Psp Post Setting

Share

Merhabalar arkadaşlar bu yazıda Premium Seo Pack eklentisinin Psp Post Setting yani yazı optimizasyonu bölününu anlatacağım.

Yeni yazı yazma alanında metin içerik alanının altına gelen bir paneli var arkadaşlar bu paneli sırayla inceleyelim.


Dashboard

Psp Post Setting

Dashboard alanında yazdığınız içeriğin genel Seo oranını gösteriyor (yazıyı güncelledikten sonra görürsünüz bunu)

Your Focus Keywords Yazı içeriğindeki odaklanılan anahtar kelimeniz, Anahtar kelimeye ne derece yoğunluk verdiğiniz alannın göstergesi.

Seo Score  Yazınızın  genel Seo oranını (Site içi Seo / one page Seo) gösteren kısım bu % lik oran en aşağı %80 olmasını öneririm. Seo sıkar çubuğu yeşil yanması gerek yani.

Keyword Density Anahtar kelime yoğunluğu anlamına geliyor. Anahtar kelimenize yazı içinde ne kadar ne derece önem verim odaklandığınızı gösteren alan.

Summary Analytics Genel olarak verdiğimiz önerileri ne kadar dikkate aldınız alanı 🙂 bu alanın geçerliliği Site İçi Seo yazısında detaylı anlatılmıştır arkadaşlar.


The Meta

Psp Post Setting

Psp Post Setting

Psp Post Setting modülünün The meta bölümü eklentinin en can alıcı noktalarından birtanesi yani site en kaliteli içeriği yapmanız için önerileri veriyor (Site içi seo alanı)

Focus Keyword: Yazının odaklanılan anahtar kelimesidir. Bu kelime yazı içinde başlıkta açıklamada geçmesi seo açısından önemlidir. Anahtar kelime seçimi önemli etkenlerden biridir, Google anahtar kelime olayını bitirdiğini

SEO Title:  Bu kısımda yazının başlığını anahtar kelimeye uygun dereceli girmenizi öneririm arkadaşlar. Örneğin yazı içeri kadın pantolon incelemesi ise anahtar kelimenizi ve başlığınızı bu yazının içinde kullanmalısınız ve başlığı ona göre semelisiniz. (15-70 harf arasında başlık seçmeniz önerilir)

Meta Description: Bu kısım Google aramasında çıkan sonucun altındaki açıklamadır arkadaşlar. Bu kısım genelde bilinçli kullanıcıların dikkatini çeker ve bilinçli kullanıcıları etkilemek içinde yazınızın içeriğini kaliteli özgün ve gerçekten işe yarar şekilde özetlemeniz gerekir bu alanda. (160 harfi geçmemeniz önerilir. )

Meta Keywords; Bu alan yazı içeriğinize anahtar kelime girme alanıdır. bu aracı kullanmak için dandik anahtar kelimeler kullanmayın. bu alanı iyi kullanmanız için keyword tool   sitesini kullanmanızı önerebilirim ücretsizdir. ama ücretli sürüm ile arama yoğunluğu gibi detaylara ulaşabilirsiniz ki bence gerek yok para vermenize 🙂 (160 harfi geçmemeniz önerilir)


Page Status

Psp Post Setting

Bu alan yazı içeriğinizin kalitesini detaylı şekilde gösterir, Dashboard da kabataslak gösterilen seo skorunuz hatalarınız doğrularınız bu alanda detaylı şekilde gösterilir.


Social Setting

Psp Post Setting Social setting alanı ise Yazdığınız yazının sosyal medya ayarlarını yapacağınız bölümdür arkadaşlar. Bu alanda yazıyı Facebook’ta paylaştığınızda gözükeçek açıklama başlık ve thum (yazı resmi) bu alandan ayarlayacaksınız arkadaşlar.

Psp Post Setting

Use Facebook Meta: Burada arkadaşlar Facebook metası kullanmak istiyormusunuz diye soruyor ki evet(yes) yapacaksınız.

Facebook Title: Facebook’ta gözükecek yazı başlığınızı yazın.

Facebook Description: paylaşım alanında gözükecek içerik açıklamanızı yazın.

Facebook Image: facebook paylaşımında gözükecek resimdir.

Open Graph Type: Article olarak kalmasını öneririm. ama isteğe bağlı blog/website yapabilirsiniz.


Advanced SEOPsp Post Setting

Psp Post Setting Advanced seo alanı resimdeki gibi işaretlemenizi öneririm.varsayılan şeklinde yaptım. Canonical Url girmek isterseniz alttaki canonical url alanına girmeniz yeterli arkadaşlar.


Twitter CardsPsp Post Setting

İmage Thumb ize: bu alan twitterda gösterilecek resim boyutunu belirler.

Page Twitter card type: twitter kart tipini zeçeceğiniz alandır.

Twitter App card type: Use website generic app twitter card type  ve yess seçmenizi öneririm.

Bu alanı daha iyi kullanmanız için Sosyalmedya.co sitesinde yayınlanan Twitter Cards Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey makalesini okumanızı öneririm.


Şimdilik bu kadar, Anlamadığınız yer olursa yorum yazarak sorabilirsiniz,

Selametle..