Genel / Kişisel · 24 Temmuz 2016 24

#İnternetin karanlık köşeleri “Hack Forumları”
İnternetin karanlık köşeleri "Hack Forumları"

İnternetin karanlık köşeleri “Hack Forumları” ‘na değineceğim.

Arkadaşlar Öncelikle forum nedir filan gibi basit kelime oyunlarına değinmeye gerek yok zaten bu yazıyı okuyorsanız Forum’un ne olduğunu az çok bilirsiniz ki hatta Hack Forumları hakkında da birazcık olsun kafanızda bir tanımlama vardır diye düşünüyorum.

Hack forumları dedik ya karanlık köşeler 🙂 aslında filmlerdeki gibi öyle korkunç yerler değil yani nasıl anlatayım ki zaten her Türk genci internet ile tanıştığı dönemlerde Hack yapmış yada denemiştir en azından bir sql rfı lfı gibi basit hak olaylarını denemiş ve 3-5 site kapatmıştır 🙂 neyse…

Bu yazıda herhangi bir hack forumunu size tanıtmayacağım kesinlikle ancak şöyle bir durum var ki bu Hack forumları sanılanın aksine kesinlikle ciddiyete dayalı bir forumlar değildir yani hertürlü gırgır şamata yeri geldiğinde futbolun babası yeri geldiğinde ise en derin siyasetin döndüğü yerine göre ise bir üyenin en komik hali ile dalga geçilen yerlerdir 🙂

Ben bunları neye dayanarak diyorum ? yukarda bahsettiğim gibi Her Türk genci dedim bende bir gencim 🙂 yani 90’ların başında doğmuş olsam da hala genç hissettiğime göre 😉 neyse konuyu saçmalığa getirmeyelim dimi.

Kısaca bir dönemler bende Hack girişiminde bulundum ermeni israil sitelerine musallat oldum :)))) Tabika ayyıldız tim den biri değildim ama yinede yaptık. Türkiyede zaten hack denildimi ayyıldız akla gelir düşünün bakkal metin amca bile benim internet işleri yaptığımı öğrendiğinden bu yana beni ayyıldız istihbarat biriminde görevli zannediyor :)))

Neyse bulunduğum forumlar veya bana mı öyle geldi bilmiyorum ancak her girdiğim forum gırgır şamata ortamıydı veya ben eğlence dolu biri olduğum için her konuyu o şekilde görüyor olabilirim 🙂 Ama uzun yıllar takıldığım ve Çok ekmeğini yediğim hala daha üyeliğimin bulunduğu İmhatimi.org sitesi benim için kesinlikle vazgeçilmez bir forumdu ve yıllar sonra bile bunu diyebiliyorsam gerçekten kaliteli insanların iyi işlerin ve en güzel zamanın bilginin eğlence ile öğrenildiği Forumdu hala daha öyle mi bilmiyorum arada girer selam veririm ..

Dedim ya Hack forumlarında bir klasiktir siyah arkaplana kırmızı desenlerle forum temaları 🙂 İmhatimi de öyleydi yine girdiğimde hack yapacak gibi hissederim kendimi. Aslında yani ne bileyim Forumun her bir köşesinde ayrı bir bilgi kokusu geliyor düşünsenize onlarca kategori var binlerce konu ve hepsinde detaylıca anlatılmış en temiz hali ile bilgiler var. Günümüz forumlarını söylemiyorum günümüz forumlarından birtanesi sadece 27 tane konuyu benden çalmıştı geçen yıl bildirim olarak gelmişti ordan hatırlıyorum 🙂 neyse kopy/ yapştr/ şimdiki gençlik.

Eskiden öyle değildi işte XX üye bir tartışma başlatırdı örneğin WordPress sayfalama hatası nasıl gider  gibi ? konuya gelen yorumlardan kendine yeni bir script yapardın o derece 🙂 güldüğüme bakmayın gerçekten öyleydi.

Ben hayatımda unutamayacağım bir olayı anlatayım yine İmhatiminde yaşadığım bir olaydır. Gece 3-4 civarları bir sistem üzerinde uğraşıyorum didiniyorum saatler olmuş haberim yok Google‘da çözüm ulamamışım aklıma geldi girdim yazdım yanlış hatırlamıyorsam forumda aktif 13-15 kişi vardı. Konuyu açtım (kouyu hatırlamıyorum) derdimi yazdım ve ilk 3 yorumda sorunu çözdüler arkadaşlar ve hiç Unutmadığım olaydır ki adam “Firewall” nickini kullanıyordu bana sıfırdan betik yazdı o saatte üşenmeden 🙂 yani demek istediğim olay buydu aslında…….

Forum köşelerinde küçük progracıklar yapılmış ve paylaşılırdı aslında küççük programcıklardı ancak öyle büyüktü ki aslında koca yürekli programlar 🙂 program pass generator olsun yada port scanner, hani şu programın üstünde örneğin Coded by Slaweally v2.3 yazar ya bunu yapanları forumda gözle arar bir tartışma olduğunda onun da görüşünü merak ederdik sonuçta bilgili adam :)))…. Anlatmak istediğim olaylar çok farklı anlayan zaten anladı….

Şu anda herkes benim sitem olsun derdi gütmekte forumlara baktığımızda herkes webmaster herkes developer ???

Ya arkadaş bi gidin işinize beeee. zaten 1 ay açık site sonrasında bırakmışsınız peşini daha neyin kafasını yaşıyorsunuz ki herkesin amacı para kazanmak olmuş hepsi aynı kavalı çalarken benim forumları anlatmam neye yarar.

Sadece İmhatimi demek istemiyorum Milli kuvvetler, Grayhatz, Cyber-Warrior türk hack team, 1923türk,  b3yaz, yani daha onlarca Hack sitesi ve dediğim gibi hepsinde bilgi paylaşımı akıyordu insan siteye girince birşeyler öğrenmek istiyordu inanın bana bu ruhu yaşatan forum şu anda yok (wmaracından başka foruma da giriyorum) r10 wmaracı webmastersitesi, iyinet daha onlarca forum tamamen çöp arkadaşlar inanın ki çöp.

Acaba diyor insan eski forumlar o eski karanlık Ücra köşelerdeki bilgi akan forumlar geri döner mi ? ben hiç zannetmiyorum ama..

Hani derler ya Döneceği yok ama insan bekliyor işte….