Premium Seo Pack Ayarları

Share

Premium Seo Pack AyarlarıMerhabalar efenim, bu yazıda Premium Seo Pack Ayarları yapacağız, Premium Seo Pack gerekli tüm işlemlerini sırayla satın almadan tutup kullanılabilir hale getirene kadar yapacağız.

Sırayla başlayalım isterseniz.

Öncelikle söylemem gerekiyor “Piyasada bu eklentinin warez sürümleri bulunuyor bu sürümlerde zararlı yazılım mevcut ve server’a müdahale etmeye çalışan bir dosya bu dosyayı eklentinin kendi dosyalarıymış gibi isimlendirip klasör içine eklediklerinden dolayı sizi birşey anlamıyorsunuz kısacası KESİNLİKLE BU EKLENTİYİ WAREZ KULLANMANIZI ÖNERMİYORUM.

06 Kasım 2016 17:54 yeni güncelleme geldi ve yeni görünüm mükemmel 🙂

Satın Alma

Premium Seo Pack satın alma işlemi için Eklentinin satıldığı Codecanyon satış sayfasına gidelim; Premium seo pack

Buy now tıklıyoruz ve create account veya zaten kayıtlı iseniz sign in diyerek giriş yapıp satın alma bölümüne geçiyoruz burada resimde de görüldüğü üzre 3 adet satın alma şekli var,

 

Burada kredi kartı ile paypal ile yada envato credit yani hesaptaki paranız ile alabilirsiniz ki benim 4$ var alamıyorum 🙂

Payment complete

An email confirmation is coming your way.
The item is now available on your downloads page.

Yukarıdaki gibi payment complate sayfasını göreceksiniz ödeme işlemi tamamlandığında, Ben eklentiyi zaten satın aldığım için şimdi download sayfasına gidip eklentiyi indiriyoruz.

 

Download tıkladığımızda “All files & documentation” tıklayıp kurulum dosyasını ve dökümanları indireceksiniz ancak bize gerekli olan sadece bu değil bize lisans da gerekli aksi taktirde bir işimize yaramaz eklenti 🙂

Yine Download tıkladığımızda aşağı açılan sayfada “License Certificate & Purchase code” tıklayıp txt olarak indiriyoruz. Bundan sonrası zaten standar wordpress eklenti kurulumu bunu  siz yapabilirsiniz bu kısmı atlıyorum yazı çok uzamasın.

Eklenti kurulumu bittiğini varsayarak eklentinin ilk giriş ekranında bizi karşılayan lisans bölümüne bakalım.

“You need to log into your CodeCanyon account and go to your “Downloads” page. Locate this plugin you purchased in your “Downloads” list and click on the “License Certificate” link next to the download link. After you have downloaded the certificate you can open it in a text editor such as Notepad and copy the Item Purchase Code. How to image: link

Bu uyarı ile lisansınızı almayı anlatıyor ama şöyle bir durum var lisans ve your e-mail kısmı, şimdi bu lisans kodumuzu indirdiğimiz txt içinden ; “Item Purchase Code:” bu alana girip devam edelim.

Aktivate now dediğimizde bize basit 4 menü alanı geleek bu alanda hiçbir işe yarar kısım yok bu ne lan demeyin 🙂

İşimize yarayanlar Modüller kısmında ve şu anda aktif değil, Modüller kısmına girip modülleri aktifleştirelim.

Activate select modules tıklayıp tümünü aktif ettik şimdi dashboard tıklayıp anasayfaya gidelim. şimdi yukarda bize göz kırpan “Premium SEO PackYou’re almost ready :)” neredeyse hazırız dediği gibi hemen “Install Default Config” butonuna tıklayıp varsayılan ayarları yüklemesiniz isteyelim.

açılan sayfada ise resimdeki gibi install settings butonuna tıklayalım.

Şimdi varsayılan kurulum modüller ve genel olarak kullanıma hazır hale getirdik. peki şimdi bu eklentiyi nasıl kullanacağız ?.

Bu sorunun cevabı için öncelikle Eklenti sahibi video hazırlamış ancak video Türkçe olmadığı için zor kısımları ve modül özelliklerinden genel olarak ben bahsedeceğim.


DASHBOARD

bu kısımda tüm modülleri görebilirsiniz, modüllerin kısayolu bu alan. Anlatımı da buradaki sıralamaya göre yapacağım soldan sağa doğru.

06 Kasım 2016 17:54 yeni güncelleme geldi ve yeni görünüm mükemmel 🙂

 

Backlink Builder

Otomatik olarak size birkaç dakika içinde dünya çapındaki kaliteli dizinlerden backlink almanızı sağlar adımları takip etmeniz gerekiyor

Submit website tıkladığımızda backlink sitesine sizi yönlendirecek ve dizindeki alanları doldurup backlink kazanacaksınız.


Google Analytics

Bu kısımda diğer Seo Eklentilerinden sizi ayıran en önemli can alıcı nokta diyebilirim. Sitenizin analitik durumunu google analitics’e girmeden anlık buradan takip edebilirsiniz bunun ayar kısmını şöyle yapacağız;

Videoyu takip ederek daha iyi yapabileceğinizi düşündüm, Şimdi diğer modüllere geçelim.


Link Builder

Bu kısım çok önemli bir alan diyebilirim, Anahtar kelimeleriniz için link oluşturabilirsiniz, Tabi abartmamak şartıyla 🙂 Örneğin Premium seo pack kelimesine link olarak alicomez.com linki yaptım size göstermek için. Resimde de göreceğiniz üzere;


301 Link Redirect

Bu modülü az çok tahin edersiniz arkadaşlar, Olmayan sayfaları hata sayfasına yönlendirebilirsiniz, aslında olmayan demeyelim bir zamanlar olup sonra olmayan 🙂 bunu da şu şekilde yapacaksınız arkadaşlar.


Minify

Bu modül yine birçok eklenti kullanımının önüne geçmek için varolan bir velinimet aslında, Css ve Js dosyalarının sıkıştırılmasını sağlayarak sayfaların hızlı açılmasını sağlayan bir eklenti/modül.

General menüsü varsayılan açılacaktır burada Select what to minify kısmında sıkıştırılacak dosyaları seçmeniz gerekiyor.

Excluding Assets menüsünde ise sıkıştırılması gereken dosyaları seçmeniz gerekiyor, ancak bu alanda ilg girişte tüm alanlar boş olacaktır. bu alanların dolması için yeni sekmeden sitenizi açıp 3-5 sayfa gezinti yapıp tekrar bu sayfaya gelip refresh tıklamanız gerekiyor. Excluding Assets List yes yapmanız gerekiyor.

Şimdi gelen css js dosyalarını seçip sağ tarafa alın ki sıkıştırsın. kısaca diyor ki eklenti; “sol tarafta sıkıştırmaya müsait dosyalar var onları sağ tarafa alırsan sıkıştırırım :)”

Bu sıkıştırma işlemi için ek olarak onlarca eklenti var ama her zaman söylediğim gibi ne kadar az eklenti o kadar iyi, 


Social Stats of your pages

Adından da anlaşılacağı üzere sitede paylaştığınız içeriğin hangi sosyal medyada kaç defa paylaşıldığını gösteriyor.

Bulunmaz bir nimet olduğunu yine söylemeden geçmek istemiyorum…


Capabilities

Bu modül aslında küçük ölçekli siteler için pek önemli olmasada büyük çaplı siteler için gerçekten çok büyük öneme sahip. Önce ne işe yaradığını söyleyelim; Bu modül kullanıcılara (yazar/abone/içerik sağlayıcı/) hangi modülü kullanıp kullanamayacaklarını belirlediğimiz modül güvenlik seviyesi yetkilendirme modülü diyebiliriz.

 


Facebook Planner

Bu modül facebook sayfa ve gruplarda otomatik paylaşım yapan bir modül. (ben kullanmıyorum facebook biraz kişisel olduğunu düşünüyorum ve bloğumdaki her yazımı otomatik buralarda paylaşmasını istemediğim için kullanmıyorum)

Kullanmak isteyenler için Premium seo pack için https://developers.facebook.com/ adresinden bir uygulama oluşturup bu modüle bağlamanız gerekiyor.


Files Edit

Bu modül ise


 Google Authorship

Bu modül sitenize Google plus yazar profilinizi ekleme bölümüdür. Oldukça Profesyonel bir modül, Seo açısından Google plus profilinizi siteye eklemenin önemini bilirsiniz. Genellikle bunu footer’a manuel eklerdik eskiden 🙂

Detaylı şekilde profilinizin ayarlarını sitede nerede nasıl gözükmesini yada gözükmeden nasıl ekleyeceğğinizi belirleyen modül.


PageSpeed Insights

Bu modül Google pagespeed aracını site içinde görmenizi ve sayfalarınızın hızını canlı olarak görmenizi sağlayan bir modül. Yine analitics gibi çok önemli ve etkili bir modül. Kullanımı konusunda alttaki video’yu seyretmenizi ve ayarlarını yapmanızı sağlayacaktır.

Ayarlarını tamamladıktan sonra girilen içeriğin pagespeed durumunu gösterecektir. aşağıdaki gibi site içinden tüm pagespeed değerlierini ve raporu inceleyebilirsiniz.

 

 


Local SEO

Local Seo,  Yerel arama’da aranacak olan kelimenin hangi ilde, ilçede aranacağını belirleyebiliyoruz. Böylelikle aramada, il seçimi yoluyla daha rahat, sonuca odaklı bir arama ortamı oluşturulmuş oluyor. Detaylı inceleme


Miscellaneous

Bu modül sayfa ve yazılarınıza spam gelen botları engeller, bu modül içine girilecek kelimeler (durdurulacak kelimeler örn: penis büyütücü, vb) engellemenizi öneririm. Slug Doktoru bir yazının veya sayfanın sümüklü böcek gelen ortak kelimeleri kaldırır


Monitor 404

Bu modül 404 hata sayfalarınızı yönlendirme yapabildiğiniz sayfadır. Genellikle bu hata sayfaları için eklenti kullanılır ancak bu Premium Seo Pack eklentisinin bu modülü sayesinde yine bir eklenti kullanmaktan kurtuluyorsunuz.

Kırık linklerin detaylarını inceleyebilirsiniz, Örneğin bir resim yüklemişsiniz zamanında sonra resmi ftpden silmişsiniz ancak resimi kullanan farklı bir site daha var.  bu siteden gelen bağlantılar 404 hata sayfası olarak gözüküyor. (şu anda Türk Hack Team içinde yazılan bir yazıya benim hosttaki resimi eklemişler bende resimi silmişim ve şu anda oraya farklı bir resim göndereyi düşünüyorum 🙂 şaka bir yana bu modül de bu işe yarıyor.


Mass Optimization

Bu modül ise eklentinin en can alıcı modüllerinden birtanesidir arkadaşlar. Bildiğimiz üzere One Page Seo / Site içi Seo Seonun en önemli kriterlerinden birtanesi. Bu modül ile eskiden yazdığınız yazılara toplu olarak Seo ayarları yapmanızı sağlıyor.

Auto detect focus keyword butonuna tıklayıp  işsretli yazılara otomatik anahtar kelime belirliyoruz arkadaşlar, ardından Optimize All tıklayarak hepsine uygulanıyor bu anahtar kelimeler. daha detaylı işlem yapmak isteyenler seo report ile raporu inceleyebilir. ama benim önerim her yazının gerekli ayarlarını yazıyı yazarken girmenizdir.


SEO Friendly Images

Bu modül siteye eklenen tüm resim dosyalarına otomatik olarak “Alt” ve “Title” etiketi uygular. Bu yine bir seo friendly images eklentisinin kullanımının önüne geçiyor 🙂

Sitedeki tüm resimlere alt ve title etiketi eklemesinin seo açısından kalitesiniz siz düşünün arkadaşlar.

Seo’da resim optimizasyonunun önemini Tolga Ayrıç yazmış buyrun buradan inceleyin


SERP TRACKİNG

Bu modül Seo uyumlu yazı yazarken size anahtar kelime önerisi veren bir modüldür. Aslında birçok alanda bu modülün etkisini göreceksiniz çünki Google’dan anahtar kelime analizini okuyarak sie bilgi verir. Bunun kurulumu yine Video ile göstereyim.


Sitemap

Bu modül ile site haritası oluşturabilirsiniz, site haritanızı basite değil en geniş kapsamlı şekilde oluşturup yönetebilirsiniz. Diğer eklentiler gibi basit seviyede ayar yapmıyorsunuz isteğe bağlı videolar için de site haritası oluşturabilirsiniz, oluşturulan site haritası için Google ve Bing’i uyarabilirsiniz, içeriğinizin google tarafından önceliğini belirleyebilirsiniz siteyi ne sıklıkla tarayacağını vs vs ayarlayabilirsiniz.


Tiny Compress

Bu modül sitenizdeki tüm resimleri sıkıştırmanızı sağlıyor. Sitelerdeki resimlerin boyutu ve çözünürlüğü sayfa açılış hızını etkiler bunu bilirsiniz, işte bu modül sayesinde tüm resimleri sıkıştırarak boyutu ve çözünürlüğüne bakmaksızın hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Eklentinin ayarlarını yaparken sizden sadece https://tinypng.com/developers sitesinden bir api key almanızı istiyor. üye olarak bir api key almanız gerekiyor.


Title & Meta Format

Bu modül diğer seo eklentilerinde de mevcut aslında yaptığı şey basit sadece siteye ve sayfalara gerekli açıklama anahtar kelime ve başlığı giriyor.

Eklentiyi öne çıkaran özellik içeriğinizi sosyal medyada paylaşırken gözüken başlık açıklama ve görseli belirlemenize yarıyor. Yazıyı eğer otomatik paylaşım yapıyorsanız her yazı için ek ayar yapmanıza gerek kalmıyor varsayılan değerleri alıyor. işte buradan bu ayarları yapıyorsunuz.

Ancak meta keyword alanını manuel girmenizi öneririm.  yani normalde {keywords} yazan yere Homepage Meta Keywords: kısmını manuel girmenizi öneririm.

onun haricindeki alanları kendi haline bırakmanız yeterlidir. zaten başlık ve açıklama için wordpress ayarlar kısmındaki site başlığı ve açıklamasını baz alacaktır. tabi onları isteiyorum ben manuel yapacağım diyorsanız tabiki değiştirmeniz gerekiyor.


Diğer bir kaç modül kaldı anlatmadığım onlara gerek olduğunu düşünmüyorum ama tek satırlık bir özet geçeyim yine;

Remote Support; bu modül ile eklenti yapımcılarına soru / sorun/ vs kısaca yapımcıyla iletişime geçmenize yarıyor.

Server status; Sunucu durumunu modüllerin çalışıp çalışmadığını, gerekli yapılandırmaları vs kontrol edebilirsiniz.

Setup / Backup ; burada ise tüm ayarları yaptıktan sonra olası herhangi bir duruma karşı yedek almanız için bir yedek çıktısı veriyor backup you current plugin settings yazan alanı kopyalayıp saklamalısınız.


POST SETTİNG

Bu bölümü detaylı anlatımını PSP Post Setting yazısı içinde detaylı anlattım arkadaşlar.


Evet arkadaşlar Premium Seo Pack eklentisinin kaç adet eklentiden bize tasarruf ettirdiğini siz de gördünüz. Şimdi siz düşünün bu eklenti bu 30$ hak ediyor mu hak etmiyor mu 🙂 neyse şaka bir yana bu eklenti de bu kadar arkadaşlar.

Genel olarak Premium Seo Pack Ayarları bu kadar, yapamadığınız yer olursa yorumda yazarsanız gerekli anlatımı yapmaya çalışırım.

Beyler eklentiye güncelleme geldi bilginiz olun, gerekgüvenlik gereks eyeni özellikleri kullanabilmek için envato müşteri panelinizden downloads kısmından günel sürümü indirmeyi unutmayın.

Tarih: 10:04:2017

Arkadaşlar Grüntülü olarak tüm ayarları aşağıda videodan da yapabilirsiniz yanlız video ingilizce olduğu için biraz sorunlu 🙂 yinede takip ederek yapabilirsiniz.

Saygılar sevgiler dostlar sağlıcakla kalın 🙂