Genel / SEO · 20 Eylül 2017 34

#Seo uyumlu temalar
Seo uyumlu temalar

Merhabalar dostlar. Bu yazıda Seo uyumlu temalar paylaşacağım, bu konuyu birçok blogta bulabilirsiniz ancak diğerlerinden farklı olarak ben sadece Kişisel blog temalarını paylaşacağım diğerlerinin paylaşımlarını bu yazıyı yazmadan önce bir göz gezdirdim hemen hepsi magazin teaları paylaşmış ve ücretli ücretsiz karışık paylaşmışlar.

Bu yazıda sadece Ücretsiz kişisel Blog temaları paylaşacağım umarım beğeneceğiniz bir yazı olur. Bu temalar gerek SEO gerekse hız konusunda kendini kanıtlamış oldukça hızlı ve gereksiz sorgulardan kendini arındırmış temalar paylaşacağım bu sayfada paylaştığım kişisel blog temaları klasik dönem magazin temalarından ziyade biraz daha saadelikten yana olan insanların kafa yapısına uyan temalardır 🙂

Bu temaların seçimini yaparken herşeyden önce göze görünürlük sadelik ve hız konusunda takıntılı insanlara yönelik temalar seçmeye çalıştım bu temaları dilediğiniz gibi kişileştirip kendinize göre düzenleyebilirsiniz ekleme çıkarma yapmaya müsait temalardır.

1- Slanted

Seo uyumlu temalar

İlk tema Slanted teması sebebi ise birçok arkadaş benim sitenin temasını soruyor heh işte bu tema benim sitenin temasıdır arkadaşlar.

Temanın kodlaması kod yapısı kod okunurluğu mükemmeldir herhangi bir ekleme çıkarma yaparken kesinlikle zorlanmayacağınız bir temadır zira benim siteye bakarsanız orjinalinden çok farklıdır kendime göre temayı kişileştirdim.

Temanın paylaşım sayfasında detaylı bilgilendirme mevcuttur burada fazladan kelime kalabalığı yapmaya gerek yok.

Orjinal sayfası  Demo / Download

2- Blogline

Seo uyumlu temalar

Tema yapımcısı yine aynı şekilde Alex’tir ve kodlama yine aynı şekilde oldukça temiz ve SEO için oldukça uygundur. Kişisel blog için mükemmel temalardan bir tanesidir ki bu temayı birkaç arkadaşa kurup deneme fırsatım oldu gayet başarılıdır.

Orjinal sayfası / Demo / Download

3- Seasonal

Seo uyumlu temalar

Seasonal teması bir dönem kullandığım aşırı derecede SEO uyumlu ve tamamen schema.org parametrelerine göre hazırlanmış bir kodlamaya sahiptir yani bu yaşıma kadar gördüğüm en güzel kodlamaya sahip diyebilirim ancak sayfaları biraz karışktır üstte verdiğim 2 temaya nazaran bunda aradığınızı bulmak biraz daha zor olabilir.

Ancak sadece kullanacağım diyorsanız kesinlikle öneririm SEO canavarı resmen. Normalde ücretli satılan bir temadır ancak ücretsiz versiyonu kesinlikle sizin işinizi görecektir boşuna ücret ödemenize gerek yok.

Orjinal sayfası   / Demo / Download

4- InstaBlog

Seo uyumlu temalar

Arkadaşlar bu tema çok daha sade ve ben sadece yazı yazacağım diyen arkadaşlara önerebileceğim bir temadır kullanım imkanım olmadı ancak demo olarak uzun uzun inceledim temayı yani kod yapısını olsu kod düzeni olsu seo uyumluluğu vs bilgim yok ancak kişisel blog tema kafanız benimle aynı ise bensade birşey istiyorum diyorsanız bu sizin için oldukça güzel bir tema olacaktır eminim.

Orjinal sayfası / Demo  / Download

 

5 – Lovecraft

Seo uyumlu temalar

lovecraft temasına baktığınızda arkadaşlar biraz daha klasikliği görürsünüz yani normal standart bootstrap temalara ve standart buton yapılarına nazaran çok daha eski gözüksede aslında bu tarzdır ve bu eskiyi hatırlatan bu tür sadeliği yaşatan blogları hala bulabilirsiniz ki bu tema bunlardan.

Mozilla geliştiricilerinden bir tanesinin kişisel bloğuna aktığımda 2007 civarında piyasaya sürülen bir temayı kullanıyor adam klasikleşmiş bir tema üzerinden devam ediyor 🙂

Anlatmak istediğimi anlamışsınızdır umarım ki bu tema bu anlamda hem geçmişi anlatıp hemde günümüz standartlarını destekliyor.

En önemlisi de SEO ve hız canavarı arkadaşlar yani bu temayı kullanan adamın sitesi coşuyor 🙂

Tema orjinal sayfası   /  Demo  / İndir

Tema paylaşımım sanırım bu kadar yeni güzel temalar gördükçe konuyu güncellerim arkadaşlar şimdilik bunlarla idare edin 🙂