Kişisel · 17 Eylül 2017 23

#Kişisel Blog Nedir ?
Kişisel Blog Nedir ?

KB nedir ? veya Kişisel Blog nedir ? hacı dayı bu soruyu google amcaya sorduğunuzda binlerce sonuç çıkartır size ama benim yazacağım diğerlerinden biraz farklı olma yönünde yani en azından öyle planlayarak saat 21:01’de yazıya giriş yaptım.

Benim diğer yazarlar gibi günlerce yazı hazzırlığına girip başlık belirleyip ardından içerik için araştırma yapıp içerik resimleri vs vs derken 3 günde bir yazzı çıkartmak gibi bir derdim yok ben oturur yazzı bitene kadar kalkmam bitirip yayınlayıp paneli kapatırım.

Neyse konumuza dönelim Kişisel blog neydi ? Kişisel blog 10 yaşından 50 yaşına kadar hemen herkesin yapabileceği bir aktivitedir aslında bu kadar basit olmaması gerekir yani artık çocuk oyuncağına döndü ortalık ama nabalım bizde idare edecez artık 🙂

Evet beyler kişisel blog diyorduk, 15 yaşında ergenin 3 günlük harçlığı ile aldığı teknoblog gibi milyonlarca benzeri olan bir domain ile bir hafta webmaster forumlarında pusuya yatıp kaptığı sponsor hosting ile açtığı bir sitedir. Diğerlerinden farklı olarak Hosting sağlayıcıya da  piyasaya da oldukça rahatsızlık veren bu ergenler tarafından piyasadan parayı kaldırıp köşeyi dönüp manitaya sahilde zengin yürüyüşü yapmaktır kişisel blog tutmanın temeli.

Blog tutmak ilk ay 20 blogtan çaldığı içerik ile siteyi doldurup forumlarda siteyi paylaşıp almayı planladığı eklamlar ile köşeyi dönmektir hedefi ki zaten beklenti karşılanmayınca da bu olay iptal.. blog çöp. Zaten etrafa bakarsanız yüzlerce çöpe dönmüş kişisel blog görürsünüz herkes webmaster olma çabasında hepsinin amacı warez tema ile 100 liraya balıkçı bahriye yaptığı siteden adamı da zengin etmeyi hedefler kim bilir ne vaatlerle kandırmıştır adamı 🙂

Benim gözümde kişisel blog nedir ?

Kişisel blog adı üzerinde kişiseldir arkadaşım kişisel ben bu kişisel blog alanında uzman mıyım hayır tabiki 😀 ancak 2010 yılından beridir blog tutuyorum he bu süreden yola çıkarak 3-5 şey konuşma hakkına sahibim diye düşünüyorum.

Benim yaptığım blogculuk kişisel midir ? Heeeh tamda kişiseldir, senin diğerlerinden farkın ne dersen ki diyorsun yazıyı okurken de 🙂 aga benim farkım yıllardır blogu takip edenler bilir yıllardır değişen tek şey temadır 🙂 tabi yıllara ve yaşımın getirdiği özgüven bilgi birikim ve olgunlaşmayla site içerikleri de değişti tabiki o zamanlar ilk blog zamanlarımda biraz daha atarlıydım mesela selam arkadaşlar değil nabıyonuz la anten kafalılar diyordum misal 🙂 bu arada ilk bloğum bu değil merak etmeyin onu söylemeyeeğim malum arşivden bakabilirsiniz kendimi ele veremem :))))

Zamana göre yazı şekillerim değişti artık Kişisel blog kavramına tamm olarak cevap veriyor muyum belki evet belki hayır ama ben burada kişisel blog tutuyorsam biraz kişisel yazsam iyi olur dimi mesela neden blog yazıyorum ?

Aslında neden blog yazzdığım konusunda benimde pek net bir bilgim yok misal bir zamanlar sadece yazak için yazıyordum, bir süre sonra sadece öğrendiklerimi paylaşayım millete faydalı olayım dedim, bir süre sonra boşver milete ne öğretecen öğretmen misin lan sen dedim 🙂 sonra gelen yorumlara göre tekrar yazmaya başladım sonrasında ise burdayım işte.

He şimdi birde sona geldiğimde düşünmeye başladım da ulan bana ne kim ne tutuyorsa tutsun sana ne 😀  evet haklıyım aynen öyle kim neyin neresini tutuyorsa tutsun ben Kişisel Bloğumu tutuyorum.

He bu arada bu yazıyı farklı şekillerde yazanlar var daha oturaklı sakin şekilde yazmış arkadaş var ismi Gökhan Tekin bu arkadaşın bloğu da kişisel blog takip edin güzel yazıyor. Yazdığı yazı da burada bence okuyun Kişisel Blog Nedir ?

Evet bu yazı da bu kadar beyler okuyana da okumaya da eyvallah 🙂

Hadi selametle…