A’nın trafik dalgalanması, Site B veya Site C’yi etkilemez. Beklediğiniz gibi, VPS’nin barındırması, paylaşılan barındırmadan daha maliyetlidir. Aylık olarak 20 ila 60 dolar ödersiniz.

Burada tabi ki son söz müşteri’nindir Vps – Vds aldığında sunucu özelliklerine ve web site içerik durumuna bağlı olarak dilediği kadar site barındırabilir dolayısıyla sanal sunucu aldığınızda maliyet paylaşımlı hosting’e göre biraz daha fazla olabilir ancak tüm kaynak size ait olacaktır burada isterseniz bir isterseninz 10 website barındırabilirsiniz ancak site artarsa paylaşımlı olacaktır önerim ise tek site için kullanmanız olur. kullanılan sanallaştırma yazılımlarına göre sanal hizmetin adı ve yapısı değişir.

Vmware ile sanallaştırma yapılırsa VDS (Virtual Dedicated Server), Xenserver, Openvz, KVM ile yapılanlar ise VPS  (Virtual Private Server)

Kiralık Sunucu (Dedicated server) Nedir?
Dedicated server – Adanmış barındırma, diğer yandan güçlü ve pahalı. İnanılmaz miktarda sunucu kaynağı gerektiren siteler için ayrılmıştır. Fiziksel olarak bir makina tam olarak sizin için çalışacaktır kimseyle paylaşmadan kendi sitenizi kullanacaksınız inanılmaz derecede güzel bir çözüm olmasına karşın aynı güzellik oranında maliyeti de yüksektir.

Paylaşılan veya VPS barındırma hizmetlerinden farklı olarak, özel barındırma web sitenizi bir sunucuda yalnız kiracı yapar. Web sitenizin sunucunun tam gücüne ulaştığı anlamına gelir Sunucudaki tüm özellikleri siz kullanırsınız :).

Not: Paketler her firmada farklılık göstereceği için ortalama olarak disk ve aylık bantgenişliğini baz alacağım Paket özellikleri olarak sadece bantgenişliği ve en az 1 GB Disk olan paketleri yazıyorum.

Firma İsmi

Hosting paketi

Ücret / YIL

Paket özellikleri

En iyi hosting firması (2018 Mayıs)Silver

49.90₺

Disk: 2GB

Trafik: 50 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) LH-PAKET 3

 53.90₺

Disk: 1.5 GB

Trafik: 15 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) cP. Bireysel mini

57₺

Disk: 1GB

Trafik: 10 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Nano

42.15₺

Disk: 1 GB

Trafik: 10 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Başlangıç

63.44₺

Disk: 1GB

Trafik: 15GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Ekonomi-1

29.90₺

Disk: 1GB

Trafik: 15 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Smal+

102₺

Disk: 1GB

Trafik: 10GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Başlangıç

83₺

Disk: 5GB

Trafik: 50 GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Linux Base

123₺

Disk:1 GB

Trafik: Limitsiz

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Linux Hosting 1

24.99₺

Disk:1GB

Trafik: 5GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) php-silver

 69.62₺

Disk: 5GB

Trafik:15GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Budget

60₺

Disk:1GB

Trafik:10GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Eko hosting

 61.74₺

Disk:1 GB

Trafik:5GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) MultiSMART

 123₺

Disk:1GB

Trafik:10GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Mikro

65₺

Disk:1GB

Trafik:25GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs)Alfa

84₺

Disk:2GB

Trafik:6GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Small

80.90₺

Disk:1GB

Trafik:20GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Bir-1

39₺

Disk:1GB

Trafik:30GB

En iyi hosting firması (2018 Mayıs)Tek Limitsiz

 59.99₺

Disk:Limitsiz

Trafik:Limitsiz

(İnode limitli)

En iyi hosting firması (2018 Mayıs) Başlangıç

81.33₺

Disk:1GB

Trafik:50 GB

Yukarıda belirtilen firmaların diğer ürünlerine de bakabilirsiniz ancak en düşük özellik olarak 1GB disk alanı olan paketi seçtim.

Kendi ihtiyacınıza yönelik olarak Fiyat özellik karşılaştırması yapın ve en uygun paketi siz seçin, ancak benim önerim Kodespa olacaktır zaten fiyat özellik olarak gözle görülür fark veriyor 🙂

Siz de kendi önerilerinizi yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Bu yazı da bu kadar, İyi çalışamalar dilerim 🙂

Bu yazı 848 Defa okundu. Diğer yazılarımı da oku süper yazarım :)

||||

Ali Çömez
Ali Çömez

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

View all posts

33 Comments

 1. Hosting almak isteyenlere yardımcı olacak bi nitelikde yazı olmuş ellerine sağlık..

 2. Caner Ayhan Caner Ayhan

  Ben 1 yıldır Coşkunlar Bilişimden Linux Hosting Hizmeti Alıyorum . Su ana kadar hiçbir şekilde kesintiye rastlamadım.

  • Kesinti yaşamamak tek hedefimiz haline geldi son dönemlerde 😀

 3. Hosting seçmekte kararsız kalanlar için efsane bir kaynak olmuş kodespa’yı tek geçerim 🙂

 4. Güzelhosting başta olmak üzere veridyenle beraber önerebilirim deneyimlerim ile. En hızlı ve etkili cevaplar aldığım sorun yaşatmayan firmalardır. Güzel yazı ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz 🙂

 5. güzelhosting ve netsihirbazın’dan başkası yalan bunlar fasa fiso

 6. Webtasarım Webtasarım

  Bir yıldan fazladır kodespadayım alakasız konuda bile yardım ediyorlar çok iyi valla 😀 kodespadan önce natrodaydım illallah ettim strato gibi bayrağı indirmelerini bekliyoruz bakalım.

 7. OrduNakliyat OrduNakliyat

  Natrodan memnunum şimdilik bir sorun yaşatmadı ama diğerlerine göre pahalıymış 😀

 8. yks puan hesaplama robotu yks puan hesaplama robotu

  Ben fiyat performans konusunda guzel.net.tr yi tercih ediyorum. Genel verimerkezi dışında herhangi bir sunucu sorunu görmedim. Ayrıca yeni eklentiler ve sunuculara getirdikleri özellikler ile sitelerimizin işine yarayan şeyler ortaya koyuyor.

  • Evet GüzelNet piyasada kendine sağlam yer edindi umarım bozulmaz Allah kazançlarını artırsın.

 9. Alanında önemli firmalar çoğu listedekilerin, hepsinin artısı eksisi var. Aslında sunucu konusunda eğitimli insan sayısı fazla olsa, projelere bu insanlar ortak edilse, internet sitelerinin web alanı kısmının daha sağlıklı bir şekilde yürütüleceğini düşünüyorum.

  • Her firmanın artısı eksisi olur biri diski fazla verir cpu düşürür diğeri cpu verir trafik düşürür her firma kendi maliyetini bir şekilde çıkarmak zorunda ve fiyat politikasını ona göre ayarlar.

 10. 3-4 yıldır megatrhost u kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Tabi farklı firmaları da denemek lazım ancak insan alışınca bırakması zor oluyor. Güzel yazınız için teşekkür edeirm.

  • Sorun yaşamıyorsanız aksiyona gerek yok kullandığınız firmada kalın 😀
   illa ki yeni firma deneyeceğim derseniz yularda belirttiğim gibi Kodespa iyidir

 11. Günümüzde hosting firmaları cok fazla ve yaygın. Karar vermek bu konuda zorlaşıyor. Değindiğiniz konu yol gösterici güzel bir makale olmuş. Emeğinize sağlık.

 12. Ben sektördeki tüm firmalardan ziyade belli başlı firmaları listeledim tümünü incelemeye kalksam emin ol listenin sonu görünmezdi 😀

 13. Salim Kurtoğlu Salim Kurtoğlu

  en iyi hosting firmaları ama cep yakıyor 1 sene önce askere gittim. gitmeden önce hosting ve domainler tl üzerinden satılıyordu.Askerden geldim bir baktım herkes dolar üzerinden satıyor. Bir anda pahallılaşmış

 14. Öncelik yazını ve yazım dilini çok beğendim. Sonrasında makale müthiş bilgiler içeriyor. 🙂

 15. Birçok firma ile çalışmışlığım vardır. Bunlar arasında gerçekten işinin hakkını veren firmalar vardır. Kullandıklarım arasında alastyr, veridyen ve güzel hosting ön plana çıkıyorlar. Sıralama yapmıyorum. Üçü de çok kaliteli benim gözümden.

 16. Elinize sağlık çok güzel ve Bilgi dolu bir makale olmuş ancak hepsi de güzel firma ama veriden bir başkadır çünkü trafik desen iyi data desen iyi hız desen süper bence

  • Veridyen Netinternetten sunucu barındırıyor netinternet ise 100Mbps hat çıkışı veriyor, Kodespa DGN’de ve bir Gbps hat çıkışı alıyor 😉

 17. yabancı alternatifleri de denemenizi öneririm.

 18. Kopmaca sitesi olarak bende faaliyet göstermekteyim. Sosyal içerik platformu olarak nice yazılar yazmaya devam edeceğim. Hostingsiz kullanıyorum. Blogger paneli de benim siteme alt yapı olarak detekliyor. Güzel yazı olmuş elinize sağlık

 19. Güzelhosting gerçekten destek ekibi ile ön plana çıkıyor.

 20. Dolar kurundaki değişmeler ile hosting fiyatlarında devamlı farklılıklar oluyor. Öncelikle alacağınız hosting de teknik servis hızı önemli rol oynuyor

 21. Merhabalar, Veridyen kadar kaliteli ve hızlı bir hizmet veren firmayı listede neden bu kadar gerilere attınız ki? En iyi listeniz bunun dışında doyurucu derecede bilgilendirici. Yazınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir