Press "Enter" to skip to content

Psp Post Setting

Merhabalar arkadaşlar bu yazıda Premium Seo Pack eklentisinin Psp Post Setting yani yazı optimizasyonu bölününu anlatacağım.

Yeni yazı yazma alanında metin içerik alanının altına gelen bir paneli var arkadaşlar bu paneli sırayla inceleyelim.


Dashboard

Psp Post Setting

Dashboard alanında yazdığınız içeriğin genel Seo oranını gösteriyor (yazıyı güncelledikten sonra görürsünüz bunu)

Your Focus Keywords Yazı içeriğindeki odaklanılan anahtar kelimeniz, Anahtar kelimeye ne derece yoğunluk verdiğiniz alannın göstergesi.

Seo Score  Yazınızın  genel Seo oranını (Site içi Seo / one page Seo) gösteren kısım bu % lik oran en aşağı %80 olmasını öneririm. Seo sıkar çubuğu yeşil yanması gerek yani.

Keyword Density Anahtar kelime yoğunluğu anlamına geliyor. Anahtar kelimenize yazı içinde ne kadar ne derece önem verim odaklandığınızı gösteren alan.

Summary Analytics Genel olarak verdiğimiz önerileri ne kadar dikkate aldınız alanı 🙂 bu alanın geçerliliği Site İçi Seo yazısında detaylı anlatılmıştır arkadaşlar.


The Meta

Psp Post Setting
Psp Post Setting

Psp Post Setting modülünün The meta bölümü eklentinin en can alıcı noktalarından birtanesi yani site en kaliteli içeriği yapmanız için önerileri veriyor (Site içi seo alanı)

Focus Keyword: Yazının odaklanılan anahtar kelimesidir. Bu kelime yazı içinde başlıkta açıklamada geçmesi seo açısından önemlidir. Anahtar kelime seçimi önemli etkenlerden biridir, Google anahtar kelime olayını bitirdiğini

SEO Title:  Bu kısımda yazının başlığını anahtar kelimeye uygun dereceli girmenizi öneririm arkadaşlar. Örneğin yazı içeri kadın pantolon incelemesi ise anahtar kelimenizi ve başlığınızı bu yazının içinde kullanmalısınız ve başlığı ona göre semelisiniz. (15-70 harf arasında başlık seçmeniz önerilir)

Meta Description: Bu kısım Google aramasında çıkan sonucun altındaki açıklamadır arkadaşlar. Bu kısım genelde bilinçli kullanıcıların dikkatini çeker ve bilinçli kullanıcıları etkilemek içinde yazınızın içeriğini kaliteli özgün ve gerçekten işe yarar şekilde özetlemeniz gerekir bu alanda. (160 harfi geçmemeniz önerilir. )

Meta Keywords; Bu alan yazı içeriğinize anahtar kelime girme alanıdır. bu aracı kullanmak için dandik anahtar kelimeler kullanmayın. bu alanı iyi kullanmanız için keyword tool   sitesini kullanmanızı önerebilirim ücretsizdir. ama ücretli sürüm ile arama yoğunluğu gibi detaylara ulaşabilirsiniz ki bence gerek yok para vermenize 🙂 (160 harfi geçmemeniz önerilir)


Page Status

Psp Post Setting

Bu alan yazı içeriğinizin kalitesini detaylı şekilde gösterir, Dashboard da kabataslak gösterilen seo skorunuz hatalarınız doğrularınız bu alanda detaylı şekilde gösterilir.


Social Setting

Psp Post Setting Social setting alanı ise Yazdığınız yazının sosyal medya ayarlarını yapacağınız bölümdür arkadaşlar. Bu alanda yazıyı Facebook’ta paylaştığınızda gözükeçek açıklama başlık ve thum (yazı resmi) bu alandan ayarlayacaksınız arkadaşlar.

Psp Post Setting

Use Facebook Meta: Burada arkadaşlar Facebook metası kullanmak istiyormusunuz diye soruyor ki evet(yes) yapacaksınız.

Facebook Title: Facebook’ta gözükecek yazı başlığınızı yazın.

Facebook Description: paylaşım alanında gözükecek içerik açıklamanızı yazın.

Facebook Image: facebook paylaşımında gözükecek resimdir.

Open Graph Type: Article olarak kalmasını öneririm. ama isteğe bağlı blog/website yapabilirsiniz.


Advanced SEOPsp Post Setting

Psp Post Setting Advanced seo alanı resimdeki gibi işaretlemenizi öneririm.varsayılan şeklinde yaptım. Canonical Url girmek isterseniz alttaki canonical url alanına girmeniz yeterli arkadaşlar.


Twitter CardsPsp Post Setting

İmage Thumb ize: bu alan twitterda gösterilecek resim boyutunu belirler.

Page Twitter card type: twitter kart tipini zeçeceğiniz alandır.

Twitter App card type: Use website generic app twitter card type  ve yess seçmenizi öneririm.

Bu alanı daha iyi kullanmanız için Sosyalmedya.co sitesinde yayınlanan Twitter Cards Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey makalesini okumanızı öneririm.


Şimdilik bu kadar, Anlamadığınız yer olursa yorum yazarak sorabilirsiniz,

Selametle..

Bu yazı 1198 Defa okundu. Diğer yazılarımı da oku süper yazarım :)

||||

Ali Çömez
Ali Çömez

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

View all posts

2 Comments

 1. Kredi kartımı iptal etmeseydim alırdım bu seo eklentisini. Öyle bir anlatıyorsun ki, ağzım sulandı 🙂

 2. Adam Amir Adam Amir

  Hello

  I’ve been reading on https://alicomez.com/psp-post-setting.slw and saw that you have mentioned a bunch of great resources! There are a lot of useful tips and tricks.

  I’d like to share with you the SEO tool i was working on, SEMScoop,

  Would love to know your opinion on the tool. And if you’ll find it useful,
  Please consider linking to it from that post of yours, or perhaps mentioning it in your future writing.

  Whether you add it or not, I’d be happy to give you:

  – One year free access to business subscription plan (Free unlimited use of the tool ..)
  – Several subscriptions to giveaway to your audience
  – Affiliate program with special 50% commissions once we launch the program

  If you feel like adding it, just update the post with linkback to semscoop (Keyword Tool) and send me your account details to get free upgrade.

  Lastly, please let me know if there is anything of YOURS that I can promote for you. I’m happy to share it on my social media accounts and with my audience.

  I just followed you on https://twitter.com/slaweally so I can stay updated.

  Best!
  Adam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir