Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Share

Şansınız varsa son zamanlarda zengin snippet’ler biçiminde Şema İşaretleme’yi kullanan içeriğe rastlamışsınızdır – hatta muhtemelen son Google aramanız kadar yakın zamanda.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Yukarıda, bir Zengin Snippet’in SERP’lerde nasıl görünebileceğine dair bir örnek verilmiştir.

Rank Math’ın yardımıyla, tıpkı sizinki gibi web siteleri, gönderilerinizin ve sayfalarınızın tıklama oranlarını artırmak için bugün bundan yararlanmaya başlayabilir. Ve yapılandırılmış verilerle nelerin mümkün olduğuna gelince bu gerçekten sadece bir başlangıç …

Bu kılavuzda, Schema’nın tam olarak ne olduğunu, bundan nasıl yararlanabileceğinizi, sitenize tam olarak nasıl uygulayacağınızı derinlemesine inceleyeceğiz ve yapılandırılmış veri işaretlemeyle ilgili bazı genel soruları yanıtlayacağız.

 

Şema Biçimlendirmesi ve Zengin Parçacıklar Tam Olarak Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, Schema markup (Schema.org tarafından), arama motorlarının içeriğinizin neyle ilgili olduğunu anlamasına yardımcı olmak için sitenizin HTML’sine ekleyebileceğiniz ve muhtemelen bunu SERP’lere (arama motoru sonuç sayfaları) yansıtmasına yardımcı olmak için standartlaştırılmış bir sözlüktür.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Bu da bizi bir sonraki soruya getiriyor – Zengin Parçacıklar nedir? Zengin snippet’ler, yapılandırılmış verileri kullanarak web sayfalarından yararlanan ve bunları işaretleyen web sitelerinin (yukarıda gösterildiği gibi Şema) sonucu olan SERP özellikleridir.

Burada SSS Şemasını kullanarak elde edebileceğiniz bir zengin snippet örneği verilmiştir:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Bugüne kadar, 10 milyondan fazla web sitesi, web sayfalarını işaretlemek için Schema.org’u kullanıyor – başlangıçta Google, Microsoft, Yahoo ve Yandex tarafından kuruldu – çabalar artık açık bir topluluk süreci tarafından yönetiliyor.

Ve özetlemek gerekirse – zengin snippet’ler, web sitenize daha fazla trafik çektikleri kanıtlandığından web sitenizde Şema işaretlemesini uygulamanın en önemli avantajlarından biridir, ancak buna daha sonra geri döneceğiz. ?

 

Şema İşaretlemesi Nasıl Yardımcı Olur ve Neden Önemlidir?

Yukarıda ele alındığı gibi, Şema işaretlemesi, genellikle normal arama sonuçlarından daha yüksek tıklama oranlarına sahip olan zengin snippet’leri (özel SERP özellikleri) güçlendiren şeydir.

Sonuç: daha fazla trafik alırsınız.

Bu, Google’ın kendisine göre ve önemli gelişmeler kaydeden Japonya’nın en büyük BT şirketlerinden biri olan Rakuten’den gelen bu örnek de dahil olmak üzere bir dizi örnek olay tarafından desteklendi.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Alan Bleiweiss, başarı öyküsünü (yukarıda gösterilen), Schema’nın müşterileri için sahip olduğu çarpıcı trafik artışını gösteren bir trafik karşılaştırması ön-şemasıyla paylaşıyor. Bir diğer dikkate değer okuma, çeşitli Şema başarı öykülerini kapsayan bu Arama Motoru Dergisi makalesidir.

Peki, Schema’yı uygulamak buna değer mi? Cevabın oldukça açık olduğunu düşünüyoruz – evet.

Web sayfalarınızı, arama motorlarına hakkınızdaki bilgileri, şirketinize, ürünlerinize ve içeriğinize nasıl bağlandığını anlama yeteneği verecek şekilde işaretlemek, dahil olan herkese fayda sağlar.

Diğer bir yararı – özellikle web sitelerinizi aramanın geleceği için hazırlama açısından – Schema’yı kullanmanın web sitelerinizi sesli arama sonuçlarına (Alexa, Google Assistant, Siri, vb.) Dahil edilmeye uygun hale getirmesidir. Bu, özellikle son yıllarda yükselişte ve eminim hepimiz, örneğin SSS Şemasını kullandığımız için, endüstrimizde insanlar bir soru sorduğunda, web sitelerimizin Siri’nin veya Alexa’nın bilgi kaynağı olmasını istiyoruz.

Kısacası, bu sadece web sitesi sahiplerinin zengin snippet kazanmasına yol açmakla kalmaz, aynı zamanda Google’ın ve diğer arama motorlarının kullanıcılarına daha alakalı arama sonuçları sağlamasına da yardımcı olur.

 

Web Sitenize Şema İşaretlemesi Nasıl Eklenir

Bu konuda sessiz kalmayalım – WordPress (açık ara) mevcut en iyi içerik yönetim sistemidir. CNN ve Bloomberg gibi dünyaca ünlü işletmeler tarafından iyi bir nedenle güvenilmektedir.

Neyse ki, WordPress kullanıyorsanız (şiddetle tavsiye ediyoruz), Rank Math’ı yüklemek ve etkinleştirmek, herhangi bir WordPress web sitesine Şema eklemenin açık ara en kolay yolu olan Şema modülünü otomatik olarak etkinleştirir.

Rank Math’ın Şema Modülünün Etkin Olduğundan Emin Olun

Devam etmeden önce, lütfen aşağıda gösterildiği gibi Rank Math> Dashboard’a giderek Şema modülünün tamamen etkinleştirildiğini onaylayın:Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Zaten etkinleştirilmemişse, sağ alt köşedeki açma / kapatma düğmesini kullanarak yapmanız yeterlidir – hepsi bu, aktiftir!

Web Siteniz İçin Varsayılan Şema Türünü Seçin

Rank Math’ı yükledikten sonra Rank Math> Başlıklar ve Meta> seçeneğine gidip tüm özel gönderi türleri ve taksonomiler için varsayılan olarak kullanmak istediğiniz tercih edilen Şema türünü seçebilirsiniz.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Yazılara ve Sayfalara Şema Ekleme

Bunun ötesinde, WordPress Blok (Gutenberg) düzenleyicide tek tek gönderileri veya sayfaları düzenlediğinizde – aşağıda gösterildiği gibi Şema seçeneklerini açmanız yeterlidir:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Tek tek yayınlar veya sayfalar için, mevcut seçeneklerden birinden bir tür seçebilir ve ardından gerekli alanların her birini doldurabilirsiniz – işte şu şekilde:

Tek gönderi düzenleyicisini açın ve Rank Math tarafından gösterilen SEO puanına tıklayın.
Yukarıda gösterildiği gibi Şema sekmesine gidin.
Gönderinize eklemek istediğiniz Şema türlerini seçin ve Rank Math’ın Şema Oluşturucu’nun sizden doldurmanızı istediği alanları doldurun.
Ve bu kadar!

Genellikle Makale Şeması makaleler için en iyi sonucu verir. Bir Ürünü incelediğiniz veya bir tarif hakkında yazdığınız makaleler için en iyisi, örneğin hem Ürün hem de Tarif Şeması türlerini seçmektir.

Alternatif olarak, kendi gelişmiş özel Şemanızı oluşturabilirsiniz.

Rank Math ile manuel olarak gelişmiş Şema oluşturmak iki şekilde yardımcı olur – önerilen alan uyarılarından kaçınmanızı veya belirli kullanım durumunuz için mantıklı olan daha az yaygın bir Şema uygulamasından yararlanmanızı sağlar.

Yerleşik Şema Oluşturucuyu kullanarak, bir sayfaya birden fazla Şema türü ekleyebilirsiniz – ve bu yine de çok kolaydır – sayfalarında belirli yapılandırılmış verileri kullanan başka bir sayfanın (belki bir rakibin) URL’sini bırakmak kadar kolaydır ve daha sonra alanın tüm değerlerini sayfanızın içeriğiyle eşleşecek şekilde değiştirmeye devam edin.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Birden fazla Şema türü eklerken, birincil Şema türü olarak kabul edilmesini istediğinizi seçebilirsiniz (yukarıdaki örnekte Makale Şeması için yapıldığı gibi).

Not: Şema kodunda görünen tüm verileri ön uçta göstermeniz gerektiğini unutmayın, çünkü bu, işaretleme sonucunda zengin snippet’ler için uygun olmak istiyorsanız uymanız gereken Google’ın ana hatlarıyla belirlediği gereksinimlerden biridir. web sayfanızı yukarı kaldırın. Burada yönergeler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uygulamada Şema İşaretlemesi – SERP’lerde “Yıldız Derecelendirmeleri” Kazanma

Aşağıdaki Şema türleri (tümü Rank Math’da mevcuttur) “derecelendirme” seçeneklerini destekler:
– Kitap – Kurs – Etkinlik
– Ürün – Tarif – Yazılım Uygulaması

Bu, doğru kullanıldığında – aslında, SERP’lerde genellikle Yıldız Derecelendirmeleri olarak da anılan bir İnceleme Snippet’i kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Google’ın Eylül 2019’da yaptığı resmi açıklamanın ardından bunu yapma süreci biraz değişmiş olsa da, bu zengin snippet türünü kazanmak hala çok mümkün.

Değişiklikten önce, yayınlarınıza / sayfalarınıza “Gözden Geçirme” Şeması olarak bilinen bağımsız bir Şema türü eklemek ve yine de zengin sonucu (bazı durumlarda) kazanmak mümkündü, ancak kötüye kullanım ve bunu kendi kendine hizmet derecelendirmeleri için kullanan kişiler, şimdi yukarıda belirtilen Şema türlerinden biriyle birlikte kullanılmalıdır.

Bu değişiklik aslında çok mantıklı, çünkü bu zengin snippet’in görünmesi gereken her senaryoda, içeriğin aslında bir Kitabın, Yazılımın vb. Bir incelemesi olmasının bir sonucudur.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Yukarıdaki mükemmel bir örnek, “ConvertKit incelemesi” gibi arama ifadeleri için SERP’de görünen aşağıdaki sonuçların tümü, ConvertKit incelemeleridir. ConvertKit, Yazılım Uygulama Şeması türüne girdikleri anlamına gelen bir e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcısıdır.

Neyse ki, yüksek sıralamalı gönderileri için henüz Yorum yıldızı zengin snippet’ini kazanmayan site (yukarıdaki ekran görüntüsünü aldığında) zaten Rank Math kullanıyor – sadece o sayfaya henüz Schema Markup eklememişler.

Şimdi Rank Math’ı kullanarak bunu bir dakikadan kısa bir sürede nasıl ekledikleri:

Aşağıda gösterildiği gibi, Gutenberg kenar çubuğundaki Rank Math’ın Şema sekmesine gidin.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Ardından, Schema Generator’a tıklayın.

Bu, çok çeşitli yerleşik Şema Şablonları arasında Yazılım Şeması türünü aramanız için aşağıdaki seçenekleri açacaktır.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Ardından, Kullan’a tıklayın. Rank Math daha sonra size yol gösterecek / bu Şema türü için mevcut olan tüm alanları girmenizi isteyecektir (gerekli olanları kırmızı yıldız işaretiyle işaretleyerek)…

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Yukarıda, referans için girebileceğiniz bazı örnek değerler verilmiştir, açıkçası bu, incelemenizin içeriğiyle eşleşmelidir. Bu durumda, ConvertKit’in bu incelemesi çok olumlu olduğu için hak ettiği 5/5 alır.

Ve beklendiği gibi – ağır işlerin çoğu gerçekten Rank Math tarafından yapıldığından – eklenen yapılandırılmış verilerin Google’ın Zengin Sonuçlar Test Aracı kullanılarak geçerli olup olmadığını kontrol ettiğimizde, öyle olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz!

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Ama bunun ötesinde soru kalır – işe yaradı mı?

Peki, kendinize bir göz atın – testimizde, sadece iki gün sonra ve yukarıdaki örnek olarak kullanılan sayfa artık yorum / yıldız derecelendirmesi zengin snippet’ini kazanıyor:Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

WordPress Olmayan Web Sitelerine Şema Ekleme (Dikkat)

WordPress tabanlı olmayan web sitelerine Schema markup eklemenin en kolay yolu, WordPress’i yerel olarak yüklemektir. Bunu yaptıktan sonra, özel Şema oluşturmaya yardımcı olması için Rank Math’ı kolayca kullanabilirsiniz, daha sonra Kod Doğrulama sekmesinden kopyalayıp HTML kaynağını düzenleyerek (veya Google Etiketini kullanarak) gerçek web sitenize ekleyebilirsiniz. Yönetici)…

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Rakiplerinizin Yardımıyla Şema Nasıl Kullanılacağını Bilmek?

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Rakiplerinizi taklit etmenizi önermiyoruz – bir şirket olarak her zaman müşteri saplantılı, rekabete duyarlı zihniyete sahip olduk. Ve Schema’yı kullanmaya yeni başladıysanız, zaman içinde test etmek, uyarlamak ve iyileştirmek için sektörünüzdeki diğer insanların halihazırda yapmakta oldukları ve bir düzeyde başarı elde ettiklerini kendi web sitenize uygulamanın harika bir yolu var.

Ayrıca, başka hiçbir şirketin benzer bir şey yapamayacağı anlamına gelen belirli bir Şema uygulamasına özel hiçbir şey yoktur. Bu nedenle, herkesin Şema’nın avantajlarından yararlanabilmesi ve bunlardan yararlanabilmesi için ağır işleri yapmak için Rank Math’ı geliştirdik.

Sıralamaya çalıştığınız arama terimleri için arama motoru sonuç sayfalarında neler olup bittiğine bakın ve aşağıdakilere dikkat edin:

Diğer sitelerin arama sonuçları nasıl görünüyor, zengin snippet’ler alıyorlar mı?
Kullandıkları gerçek Şema işaretleme türleri nelerdir? Yayınladığınız içerik parçası için geçerli mi?

SERP analizi, SEO’nun büyük bir parçasıdır ve oluşturduğunuz içeriğin gerçekten arayanların aradıklarına hitap etmesini sağlamaya yardımcı olan arama amacını anlamak için gereklidir. Şimdi, arama sonuçlarının neye benzediği ve zengin snippet’leri tespit edip edemeyeceğiniz gibi birkaç ekstra şeye dikkat edin. Ve bunu, Rank Math ile yayınlarınıza ve sayfalarınıza belirli Şema biçimlendirme türlerini uygulayıp uygulayamayacağınıza karar vermek için kullanın.

Yeniden Kullanılabilir Özel Şema Şablonları Oluşturma

Şemayı Diğer Web Sayfalarından, HTML veya JSON-LD Özel Kodundan İçe Aktarma

Rank Math, Şema kodunu otomatik olarak içe aktarmanıza ve bir URL kullanarak veya kullanmak istediğiniz Şema uygulamasına sahip favori web sitenizin HTML kaynağına yapıştırarak düzenlenebilir alanlara dönüştürmenize olanak tanır …

Bunun nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır – ilk olarak, söz konusu web sitesindeki belirli bir sayfanın sayfa kaynağını görüntüleyin:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Tüm sayfanın HTML kodunu kopyalayın ve aşağıya yapıştırın:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, Şema işaretlemesini kendi ana sayfamızdan (rankmath.com) içe aktardık – şimdi tek yapmanız gereken, sizin için uygun olduklarından emin olmak için ayrı alanları düzenlemek. organizasyon:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Rank Math’ı ve tüm özel değişkenleri nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi için kullanabilirsiniz – buradaki bilgi bankası makalemizi ziyaret edin.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Kendi sayfanız için Şema uygulamasını nasıl ele alacağınız konusunda ilham kaynağı olarak kullanılacak URL’leri veya sayfaları gerçekten nasıl tanımlayacağınızı merak ediyorsanız, işte bunun için yapmanın kolay bir yolu.

Herhangi bir web sitesinin, sıralamaya çalıştığınız anahtar kelime için SERP’de zengin bir snippet kazanıp kazanmadığını görmek için birincil hedef anahtar kelimenizi Google’da arayın.
Web sitesini açın ve HTML kodunu Rank Math içe aktarma sekmesine kopyalayın (veya düzenlenebilir hale getirmek için kullandıkları Şema işaretlemesinde otomatik olarak ayrıştıracak olan URL içe aktarma seçeneğini kullanın)
İçe aktarılan alanlardaki tüm değerleri sayfanızdaki verilerle eşleşecek şekilde değiştirin (yine, koda girilen verilerin Rank Math’ın Şema sekmesinde sağlanan kısa kodu kullanarak sayfanızda bulunması gerektiğine dikkat edin)

Doğrulama Şeması – Çalışıyor mu?

Görünüşte küçük tutarsızlıklar, web sayfanızın hedeflediğiniz zengin snippet’i kazanmaya uygun olmamasına neden olabilir.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Bu nedenle, iş akışınızı kolaylaştırmak için, web sitenize Şema ekledikten sonra – JSON-LD çıktısını kolayca önizleyebileceğiniz Rank Math’ın Şema Oluşturucusunun Kod Doğrulama sekmesine gidebilir, kopyalayabilirsiniz, böylece Test et’i tıklayabilirsiniz. Google ve Google’ın Zengin Sonuçlar Test Aracını kullanın.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Rank Math’dan Google’ın Zengin Sonuçlar Test Aracı’na gitmek, sayfanıza eklediğiniz JSON-LD kodunu otomatik olarak aktarır, böylece bunu birkaç gönderi için test etmek her zamankinden daha hızlı ve kolaydır.

Not: Rank Math gibi bir eklenti kullanmak, bunun gerçekleşme olasılığını önemli ölçüde azaltır, çünkü tüm sürecin tümünde tahmin yürütmeyi gerçekten ortadan kaldırır – yapılandırılmış verilerinizi bu bölümde belirtildiği gibi doğrulamak hala önemli bir adımdır.

Neden Şema Biçimlendirmesine Sahip Olmak Size Her Zaman Zengin Bir Metin Parçacığı Getirmez?

Artık her gün sayısız test çalıştıran arama motorları ile, artık takip edemediğimiz yeni güncellemeleri zorluyoruz – Şema uygulamanız açıkken, ancak arama sonuçlarında görünmüyorsa kafa karıştırıcı (hatta hayal kırıklığı yaratabilir) olabilir. ancak diğer web siteleri için yapar.

Uygulamanızın teknik olarak sağlam olduğunu varsayarsak – işte web sitenizin zengin snippet kazanamamasının diğer iki ana nedeni:

Zengin Snippet’ler Garanti Edilemez

Kaç kişinin, kodu web sitesine ekledikleri için Google’ın otomatik olarak web siteleri için zengin snippet’ler öne çıkarmaya başlaması gerektiğini varsayması şaşırtıcıdır. Bu gerçeklikten çok uzaktır – Google’ın algoritması, web sayfanızın zengin bir pasajı hak edip etmediğine dair nihai kararı kaçınılmaz olarak verir.

Buna ek olarak, Google yalnızca aramada zengin sonuç olarak gösterilebilen belirli türdeki yapılandırılmış verileri destekler.
Yapılandırılmış Verileriniz Kalite Standartlarını Karşılamıyor

Sitenizin zengin snippet kazanmamasının bir başka nedeni de yapılandırılmış verilerinizin ve / veya sayfadaki diğer içeriğin Google’ın Kalite Yönergelerine uygun olmamasıdır.

Google’ın kendisinin de söylediği gibi:

Sayfanızın belirtilen özellikle Arama sonuçlarında görüneceğine dair hiçbir garanti yoktur. Bunun nedeni, arama özelliklerinin, arama cihazının türü, konumu ve Google Arama’nın bu özelliğin kullanıcı için en iyi arama deneyimini sağlayıp sağlayamayacağı gibi birçok faktöre bağlı olmasıdır. [kaynak]

Referans için, bazı yönergeler aşağıdakileri içerir:

Güncel (alakalı) bilgiler sağlamak.
Sizin veya kullanıcılarınızın oluşturduğu orijinal içeriği sağlamak.
Yasadışı faaliyetleri veya başkalarına ciddi zarar vermeyi kolaylaştıran herhangi bir şeyi teşvik etmemek.

Yapılandırılmış verilerinizin aramada görünmemesinin 8 diğer nedeni için Ondyr harika bir liste hazırladı.

Web Sitenizin Şema Biçimlendirme Türlerinin Performansını Nasıl İzlersiniz?

Şimdi de Zengin Parçacıklarınızın performansını izlemek için Google Arama Konsolunda elinizde bulunan araçlara bir göz atalım.

Kontrol etmenin ilk ve en yaygın yolu, çeşitli yapısal veri türlerine özel sekmeler içeren Geliştirmeler bölümünü kullanmaktır.

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Ancak, bu size yalnızca Şema İşaretlemesini eklediğiniz sayfayı gerçekten gösterir, size bu sayfanın nasıl performans gösterdiğine (yani gösterimler ve tıklamalara) ilişkin herhangi bir bilgi vermez.

Bu nedenle, bunu yapabilmek için Google Arama Konsolunda Performans> Arama Sonuçları raporuna gitmemiz gerekecek:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Bu raporda, Toplam Tıklamalar, Gösterimler, Ortalama TO ve Konum dahil olmak üzere çeşitli metrikleri görebileceksiniz. Daha aşağı kaydırırsanız, çeşitli sekmelerin olduğu bir bölüm görürsünüz:

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Arama Görünümü sekmesine giderseniz, AMP sayfalarından Web Light sonuçlarına (mobil ile ilgili) ve ayrıca Videolar gibi belirli geliştirmelere sahip sayfalarla ilgili performans verilerini görürsünüz.

Ardından, oradaki rapor girişlerinden herhangi birine tıklarsanız – özellikle belirli bir arama görünümü özelliğine sahip sayfaların performans ölçütlerine odaklanmak için daha ayrıntılı inceleme yapabilirsiniz. Bu, söz konusu gönderinin / sayfanın performansının nasıl değiştiğini görmenin harika bir yoludur

Otomatikleştirilmiş ve Gelişmiş Şema Oluşturucular için

Rank Math PRO ayrıca kendi özel Şema Şablonlarınızı oluşturma, kaydetme ve yeniden kullanma becerisine sahiptir.

Adından da anlaşılacağı gibi, kısaca bu, Rank Math’ın tüm SEO iş akışınızı kolaylaştırmasının başka bir yoludur. Daha önceki gerçek dünya örneğinde, ConvertKit’in e-posta pazarlama otomasyon yazılımının yazılım incelemesine uygun Schema’yı ekledik.

Şimdi, mümkün olan en basit örnek, benzer bir ürünün incelemesini yazıp yayınladığınızda kaydedilen şablonu kolayca yeniden kullanabilmenizdir (yalnızca alanları gerektiği gibi değiştirerek).
Sıra Matematik Şeması Şablonları

Schema Markup – 2021’de Okumanız Gereken TEK Kılavuz

Ancak bu, Rank Math’ın Advanced Schema Generator’unun mümkün kıldığı şeyin yalnızca yüzeyini çizmeye başlıyor. Görüntüleme Kuralları ile işleri yepyeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Ve belirli gönderi türleri için özel değişkenlerle eşleştirildiğinde, doğru değerlerle önceden doldurulmuş Şema’yı yazılara ve sayfalara otomatik olarak eklemenize olanak tanır ve bu da neredeyse anında binlerce sayfaya Şema eklemenizi mümkün kılar.

Rank Math’ın Şema Oluşturucusunu nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:
Rank Math Schema Generator PRO & Advanced Builder