6 Nis, 2017

Opera Neon Tarayıcı
" Opera Neon Tarayıcı "

Opera Neon Nedir ? Opera yeni tarayıcı konseptidir tarayıcı dünyasına yeni bir arayüzdür. Bugün şansa denk geldiğim bir tarayıcıdan başkası değildir. bahsedeyim biraz sizeler aslında normal versiyonunu hemen hepimiz biliriz ve kullanırız gayet başarılı ancak Opera NEON Tarayıcı çok farklı bir arayüz çok değişik bir soluk getirmiş tarayıcı dünyasına.

Dil konusunda Opera Neon Türkçe olarak varsayılan olmasa da şimdilik zaten görsellik üzerine yaptığı konsept ile gönülleri fethetmeyi başaracak bence 🙂 Ancak dil değişikliğini ayarlar kısmından manuel yapabilirsiniz Türkçe dil desteği şu anda mevcutta yok.

Zaten ücretsiz vpn ve ücretsiz adblock ile kendisini ben farklıyım dedirten opera şimdi ise daha farklı bir atılım yapmış.

Ek olarak en büyük gelişmelerden bir tanesi ise hemen herkesin bu screenshot olayı için gerek program gerekse eklenti kullanmasıydı 🙂 Opera Neon bunu da düşünerek süper bir özellik ile sol tarafa eklemiş 🙂 tek tıkla istenilen bölgeyi seçim yaparak fotoğrafını alabilirsiniz.

Opera Neon kendi deyimleriyle de dedikleri gibi tarayıcı sektörüne farklı bir konsept getirdiler. aynen katılıyorum kesinlikle gözünüzü doyuruyor yani şurası da şöyle olsaymış demiyorsunuz.

O kadar güzel yapmışlar ki sürükle bırak dışarı aktar gibi onlarca standart yapılanları farklı bir konseptle sundukları için insanın yeni sekme açası geliyor 🙂

Ek bir diğer özelliği ise Siz de benim gibi Youtube bir köşede açık dursun ben diğer işlerimi halledeyim diyorsanız bu tarayıcı tam size göre.  Acil durumda ulan hangi sekmedeydi bu yutub 🙂 diyene kadar sol üstte müzik oynatıldığını belirten IıIı gibi bir dans eden çubuklar var ona tıklamanız yeterli. hangi sekmede olduğunu araştırmadan oradan yönetebilirsiniz 🙂

Gelelim hız ve işlevsellik konusuna zira bizi asıl ilgilendiren konu asıl ilgilendiren kısım orasıdır görselliğe önem veren sen ben ve birkaç kişi daha var bunun arkaplanında olayların döndüğü kısımda insanları tarayıcıyı kullanmaya iten şey ise Hız arkadaşlar yani sizi bilmem de ben Hız için tarayıcı değiştiririm 🙂 eğer tarayıcı yavaşsa o benim gözümde bitmiştir.

Opera neon’u indirmek için ise bağlantıya tıklayın: Opera Neon İndir

Ayrıca Opera Neon Android için bu tarayıcıyı çıkaracak mı diye benim aklıma takılmadı değil aslında ancak şimdilik yok.

Arkadaşlar şimdilik bu kadar yeterli fazla zamanım yok bununla idare edin 🙂 şimdilikSaygılar sevgiler..

Bu yazı 2666 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. Opera yapmış olduğu bu yenilikler ile piyasaya çok iyi giriş yaptı gerçekten birçok kişi google chrome dan operaya geçti.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Opera piyasaya yeni giriş yapmadı ki dostum opera oldukça köklü tarayıcıdır 🙂 Google Chrome chromium ve canary yokken opera vardı 🙂

 2. Ömer Çulha dedi ki:

  Daha nokia 6125 kullanırken farkını hissettirmişti opera 😀 Nereden nereye… Chrome yi google senkorizazyonu için kullanıyorum. Yoksa opera ilk tercihim 🙂

 3. kadir hameş dedi ki:

  süper takipteyim hocam senin siteni süper bir blogun var bu işte basarılısın saygılarımla

 4. Selçuk dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler

 5. Gökhan dedi ki:

  Yazıyı okuduktan sonra merak edip az önce kurdum gerçekten mükemmel bir tarayıcı tek hoşuma gitmeyen şey, normal tarayıcı gibi tam sayfa olmuyor. Ekran görüntüsü falan alınabiliyor Webmaster arkadaşlar için gerçekten mükemmel bence.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Abi tam sayfa oluyor da henüz webmaster dünyası bu tarayıcıyı kabul edip buna göre ekran boyutu özelliği vermediği için sorun oluyor 🙂 Mesela wordpress’te bu sorun yok 😉

 6. chat sohbet dedi ki:

  bu tarayıcı eskisi gibi cep telefonlarında tercih edilmiyor bundan 6 7 sene öncesinde genelde nokia telefonlarında olurdu.

 7. Nuri dedi ki:

  Açıklamalar için teşekür ederim..
  Tarayıcı hakkında başka bi sorum var ama yardımcı olabilir misiniz?
  Opera tarayıcıda bazı sayfalarda video gösterimi çalışmıyor. Flash sürümlerinin çoğunu denedim acaba bu konu hakkında bilgi verebilir misinz?

 8. sohbet dedi ki:

  ben bu opera tarayıcıyı çok severim opera mini ve diger opera serileri gerçekten çok güzel

 9. ömer Dursun dedi ki:

  gerçekten konu hakkında açık anlatıma sahip mükemmel bir yazı olmuş aklımızda soru işareti kalmadı teşekkürler…

 10. Soru cevap dedi ki:

  Varsayılan Tarayıcım olmasa da çoğu zaman kullanıyorum gerçekten görselliğe önem verenler için harika bir tarayıcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir