Press "Enter" to skip to content

Kişisel Blog Nedir ?

KB nedir ? veya Kişisel Blog nedir ? hacı dayı bu soruyu google amcaya sorduğunuzda binlerce sonuç çıkartır size ama benim yazacağım diğerlerinden biraz farklı olma yönünde yani en azından öyle planlayarak saat 21:01’de yazıya giriş yaptım.

Benim diğer yazarlar gibi günlerce yazı hazzırlığına girip başlık belirleyip ardından içerik için araştırma yapıp içerik resimleri vs vs derken 3 günde bir yazzı çıkartmak gibi bir derdim yok ben oturur yazzı bitene kadar kalkmam bitirip yayınlayıp paneli kapatırım.

Neyse konumuza dönelim Kişisel blog neydi ? Kişisel blog 10 yaşından 50 yaşına kadar hemen herkesin yapabileceği bir aktivitedir aslında bu kadar basit olmaması gerekir yani artık çocuk oyuncağına döndü ortalık ama nabalım bizde idare edecez artık 🙂

Evet beyler kişisel blog diyorduk, 15 yaşında ergenin 3 günlük harçlığı ile aldığı teknoblog gibi milyonlarca benzeri olan bir domain ile bir hafta webmaster forumlarında pusuya yatıp kaptığı sponsor hosting ile açtığı bir sitedir. Diğerlerinden farklı olarak Hosting sağlayıcıya da  piyasaya da oldukça rahatsızlık veren bu ergenler tarafından piyasadan parayı kaldırıp köşeyi dönüp manitaya sahilde zengin yürüyüşü yapmaktır kişisel blog tutmanın temeli.

Blog tutmak ilk ay 20 blogtan çaldığı içerik ile siteyi doldurup forumlarda siteyi paylaşıp almayı planladığı eklamlar ile köşeyi dönmektir hedefi ki zaten beklenti karşılanmayınca da bu olay iptal.. blog çöp. Zaten etrafa bakarsanız yüzlerce çöpe dönmüş kişisel blog görürsünüz herkes webmaster olma çabasında hepsinin amacı warez tema ile 100 liraya balıkçı bahriye yaptığı siteden adamı da zengin etmeyi hedefler kim bilir ne vaatlerle kandırmıştır adamı 🙂

Benim gözümde kişisel blog nedir ?

Kişisel blog adı üzerinde kişiseldir arkadaşım kişisel ben bu kişisel blog alanında uzman mıyım hayır tabiki 😀 ancak 2010 yılından beridir blog tutuyorum he bu süreden yola çıkarak 3-5 şey konuşma hakkına sahibim diye düşünüyorum.

Benim yaptığım blogculuk kişisel midir ? Heeeh tamda kişiseldir, senin diğerlerinden farkın ne dersen ki diyorsun yazıyı okurken de 🙂 aga benim farkım yıllardır blogu takip edenler bilir yıllardır değişen tek şey temadır 🙂 tabi yıllara ve yaşımın getirdiği özgüven bilgi birikim ve olgunlaşmayla site içerikleri de değişti tabiki o zamanlar ilk blog zamanlarımda biraz daha atarlıydım mesela selam arkadaşlar değil nabıyonuz la anten kafalılar diyordum misal 🙂 bu arada ilk bloğum bu değil merak etmeyin onu söylemeyeeğim malum arşivden bakabilirsiniz kendimi ele veremem :))))

Zamana göre yazı şekillerim değişti artık Kişisel blog kavramına tamm olarak cevap veriyor muyum belki evet belki hayır ama ben burada kişisel blog tutuyorsam biraz kişisel yazsam iyi olur dimi mesela neden blog yazıyorum ?

Aslında neden blog yazzdığım konusunda benimde pek net bir bilgim yok misal bir zamanlar sadece yazak için yazıyordum, bir süre sonra sadece öğrendiklerimi paylaşayım millete faydalı olayım dedim, bir süre sonra boşver milete ne öğretecen öğretmen misin lan sen dedim 🙂 sonra gelen yorumlara göre tekrar yazmaya başladım sonrasında ise burdayım işte.

He şimdi birde sona geldiğimde düşünmeye başladım da ulan bana ne kim ne tutuyorsa tutsun sana ne 😀  evet haklıyım aynen öyle kim neyin neresini tutuyorsa tutsun ben Kişisel Bloğumu tutuyorum.

He bu arada bu yazıyı farklı şekillerde yazanlar var daha oturaklı sakin şekilde yazmış arkadaş var ismi Gökhan Tekin bu arkadaşın bloğu da kişisel blog takip edin güzel yazıyor. Yazdığı yazı da burada bence okuyun Kişisel Blog Nedir ?

Evet bu yazı da bu kadar beyler okuyana da okumaya da eyvallah 🙂

Hadi selametle…

Bu yazı 1287 Defa okundu. Diğer yazılarımı da oku süper yazarım :)

||||

Ali Çömez
Ali Çömez

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

View all posts

25 Comments

 1. Hocam Siteniz Çok Hoş Görünüyor Konular Ve İçeriklerde Bilgilendirici Çok Güzel Konular Yer Alıyor Başarılarınızın Devamını Diliyorum

 2. Cok anlatıcı bi makale olmus sorularıma cevap aldım teşekkür ederim 🙂

 3. Yine iyi anlatmışsınız. Çoğu kişi kişisel blog ismi ile bloglar açıp teknoloji sitesine çeviriyor. Haliyle kişisel blog kavramı zedeleniyor ve itibar kaybediyor bana göre. Haliyle tam anlamıyla kişisel blog yapsanız bile insanlar “bu nasıl kişisel blog, bak x kişinin blogu nasıl?” şeklinde yorum yapıyorlar. Kişisel blog kavramı asimile olmuş gibi. Teknoloji, sosyal medya ve programlama üzerine birçok paylaşımın yapıldığı bloglar haline gelmiş.

  • Kişisel blog diyerek hit çekip teknoloji bloğu açmak 🙂 Şu da var ki kafama eseni yazarım bugün kafama centos ile alakalı bir yazzı geldi onu paylaşırım 😀

 4. Uzun yıllardır açmayı düşündüğüm sonunda da açtığım bir mecradır kişisel blog aklıma gelen herşeyi genelde bilgi odaklı paylaşmak istediğim zamanı geldiğinde dertleşeceğim arkadaştır, kişisel blog güzel şeydir herkese tavsiye ederim 🙂

  Bu linkin sonundaki .slw nedir merak ettim doğrusu 🙂

  • Kişisel blog kavramı çok değişik hacı dayı kişiye göre değişiyor sanırım bir ülkemizde teknoloji bloğu ile kişisel blog özdeşleşmiş 🙂
   .slw ise Slaweally olan nickimin kısaltması 🙂

 5. Reis güzel ve içten yazmışsın cidden blog açasım geldi yazını zevkle okudum 🙂 Yalnız blog açarsam senin yüzünden açmış olucam bi tanıtım yazını alırım haaa ?

  • Eyvallah sağolsaın dostum 🙂 Evet tanıtım yazısı olayını yapabilirim sanırım 😉

 6. Merhaba kardeşim, gerçekten çok güzel açıklamışsın, dediğin gibi sırf para kazanayım diye bu yola çıkanlar var, tabi işler istediği gibi gitmediği zaman yani baktı ki para kazanamıyor o zaman geri vazgeçiyor ve ortalık çöp blog oluyor. Umarım böyle düşünenlerde okur bu yazıyı ve sadece para kazanmak için blog açmaya girişmezler.
  Eline sağlık kardeşim.

  • Eyvallah sağolasın abi 🙂 senin benim gibiler blog dünyasını ayakta tutuyoruz sonuna kadar direneceğiz 🙂

   • Onu da kullandım o da aynı bokun laciverti hatta o burda daha kotu 7. Kattan 5. Kata interneti 76 gunde cekmişlerdi 😀

    • Hehehhe 😀 sami tekelde olduğu için durum böyle malesef yapacak bişi yok 🙂

 7. Hocam sitende sorunlar vardı nihayet düzeltmişsin öncelikle buna sevindim. 🙂 İçerik hazırlarken bende 2 günde veya 3 günde ancak 1 içerik ürettiğim günler oluyor. Ayrıca senin ben oturur yazı bitene kadar kalkmam bitirip yayınlayıp paneli kapatırım. Demen bende bir hareketlilik ve motivasyon oluşturdu. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Kişisel blog olayını bu kadar güzel ve akıcı anlatman çok hoş olmuş 😉

  • Sende ki hareketliliği ateşlediğime sevindim umarım güzel içerikler çıkartırsın ki takip ediyorum zaten çıkartıyorsun da 🙂

 8. Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it improve over time.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir