9 Tem, 2016

Metro Turizm Rezaleti
" Metro Turizm Rezaleti "

Merhaba değerli arkadaşlar.

Bu yazıda / Eleştiri mi iğneleme mi artık ne diyeceksek, Metro turizm rezaletinden bahsetmek istiyorum.

Arkadaşlar tarih 2 nisan 2016 cumartesi (Askerdeyim) Komutandan izin alarak askerlik yaptığım Nevşehir/Hacıbektaş ilçesinden Nevşehir merkeze gittim,

Planlarıma göre 23 Nisan 2016’da Askerlik bitiyor be 1 yılın özlemini bitirmek için birazda sabırsızlıkla kendime bilet arıyorum döne döne nevşehir içinde arıyorum. (Uçak bileti almamamın tek sebebi Trabzon’a direk uçuş yoktu.)

Nevşehir turizim Süha, Ulusoy, Metro gibi firmalarda gezindim ve bana en uygun ve en erken olarak metro turizmde öğlen 12:00’a neyse sözü uzatmaya gerek yok..

Gün geldi 22 Nisan 2016 Askerliğe dair tüm hatıraları bir köşeye bırakıp toparlanıyorum ki bir telefon geliyor (Telefon yasak olmasına rağmen son aylar kullanmıştım 🙂 ) Metro turizm‘den bir şahıs arıyor ve sylediği cümle; Yarın saat 12:00’da ki Otobüs yolcu eksikliğinden dolayı Trabzon seferini iptal edildiğini ve bir Metro şubesinden bilet ücreti alabileceğimi söylüyor.

Düşünün arkadaşlar son gün yarın bitti artık gidiyorum dediğiniz gece heyecanınızı kursağınızda bırakıyor.

Nese Eyvallah diyerek sabah erkenden arkadaşlarla vedalaşıp Karakolumdan çıkıyorum, Erkenden Nevşehir’e gidip farklı firmadan eerken saate bilet almayı düşünüyorum, Nevşehir’e gittiğimde ilk olarak Metro Turizm şubesine gidip bilet iptal bedelinni almak istediğimi söylüyorum ve ilgili bayan bana diyor ki; bugün ki otobüs iptal değil size kim söylediyse yanlış bilgi vermiş. (Trabzonlu birine bu tür şaka yapılır mı ?  neyseki sadece Nevşehir’den kurtulmak istiyorum ne olursa olsun o şehirden artık kurtulmalıyım diyorum :)) )

Neyse birazcık sürtüşme ardından bileti iptal edin ben gitmiyorum bana iade bedelini verin diyorum, Yok efendim öyle yapamazmış sadece bileti erteleyebilirmiş, Bakın bayan diyorum ben bu firma ile gitmek isteiyorum anlatabiliyor muyum diyorum evet anlıyorum diyor 2 dk farklı konuşu aynı cümleyi tekrarlıyor….

Neyse kararımdan vazgeçip diyorum ki taam öyle olsun gidelim bu lanet firma ile yani ne olursa olsun artık Trabzonuma gideyim….

Servis saat 11:45’te gelip terminale gideceğini söyledikten sonra şubeden çıkıp biraz kafa dağıtayım diyerekten nevşehir içinde geziniyorum saat 11:35 ‘te geç kalmamak için şubeye gidiyorum ve kadın bana ters ters bakarak servis şimdi çıktı sen nerdesin diyor ???    Laaan ne demek şimdi çıktı saat kaç dedim bugün erken geldi diyor, lan sizi seçip mi gönderdiler bana son gün bunları yaşıyorum artık bitti kurtuldum derken başıma gelenlere bakın ? bitmedi ki daha devam ediyor bu lanet firma….

Servis buraya gelsin ben bekliyorum diyerek dışarı çıkıp yakıyorum sigaramı,,, 10 dk sonra servis geliyor içinde yolcular oflayıp pufluyor vs vs. Hiçbirşey olmamış gibi biniyorum servise gidiyoruz terminale…

Şimdi saat 12:10 oldu otobüs yok,,,, Saat:12:30 oldu otobüs yok,,, Saat 12:45 oldu ve otobüs yeni geliyor şoför ve muavin uykudan yeni uyandıklarını gözümüze soka soka belli ederek geldiler …

45 Dk gecikmeli olarak yola çıkıyoruz Haydi Bismillah derken hooop ilk durakta sanırım kayseriydi net hatırlamıyorum, Hooop otobüs mola ardından daha çalışmıyor.

20 Dk uğraşın ardından otobüs tekrar çalışıyor ve gidiyoruz… detaylara fazla girdim kısaltayım artık 🙂

Neyse Samsun’a geldik ve şoför bey’in dediği kelime buradan ileri Trabzon’a kadar olan yolcular yan arabaya geçsin bu araba burada kalacak…

Ulan şey herif…. Yan araba full dolu siz arada gidin diyor, Ulan 5-6 kişi olsak anlarız da en az 20-30 kişi var yan otobüste maksimum 10 kişilik yer olsun diğer 20 kişi ne yapacak ?

Giresunlu bir amcanın o anda ettiği küfürleri ben bu yaşıma kadar duymadım :))))

neyse uzatmayalım arkadaşlar yaklaşık 1 saat sonra Artvin’e giden bir metro otobüsünde yine o dayı ile birlilkte bize yer buluyorlar nihayetinde yola çıkıyoruz.

Sonuç olarak sabah 7:30’da Trabzon Akçaabat’ta iniyorum ve memleketimdeyim o kadar uğursuzluktan sonra..

Neyse ki bu lanet firmadan sağ salim uzaklaşıyorum.

Sözüm o ki arkadaşlar metro turizm ile yolculuk yapmak isteyenler 2 defa hatta 4-5-6 defa düşünsün ama o lanet firmaya bir daha binmeyin ben buradan en az biz kişiyi bile vazgeçirebiliyorsam ne mutlu bana.

Neyse arkadaşlar gece gece sinirlendim yine.  Hayırlı geceler….

Bu yazı 23031 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. Arda Tezcan dedi ki:

  Benzer sorunu bende yaşadım bir daha kesinlikle bu firmayı kullanacağımı zannetmiyorum. Zaten yılda 1-2 kez yolculuk yapıyorum onu da bunlarla mahvedemem, Ulusoy, Kamil Koç vs varken bunlarla asla…

 2. İbrahim dedi ki:

  Geçmiş olsun hocam yine de kazasız belasız memleketinize varmışsınız. Sabırla tüm yazınızı okudum. Metro Turizm'i yaklaşık 5 sene önce 1 defa kullandım. Yolculara insan gibi değilde eşya muamelesi yapıyorlar anlattığınız rezilliklerde cabası.. Ondan sonraki tüm seyahatlerimde ya YHT ya da Kamilkoç kullanıyorum sorunsuz sıkıntısız başım ağrımadan gideceğim yere varıyorum. Zaten son olaylardan sonra Metro Turizm baya bir müşteri kaybetti böyle giderse daha da kaybedecek. Metro Kargo zaten battı Turizm'inde batması yakındır.

 3. Gökhan dedi ki:

  Çok kötü bir olay yaşamışsın kardeş, özellikle asker olan birine bunu yapmaları gerçekten çok kötü bir şey, bende farklı bir olayı kamil koç firmasıyla yaşadım. İstanbul’a giderken kamil koç kaliteli firma dediler oradan aldım bileti üstelik tam hatırlamıyorum ama diğer firmalara göre 50 TL ye yakın fazla para ödemiştim neymiş efendim kaliteli firmaymış yemişim onların kalitesini, muavinden bir şey istiyorsun adam bırak cevap vermeyi suratına dahi bakmıyor. Ve diğer firmalara göre tam 4 saat fazla sürmüştü yolculuk bir daha bedava da bilet verseniz sizden almam dedim kendi kendime, dönüşte de uçakla gelmiştim. En iyisi, eğer imkan varsa kesinlikle uçak olması, tabi sen direk sefer olmadığı için alamamışsın.

  Uzun lafın kısası firmaların hepsi demiyorum ama bir çoğu gerçekten insanı pişman ediyor. Bir müşteriyi bir defalık olarak gördükleri sürece kaybedenler her zaman kendileri olacaktır.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Aynen öyle maalesef abi geçen gün onlardan bir mail sistemi işi geldi kabul etmedim o derece metro turizme kinim var…

   • Gökhan dedi ki:

    Az önce de dediğim gibi.Bir müşteriyi bir defalık olarak gördükleri sürece kaybedenler her zaman kendileri olacaktır. Çünkü en basit örneği mesela sen yazmışsın ve senin gibi mağdur olup bunu bu şekilde yazıya dökenler var, yazıya da dökmediklerini farz edelim. En yakınındaki insanlara söylese o firma zaten o kişinin yakınındaki insanları ilk başta kaybetmiş olacak ve böyle böyle bir süre sonra hiç müşterisi kalmayacak o firmanın ondan sonra tekrar müşteri kazanmak için isterse bedava götürsün insanları tekrar eski müşteri potansiyeline ulaşamayacaktır, gerçi biz millet olarak beleşi severiz ama bir defa da nefret ettiğimiz zaman ne yaparlarsa yapsınlar o iş olmaz 🙂

    • Ali Çömez dedi ki:

     Aynen öyle abi, ben buradan en az 200 kişiyi vazgeçirebildiysem ne mutlu bana 🙂 Yine dediğin gibiinat ettim mi bırak otobüsüne binmeyi onlarla çalışmam bile hiçbir şekilde 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki alana slaweally yazın