1 Kas, 2016

Premium Seo Pack Ayarları
" Premium Seo Pack Ayarları "

Premium Seo Pack AyarlarıMerhabalar efenim, bu yazıda Premium Seo Pack Ayarları yapacağız, Premium Seo Pack gerekli tüm işlemlerini sırayla satın almadan tutup kullanılabilir hale getirene kadar yapacağız.

Sırayla başlayalım isterseniz.

Öncelikle söylemem gerekiyor “Piyasada bu eklentinin warez sürümleri bulunuyor bu sürümlerde zararlı yazılım mevcut ve server’a müdahale etmeye çalışan bir dosya bu dosyayı eklentinin kendi dosyalarıymış gibi isimlendirip klasör içine eklediklerinden dolayı sizi birşey anlamıyorsunuz kısacası KESİNLİKLE BU EKLENTİYİ WAREZ KULLANMANIZI ÖNERMİYORUM.

06 Kasım 2016 17:54 yeni güncelleme geldi ve yeni görünüm mükemmel 🙂

Satın Alma

Premium Seo Pack satın alma işlemi için Eklentinin satıldığı Codecanyon satış sayfasına gidelim; Premium seo pack

Buy now tıklıyoruz ve create account veya zaten kayıtlı iseniz sign in diyerek giriş yapıp satın alma bölümüne geçiyoruz burada resimde de görüldüğü üzre 3 adet satın alma şekli var,

 

Burada kredi kartı ile paypal ile yada envato credit yani hesaptaki paranız ile alabilirsiniz ki benim 4$ var alamıyorum 🙂

Payment complete

An email confirmation is coming your way.
The item is now available on your downloads page.

Yukarıdaki gibi payment complate sayfasını göreceksiniz ödeme işlemi tamamlandığında, Ben eklentiyi zaten satın aldığım için şimdi download sayfasına gidip eklentiyi indiriyoruz.

 

Download tıkladığımızda “All files & documentation” tıklayıp kurulum dosyasını ve dökümanları indireceksiniz ancak bize gerekli olan sadece bu değil bize lisans da gerekli aksi taktirde bir işimize yaramaz eklenti 🙂

Yine Download tıkladığımızda aşağı açılan sayfada “License Certificate & Purchase code” tıklayıp txt olarak indiriyoruz. Bundan sonrası zaten standar wordpress eklenti kurulumu bunu  siz yapabilirsiniz bu kısmı atlıyorum yazı çok uzamasın.

Eklenti kurulumu bittiğini varsayarak eklentinin ilk giriş ekranında bizi karşılayan lisans bölümüne bakalım.

“You need to log into your CodeCanyon account and go to your “Downloads” page. Locate this plugin you purchased in your “Downloads” list and click on the “License Certificate” link next to the download link. After you have downloaded the certificate you can open it in a text editor such as Notepad and copy the Item Purchase Code. How to image: link

Bu uyarı ile lisansınızı almayı anlatıyor ama şöyle bir durum var lisans ve your e-mail kısmı, şimdi bu lisans kodumuzu indirdiğimiz txt içinden ; “Item Purchase Code:” bu alana girip devam edelim.

Aktivate now dediğimizde bize basit 4 menü alanı geleek bu alanda hiçbir işe yarar kısım yok bu ne lan demeyin 🙂

İşimize yarayanlar Modüller kısmında ve şu anda aktif değil, Modüller kısmına girip modülleri aktifleştirelim.

Activate select modules tıklayıp tümünü aktif ettik şimdi dashboard tıklayıp anasayfaya gidelim. şimdi yukarda bize göz kırpan “Premium SEO PackYou’re almost ready :)” neredeyse hazırız dediği gibi hemen “Install Default Config” butonuna tıklayıp varsayılan ayarları yüklemesiniz isteyelim.

açılan sayfada ise resimdeki gibi install settings butonuna tıklayalım.

Şimdi varsayılan kurulum modüller ve genel olarak kullanıma hazır hale getirdik. peki şimdi bu eklentiyi nasıl kullanacağız ?.

Bu sorunun cevabı için öncelikle Eklenti sahibi video hazırlamış ancak video Türkçe olmadığı için zor kısımları ve modül özelliklerinden genel olarak ben bahsedeceğim.


DASHBOARD

bu kısımda tüm modülleri görebilirsiniz, modüllerin kısayolu bu alan. Anlatımı da buradaki sıralamaya göre yapacağım soldan sağa doğru.

06 Kasım 2016 17:54 yeni güncelleme geldi ve yeni görünüm mükemmel 🙂

 

Backlink Builder

Otomatik olarak size birkaç dakika içinde dünya çapındaki kaliteli dizinlerden backlink almanızı sağlar adımları takip etmeniz gerekiyor

Submit website tıkladığımızda backlink sitesine sizi yönlendirecek ve dizindeki alanları doldurup backlink kazanacaksınız.


Google Analytics

Bu kısımda diğer Seo Eklentilerinden sizi ayıran en önemli can alıcı nokta diyebilirim. Sitenizin analitik durumunu google analitics’e girmeden anlık buradan takip edebilirsiniz bunun ayar kısmını şöyle yapacağız;

Videoyu takip ederek daha iyi yapabileceğinizi düşündüm, Şimdi diğer modüllere geçelim.


Link Builder

Bu kısım çok önemli bir alan diyebilirim, Anahtar kelimeleriniz için link oluşturabilirsiniz, Tabi abartmamak şartıyla 🙂 Örneğin Premium seo pack kelimesine link olarak alicomez.com linki yaptım size göstermek için. Resimde de göreceğiniz üzere;


301 Link Redirect

Bu modülü az çok tahin edersiniz arkadaşlar, Olmayan sayfaları hata sayfasına yönlendirebilirsiniz, aslında olmayan demeyelim bir zamanlar olup sonra olmayan 🙂 bunu da şu şekilde yapacaksınız arkadaşlar.


Minify

Bu modül yine birçok eklenti kullanımının önüne geçmek için varolan bir velinimet aslında, Css ve Js dosyalarının sıkıştırılmasını sağlayarak sayfaların hızlı açılmasını sağlayan bir eklenti/modül.

General menüsü varsayılan açılacaktır burada Select what to minify kısmında sıkıştırılacak dosyaları seçmeniz gerekiyor.

Excluding Assets menüsünde ise sıkıştırılması gereken dosyaları seçmeniz gerekiyor, ancak bu alanda ilg girişte tüm alanlar boş olacaktır. bu alanların dolması için yeni sekmeden sitenizi açıp 3-5 sayfa gezinti yapıp tekrar bu sayfaya gelip refresh tıklamanız gerekiyor. Excluding Assets List yes yapmanız gerekiyor.

Şimdi gelen css js dosyalarını seçip sağ tarafa alın ki sıkıştırsın. kısaca diyor ki eklenti; “sol tarafta sıkıştırmaya müsait dosyalar var onları sağ tarafa alırsan sıkıştırırım :)”

Bu sıkıştırma işlemi için ek olarak onlarca eklenti var ama her zaman söylediğim gibi ne kadar az eklenti o kadar iyi, 


Social Stats of your pages

Adından da anlaşılacağı üzere sitede paylaştığınız içeriğin hangi sosyal medyada kaç defa paylaşıldığını gösteriyor.

Bulunmaz bir nimet olduğunu yine söylemeden geçmek istemiyorum…


Capabilities

Bu modül aslında küçük ölçekli siteler için pek önemli olmasada büyük çaplı siteler için gerçekten çok büyük öneme sahip. Önce ne işe yaradığını söyleyelim; Bu modül kullanıcılara (yazar/abone/içerik sağlayıcı/) hangi modülü kullanıp kullanamayacaklarını belirlediğimiz modül güvenlik seviyesi yetkilendirme modülü diyebiliriz.

 


Facebook Planner

Bu modül facebook sayfa ve gruplarda otomatik paylaşım yapan bir modül. (ben kullanmıyorum facebook biraz kişisel olduğunu düşünüyorum ve bloğumdaki her yazımı otomatik buralarda paylaşmasını istemediğim için kullanmıyorum)

Kullanmak isteyenler için Premium seo pack için https://developers.facebook.com/ adresinden bir uygulama oluşturup bu modüle bağlamanız gerekiyor.


Files Edit

Bu modül ise


 Google Authorship

Bu modül sitenize Google plus yazar profilinizi ekleme bölümüdür. Oldukça Profesyonel bir modül, Seo açısından Google plus profilinizi siteye eklemenin önemini bilirsiniz. Genellikle bunu footer’a manuel eklerdik eskiden 🙂

Detaylı şekilde profilinizin ayarlarını sitede nerede nasıl gözükmesini yada gözükmeden nasıl ekleyeceğğinizi belirleyen modül.


PageSpeed Insights

Bu modül Google pagespeed aracını site içinde görmenizi ve sayfalarınızın hızını canlı olarak görmenizi sağlayan bir modül. Yine analitics gibi çok önemli ve etkili bir modül. Kullanımı konusunda alttaki video’yu seyretmenizi ve ayarlarını yapmanızı sağlayacaktır.

Ayarlarını tamamladıktan sonra girilen içeriğin pagespeed durumunu gösterecektir. aşağıdaki gibi site içinden tüm pagespeed değerlierini ve raporu inceleyebilirsiniz.

 

 


Local SEO

Local Seo,  Yerel arama’da aranacak olan kelimenin hangi ilde, ilçede aranacağını belirleyebiliyoruz. Böylelikle aramada, il seçimi yoluyla daha rahat, sonuca odaklı bir arama ortamı oluşturulmuş oluyor. Detaylı inceleme


Miscellaneous

Bu modül sayfa ve yazılarınıza spam gelen botları engeller, bu modül içine girilecek kelimeler (durdurulacak kelimeler örn: penis büyütücü, vb) engellemenizi öneririm. Slug Doktoru bir yazının veya sayfanın sümüklü böcek gelen ortak kelimeleri kaldırır


Monitor 404

Bu modül 404 hata sayfalarınızı yönlendirme yapabildiğiniz sayfadır. Genellikle bu hata sayfaları için eklenti kullanılır ancak bu Premium Seo Pack eklentisinin bu modülü sayesinde yine bir eklenti kullanmaktan kurtuluyorsunuz.

Kırık linklerin detaylarını inceleyebilirsiniz, Örneğin bir resim yüklemişsiniz zamanında sonra resmi ftpden silmişsiniz ancak resimi kullanan farklı bir site daha var.  bu siteden gelen bağlantılar 404 hata sayfası olarak gözüküyor. (şu anda Türk Hack Team içinde yazılan bir yazıya benim hosttaki resimi eklemişler bende resimi silmişim ve şu anda oraya farklı bir resim göndereyi düşünüyorum 🙂 şaka bir yana bu modül de bu işe yarıyor.


Mass Optimization

Bu modül ise eklentinin en can alıcı modüllerinden birtanesidir arkadaşlar. Bildiğimiz üzere One Page Seo / Site içi Seo Seonun en önemli kriterlerinden birtanesi. Bu modül ile eskiden yazdığınız yazılara toplu olarak Seo ayarları yapmanızı sağlıyor.

Auto detect focus keyword butonuna tıklayıp  işsretli yazılara otomatik anahtar kelime belirliyoruz arkadaşlar, ardından Optimize All tıklayarak hepsine uygulanıyor bu anahtar kelimeler. daha detaylı işlem yapmak isteyenler seo report ile raporu inceleyebilir. ama benim önerim her yazının gerekli ayarlarını yazıyı yazarken girmenizdir.


SEO Friendly Images

Bu modül siteye eklenen tüm resim dosyalarına otomatik olarak “Alt” ve “Title” etiketi uygular. Bu yine bir seo friendly images eklentisinin kullanımının önüne geçiyor 🙂

Sitedeki tüm resimlere alt ve title etiketi eklemesinin seo açısından kalitesiniz siz düşünün arkadaşlar.

