SEO · 21 Mart 2021 54

#Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır
Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Türkçe karşılığını Arama Motoru Optimizasyonu olarak sağlayan Search Engine Optimization, internet tarayıcılarında kullanılan bir terimdir. Uygulanması ve gelişmesi yönünden birçok özellik barındırmaktadır.

Uyumlu içerikler oluşturabilmek için arama motoru optimizasyonu gerekmektedir. Kullanıcıların tercih ettikleri tarayıcılardan yaptıkları arama sonuçlarının ardından birçok seçenek çıkmaktadır. Bu kategoriler itibariyle belirli sayıda istatistikler oluşmaktadır. Oluşmasında ve gelişmesindeki asıl amaç ise internet sitelerinin içerisinde yer alan içeriklerin tarayıcılarda üst sıralara çıkmasını veya kademeli olarak artmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda belirli yazım kriterleri, kurallar ve benzeri unsurlar gereklidir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Özgün bir seo yazısı oluşturabilmek için birçok kriter gerekmektedir. Öncellikle belirtilmek istenen yazının teması, ana fikri, konusu hakkında bilgiler edinilmelidir. Ardından oluşacak yazının kelime sayısı, içerikte yer alan anahtar kelimeler, yardımcı kelimeler, vurgulanması gereken asıl kelimeler hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Özgün ve tarayıcı uyumlu içeriklerde olması gerekenler şunlardır;

  • İmla ve yazım kuralları
  • Çelişmeyen cümle ve anlatım bütünlüğü
  • Özgün cümleler
  • Anahtar kelime çeşidi ve sayısı
  • İçerikte yer alan kelime sayısı
  • İçerikte yer alan ana başlık ve alt başlıklar
  • Meta açıklama
  • Metinlerin içerisinde kullanılacak linkleme seçenekleri
  • Paragraf uzunluğu
  • Seo İçeriklerinde Yer Alan Anahtar Kelimeler

 

İçeriklerin arama motorunda en üst sıralara çıkmasını ve aynı zamanda yazının istatistiğini belirleyen en önemli unsur anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime, oluşturulacak içeriğin türüne göre değişmektedir. Her yazı için farklı anahtar kelimeler bulunmaktadır. Anahtar kelimeler, çeşitli uygulamalardan tespit edilebilmektedir. Kullanıcıların arama yaparken sıklıkla kullandığı başlıklar, tarayıcının en üst sırasında bulunmaktadır. Söz konusu anahtar kelimelerin kullanım sıklığı ise yazının genel kelime sayısı ile doğru orantılıdır. Genel olarak içeriklerde her 500 kelime için ortalama 5-6 anahtar kelime kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

 Seo Uyumlu Özgün İçerikler Nasıl Oluşur?

Herhangi bir konuda içerik oluşturulurken dergi, kitap, makale gibi birçok kaynaktan yararlanmak gerekebilmektedir. Ancak söz konusu yazı oluşturulurken özgün ve farklı cümleler oluşturulmalıdır. Farklı bir kaynaktan alınıp kopyala yapıştır yapılan her yazı, niş içerik olarak adlandırılmaktadır. Kaliteli ve özgün içerik oluşturabilmek için niş yazılardan kaçınmak gerekmektedir.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusunun cevabı kopya içerik kullanmak değildir. Kopya içerik kullanımı, Google tarafından kesinlikle sevilmez. Ve kopya içerik kullanan kişiler, çeşitli yaptırımlarla karşılaşabilirler. Anlık sıralama kaybı, sandbox ve benzeri cezalar bu cezalara örnek olarak verilebilir. Bu sebepten dolayı özgünlük en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Seo Uyumlu Makalelerin Sıralamaya Katkısı Var Mı?

Elbette! Seo uyumlu makaleler, gelişi güzel yazılan makalelere göre daha çok hit kazandırabilmektedir. Burada domainin mevcut otoritesi de elbette önemlidir. Düşük otoriye sahip siteler backlink paketleri ile bu otoriteyi arttırabilir. Tabi backlink paketleri seçiminde işinde uzman firmaları tercih etmenin daha çok faydası olacaktır.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. İç seo ile aynı zamanda dış seo çalışmalarıyla da katkı almak isterseniz, doğru backlink çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili backlinkim yani backlinkim.com.tr firması ile iletişime geçerek ayrıntılara ulaşabilirsiniz.