SEO · 31 Ocak 2021 9

#Siteniz için Google Adwords ve SEM Çalışmaları
Siteniz için Google Adwords ve SEM Çalışmaları

Web siteniz varsa ya da kurmayı planlıyorsanız Google Adwords ve SEM öncelikli olarak bilmeniz gereken konular arasında yer alacaktır. Her iki çalışma da sitenizin daha fazla kişiye ulaşabilmesi, ziyaretçi trafiğinin artması, daha bilinir hale gelmesi gibi özellikler bakımından faydalıdır. Bu amaçla Adwords nedir diye baktığınızda bunun bir tür online reklamcılık olduğunu ve Google tarafından desteklendiğini göreceksiniz. Bu uygulama Google gelirlerinin büyük bir bölümünü meydana getirmektedir. Reklamlar genellikle arama sonuçlarında ilk satırlarda ve sayfanın sağ kısmında yer almaktadır. Bunlar Adwords reklam verme çalışmalarının bir sonucu olarak listelenmektedir.

Siteniz için Google Adwords ve SEM Çalışmaları

SEM nedir sorusunun yanıtı ise markanıza daha fazla kişiyi çekmek amacıyla yapacağınız çalışmaların bütünüdür. Bunun için arama motorları, online kanallar ve internet siteleri gibi birçok mecradan faydalanabilirsiniz. Bu çalışmanın hedefi fazla zaman kaybı yaşamadan daha çok kişiye ulaşabilmektir.

Google Adwords Hakkında Merak Edilenler

Google Adwords nedir sorusuna cevap bulduktan sonra daha kapsamlı incelediğinizde bu bir metin bazlı reklam türü olup site alan adı, açıklama satırı, ilgi çekici başlık gibi detaylardan meydana gelmektedir. Adwords Google çalışmaları kapsamında; reklam gösterildiğinde değil, reklamı gören ziyaretçiler tıklama yaptığında ücret ödemeniz gerekir. Bu ücret belirlenirken anahtar kelime rekabeti esas alınır. Adwords giriş aşamasında bu tür bilgilere hakim olmanız süreci sizin için daha verimli hale dönüştürecektir.

Siteniz için Google Adwords ve SEM Çalışmaları

Çalışma şekli ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istediğinizde Adwords reklam ajansı ile çalışmanızda yarar vardır. Bu sayede kalite puanı, teklifler, reklam sıralamaları, yerleşmeler, anahtar kelimeler gibi aşamaların hepsini eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz. Kullanacağınız Adwords Tool bu özelliklerin istenilen seviyeye gelmesini sağlayacaktır.

Google Adwords nedir, Adwords reklamları nasıl olur ve nasıl çalışır diye araştırdığınızda bunun kelime ve kelime öbekleri ile doğrudan alakalı olduğunu göreceksiniz. Böylece vereceğiniz reklamlar daha da görünür hale gelecektir. Bunun için Adwords Keyword Planner kullanarak daha makul seçimler yapabilirsiniz.

Siteniz için SEM Analizi

SEM nedir ya da SEM açılımı nedir diye baktığınızda bu kelime Search Engine Marketing manasına gelir. Yani müşteri kazanımı ve marka bilinirliği için yapacağınız arama motoru pazarlaması çalışmalarıdır. Bunun için standartlara uygun bir SEM analizi yapmanız gerekecektir. Böylece sitenizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Siteniz için Google Adwords ve SEM Çalışmaları

İnternette daha da görünür olmak, hedef kitlenize kolayca ulaşmak, ziyaretçilerinizde sağlam bir iletişim kurmak, müşteri odaklı analizler yapmak vb. avantajlara hakim olmak istiyorsanız profesyonel bir SEM ajans desteği almanız gerekecektir. Bu noktada SEM SEO sizin için en uygun seçim olacaktır. SEM analizi yorumlara konusunda profesyonel bir ekibe sahip olan SEM SEO sitenize özel çözümler sunacaktır. Üstelik bunun için belirlenen SEM analizi fiyatları da her zaman en ekonomik olacak şekilde belirlenmektedir. Böylece SEM nedir sorusuna yanıt arayarak başlayan sürecinizi SEM SEO ile en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.