Seo’da resim optimizasyonunun önemini Tolga Ayrıç yazmış buyrun buradan inceleyin


SERP TRACKİNG

Bu modül Seo uyumlu yazı yazarken size anahtar kelime önerisi veren bir modüldür. Aslında birçok alanda bu modülün etkisini göreceksiniz çünki Google’dan anahtar kelime analizini okuyarak sie bilgi verir. Bunun kurulumu yine Video ile göstereyim.


Sitemap

Bu modül ile site haritası oluşturabilirsiniz, site haritanızı basite değil en geniş kapsamlı şekilde oluşturup yönetebilirsiniz. Diğer eklentiler gibi basit seviyede ayar yapmıyorsunuz isteğe bağlı videolar için de site haritası oluşturabilirsiniz, oluşturulan site haritası için Google ve Bing’i uyarabilirsiniz, içeriğinizin google tarafından önceliğini belirleyebilirsiniz siteyi ne sıklıkla tarayacağını vs vs ayarlayabilirsiniz.


Tiny Compress

Bu modül sitenizdeki tüm resimleri sıkıştırmanızı sağlıyor. Sitelerdeki resimlerin boyutu ve çözünürlüğü sayfa açılış hızını etkiler bunu bilirsiniz, işte bu modül sayesinde tüm resimleri sıkıştırarak boyutu ve çözünürlüğüne bakmaksızın hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Eklentinin ayarlarını yaparken sizden sadece https://tinypng.com/developers sitesinden bir api key almanızı istiyor. üye olarak bir api key almanız gerekiyor.


Title & Meta Format

Bu modül diğer seo eklentilerinde de mevcut aslında yaptığı şey basit sadece siteye ve sayfalara gerekli açıklama anahtar kelime ve başlığı giriyor.

Eklentiyi öne çıkaran özellik içeriğinizi sosyal medyada paylaşırken gözüken başlık açıklama ve görseli belirlemenize yarıyor. Yazıyı eğer otomatik paylaşım yapıyorsanız her yazı için ek ayar yapmanıza gerek kalmıyor varsayılan değerleri alıyor. işte buradan bu ayarları yapıyorsunuz.

Ancak meta keyword alanını manuel girmenizi öneririm.  yani normalde {keywords} yazan yere Homepage Meta Keywords: kısmını manuel girmenizi öneririm.

onun haricindeki alanları kendi haline bırakmanız yeterlidir. zaten başlık ve açıklama için wordpress ayarlar kısmındaki site başlığı ve açıklamasını baz alacaktır. tabi onları isteiyorum ben manuel yapacağım diyorsanız tabiki değiştirmeniz gerekiyor.


Diğer bir kaç modül kaldı anlatmadığım onlara gerek olduğunu düşünmüyorum ama tek satırlık bir özet geçeyim yine;

Remote Support; bu modül ile eklenti yapımcılarına soru / sorun/ vs kısaca yapımcıyla iletişime geçmenize yarıyor.

Server status; Sunucu durumunu modüllerin çalışıp çalışmadığını, gerekli yapılandırmaları vs kontrol edebilirsiniz.

Setup / Backup ; burada ise tüm ayarları yaptıktan sonra olası herhangi bir duruma karşı yedek almanız için bir yedek çıktısı veriyor backup you current plugin settings yazan alanı kopyalayıp saklamalısınız.


POST SETTİNG

Bu bölümü detaylı anlatımını PSP Post Setting yazısı içinde detaylı anlattım arkadaşlar.


Evet arkadaşlar Premium Seo Pack eklentisinin kaç adet eklentiden bize tasarruf ettirdiğini siz de gördünüz. Şimdi siz düşünün bu eklenti bu 30$ hak ediyor mu hak etmiyor mu 🙂 neyse şaka bir yana bu eklenti de bu kadar arkadaşlar.

Genel olarak Premium Seo Pack Ayarları bu kadar, yapamadığınız yer olursa yorumda yazarsanız gerekli anlatımı yapmaya çalışırım.

Beyler eklentiye güncelleme geldi bilginiz olun, gerekgüvenlik gereks eyeni özellikleri kullanabilmek için envato müşteri panelinizden downloads kısmından günel sürümü indirmeyi unutmayın.

Tarih: 10:04:2017

Arkadaşlar Grüntülü olarak tüm ayarları aşağıda videodan da yapabilirsiniz yanlız video ingilizce olduğu için biraz sorunlu 🙂 yinede takip ederek yapabilirsiniz.

Saygılar sevgiler dostlar sağlıcakla kalın 🙂

Bu yazı 25316 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. Kamil dedi ki:

  Çok Yararlı Bir Paylaşım Kardeşim Teşekkürler 🙂

 2. Furkan Sahin dedi ki:

  Bu kadar detaylı anlatımı eminim eklenti yapımcısı bike yapmamıştır. Ve yine eminim ki bu yazıyı okuduktan sonra diğer seo eklentilerini artık kullanacağımı zannetmiyorum he birde bu eklentinin lisansı tek domain mi yoksa alınca birkaç sitede kullanılır mı.
  Teşekkürler eline sağlık.

 3. Sinan Alper dedi ki:

  Mükemmel bir yazı. Öncelikle bunu belirtmek isterim eline sağlık. Ek olarak bu denli kaliteli bir seo ekentisinin Türkçe dil desteği olmaması diğer rakiplerini bunun önüne geçiriyor çübki birçok kullanıcı bu kadar detaylı bir kullanıcı değil. kısa zamanda tr dil desteği gelmesi gerekiyor benim düşünecm.

 4. Selçuk Uğur dedi ki:

  Hocam bilgi için teşekkür ederim çok işime yaradı. Sormak istediğim bir şey var, bu eklentiyi kurduktan sonra, daha önce yayınlamış olduğumuz yazıların da üzerinden geçmemiz gerekir mi?

  • Ali Çömez dedi ki:

   ilk kurulum sırasında içeri aktarma var daha önce kullandığın yoast all in one vs hangisi ise onu seçersin ondan aktarım yaparsın. eğer kurulum yaptıysan zaten mass optimizasyon ile yine seo ayarlarını her yazı için birkaç dakikada yapabilirsin 🙂

 5. Orhan Polat dedi ki:

  Öncelikle yazınız çok bilgilendirici olmuş Adam akıllı ayar anlatımlarının bulunduğu bir makale.

 6. Sinem Erdem dedi ki:

  merhaba All in seo Pack kullanıyorum uzun zamandır buna geçme konusunda kararsızım, ve ücreti de insanı ürpertiyor biraz aslında sizin dediğiniz de doğru bu kadar kapsamlı bir eklenti daha fazla etmesi gerekir ama neyse bakalım. elinize sağlık güzel yazmışınız.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Ücreti işlevine göre fazla değğil, Site içinde eklenti fazlalığından kurtulursunuz, kısa vaadeli siteniz varsa buna gerek yok diğer eklentiler işinizi görür.

 7. Ayberk dedi ki:

  Gerçekten Çok Yaralı Bir Yazı Olmuş Teşekkür Ederim.
  Sitemde Kullanmaya Başlamadan önce yoasttan buna geçersem sorun olurmu link kaybı yaşarmıyım acaba, cevabınızı bekliyorum.

 8. Mahsum dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş. Eline sağlık.

 9. İsmet dedi ki:

  Makaleniz için teşekkür ederim, All in seo pack’ı kullanıyorum ben, ama bu eklentinin bu kadar güzel özellikleri olduğunu öğrenince değiştirmeyi düşünebilirim artık.

 10. Akif Doğan dedi ki:

  Teşekkürler güzel anlatmışsınız makale de çok güzel.
  Ama benim bir sorumolacak, Şimdi bu eklenti kurduk kullanıyoruz herşeyini 4-4lük yaptık diyelim, mass optimizasyon bölümünden eski yazıların seo metalarını otomatik yaptığı için yine birşey anlam ifade etmeyecek ki.

 11. Birkan dedi ki:

  Bunda bu kadarözellik varsa biz şimdiye kadar all in one boşuna kullanmışız 🙂 iyiki para vermedik valla

 12. Arslan Türk dedi ki:

  Ben All on seo kullanıyorum. All on seo iyi değil mi? Bu daha mı iyi?

 13. sadri ercan dedi ki:

  Aslında eklentinin özelliklerine bakınca farklı eklentilerin bir arada en uyumlu hali diyebiliriz. Ben Yoast seo kullanıyorum şimdilik bi sorunum yok fakat bu eklenti oldukça dikkatimi çekti. sırf sitedeki eklenti yükünü kaldırmak için bile alınabilir. Anlatım için teşekkürler.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Aynen dediğin gibi, birçok eklentiden tasarruf ettiriyor, zaten genel site içi seo olayı hemen her eklentide aynıdır hiçbiri kafasından birşey uydurmuyor. Ama genel site takip incelee ve sitenin aktivitesine göre siteye işlem yapmak için aslında çok süper mir monitör eklentisi diyebiliriz.

 14. Ercan Kandemir dedi ki:

  Bizim Ali mükemmel bir anlatım olmuş. Ellerine sağlık. Yararlı bir konu.

 15. tolga dedi ki:

  Merhaba

  Çok iyi bir anlatım olmuş. Premium seo pack bir çok eklentinin yaptığı işi tek başına götürüyor. Yüksek ziyaretçi olduğunda bu tarz eklentiler ciddi problem çıkartabiliyor. Bu eklentiyi kullandığım sitelerde pek ziyaretçi yoktu. Siz test ettiniz mi?

  • Ali Çömez dedi ki:

   Merhabalar,
   Yüksek ziyaretçi ile bu eklentinin pek sıkıntısı yok, Hosting kaynaklı sorun olabilir. zira ne kadar az eklenti o kadar sağlam ve stabil sistem mantığında bir insan olduğumdan onlarca eklenti kurup sorgu sayısını artırmadan tek bir eklenti ile bütün işleri yapabiliyorsam ne ala.
   Kısacası yüksek ziyaretçili sitelerde kullanmak daha mantıklı zira eklenti tasarrufu yaptırıyor.
   Saygılar.

 16. Orhan demir dedi ki:

  Merhaba.
  Eline sağlık iyi anlatmışsın, yukarda fazla eklentiden tasarruf ettirir demişsiniz de fazla eklenti olmasının ne gibi zararları olabilir ki acaba ?
  Bu arada bu eklentiyi satın aldık diyelim kaç sitede kullanılabilir lisansı ?

 17. Beratt dedi ki:

  Bu eklentinin en güzel yanı local bölgesel seo alanında çok iyi. diğer eklenilerden kendini ayırıyor 🙂 eline sağlık güzel anlatmışsın

 18. Murat YAZICI dedi ki:

  Benim de bir kişisel blog sitem var. Para kazanmıyor ve sürekli masraf ediyorum. Açıkcası All in one Seo' dan Yoast' a geçeyim mi diye araştırırken bu ücretli alternatif çıktı karşıma. Kararsız kaldım ama gelir elde etmediğim bir site için bu eklentiye bu rakamı ödemeli miyim? Bir de merak ettiğim konu bir çok arkadaş daha sormuş lisansın kaç site için kullanılabilir olduğu? Eğer birden fazla sitede kullanabileceksek ileride kullanmak adına mantıklı olabilir?

  • Ali Çömez dedi ki:

   Merhaba Murat,
   Lisans olayı için 2 sitede kullandığımda herhangi bir sorun olmadı ancak her ihtimale karşın sıkıntı olmaması açısından 2. siteden tekrardan kaldırdım.
   Diğer konuya gelince Bu eklenti tek başında onlarca eklentiden tasarruf ettiriyor ücretini fazlasıyla hakediyor.

 19. Şebnem dedi ki:

  Küçük çaplı başladığım yemek sitem için seo eklentisi ararken geldim buraya, çok güzel anlatmışsınız da ben birşey anlamadım ? diğerlerinden pek farkı da yok galiba

 20. MustafaYılmaz dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım. Kolay gelsin

 21. Fikir Banka dedi ki:

  Merhaba;
  Öncelikle bu güzel anlatımınız için size teşekkür ederim. Lakin aklıma takılan bir durum var, diyorsunuz ki bir çok eklentiden sizi kurtarmış oluyor. Şöyle bir baktığımızda bu eklentinin içerisinde gelen özellikleri harmanlayınca bir bakıma haklısınız ama bu durum bazı zamanlarda olumsuz sonuçlar doğurmaz mı? Örneğin CPU limiti gibi.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Kesinlikle doğurmaz, şu zamana kadar en dandik hostingten tut en kaliteli hostinge kadar hemen hepsinde kullandım ve herhangi bir promlem yaşamadım eklentiden kaynaklı. ancak hunharcca sorgu yapan temalar ile birlikte kullanırsanız tabiki hosting sahibi ile boxuşabilirsiniz ki burada eklentiye suç atmaya gerek yok 🙂

 22. Yine harika bir paylaşım olmuş teşekkürler

 23. php yazılım dedi ki:

  Sayfanızı çok sevdim harika

 24. Güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz tebrikler

 25. OGUZHAN DİBEK dedi ki:

  Detaylı anlatım için teşekkürler. Bende yeni aldım bu eklentiyi yalnız backlink kısmı kaldırılmış sanırım. Şu an olmuyor. Yazı çok detaylı ve güzel.

 26. Ali dedi ki:

  Merhaba, Bir e tecaret sitemizde Yoast kullanıyoruz. Ondan memnuınduk fakat ikinci bir başka site kurarken Yoastı diğerine de kuarayım dedim ve siteyi yoast’a kayıt ettirmek istediğimde 89 dolar bir rakam ödemem gerektiğinig gördüm. Açıkçası çok yüksek bir rakam bu benim için. Derken alternatif aradım ve sizin yazınızla karşılaştım. Öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Sonrasında da bir şey danışmak istedim. Bu eklentinin satıldığı Envato sayfasında çok fazla güncelleme kaynaklı problem yaşayanların yorumlarını gördüm, siz bu tarz bir sorun yaşadınız mı? eklentiyi hala kullanıyor musunuz? ve bir e-ticaret işi için önerir misiniz? ve son olarak yukarıda yorumlarda bahsetmişsiniz..
  Türkçeleştirme konusunda bir çalışma yaptınız mı?
  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Öncelikle yorumunu için teşekkürler, Premium SEO genellikle eticaret veya büyük siteler için mükemmeldir ben şu anda kullanmıyorum ki gerek duymuyorum ama tabiki byük projelerde vazgeçilmezimdir. Herhangi bir sorun olduğunda zaten aa-team maksimum 1 gün içinde sorunu çözüp sana ulaştırıyorlar ki sorun olma ihtimali çok düşük.

 27. Ali dedi ki:

  Bir de ek olarak buraya yorum yazdıktan sonra satıcı safasından yorumları tekrar tekrar inceledim.
  Eklentiden Memnun olan çok fakat memnun olmayan daha çok.
  Bahsettiğim yorumları linkten inceleyebilirsiniz. https://codecanyon.net/item/premium-seo-pack-wordpress-plugin/reviews/6109437
  Sitesini çok ağırlaştırdığını söyleyen var. haftalarca ticket desteği alamayan var. İade isteyip alamayan var. Her güncellemeden sonra bir sürü sorun yaşayan var. Bazı page builder eklentilkeri ile çalışmadığını iletenler ve daha niceleri var. Eklenti özellikleri gerçekten çok cezbedici ama okuduğum yorumlardan sonra açıkçası almaktan vazgeçtim diyebilirim.

  • Ali Çömez dedi ki:

   Almak veya almamak size bağlı ancak ben kullandığım sürece memnun kaldım dediğim gibi her anlamda beni tatmin etti ki bu kadar zahmete girip böyle detaylı bir yazı yazdım.
   Siz hiç memnun kalmadığınız bir ürünü tanıtır mısınız hemde ücretsiz olarak ? ben bu eklentinin yapımcısından herhangi bir ücret almadım ve bu kadar yazıyı onlar için yazdım 🙂

 28. Ali dedi ki:

  Ali bey, yazınız için emeğinize sağlık ayrıca cevaplarınız ve ilginiz için de çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki alana slaweally yazın