5 Haz, 2017

SSL Yeşil Bar Hatasının [Çözümü]
" SSL Yeşil Bar Hatasının [Çözümü] "

Merhaba arkadaşlar.

Bu yazıda birçok kişinin başına gelen SSL Bağlantısı Hatasının Çözümü nasıl olur neden kaynaklıdır ? kısaca bahsedeyim.

SSL Nedir kısmına girmeye gerek yok sanırım zaten binlerce içerik bulabilirsiniz bu konuda Wiki’de güzel anlatım mevcut.SSL Yeşil Bar Hatasının [Çözümü]

Konuya gelecek olursak Siteye SSL satın aldınız kurulum yaptınız tüm yönlendirmeler tamam ancak hala adres çubuğunda Güvenli olarak yeşil kilit resmi çıkmıyor diye birkaç soru geldi .

EEE ne sandınız Egom tavan yaptı tabiki bu sorulara cevap verirken kendimi Hacker gibi hissettiğim doğrudur 🙂

SSL Bağlantısı Hatasının [Çözümü]

–  Sitenizi açtıktan sonra sağ tıklayıp kaynağı görüntüleyin

–   Tüm http:// ile başlayan linkleri https:// olarak değiştirin

–  Genellikle temanızın dosyalarında header.php ve footer.php içinde olur onları düzenleyip kaydettiğinizde sorununuz çözülmüş olacaktır.

Yapmamanız gerekenler:

Basit 2 dakikada çözülecek şey için ek olarak eklenti kullanmayın. Kesinlikle Dns ayarlarıyla oynamayın, SSL sertifikasını kaldırıp bu olmadı diye Host firmanıza destek talebi açmayın. Tema dosyalarınızı düzenlerken Https:// yazarken httsp:// yazmayın 🙂 bunu yapanı da gördüm :)))

Konu bu kadar saygılar sevgiler..

 

Bu yazı 808 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. Hüseyin dedi ki:

  Dün wmaracında sorulmuştu sanırım. Bilgilendirme için teşekkür ederim

 2. Ali Can Çekmez dedi ki:

  Herkesin yaptığı ve atladığı en büyük hatalardan birisi, anlattığınız gibi site içerisinde’ki linkleri http olarak ve htaccess’de yönlendirme yapmamasıdır, bu konudakini bire bir uygulayan kişiler kesinlikle sorunu çözeceklerdir. İyi çalışmalar.

 3. Gerçekten açıklayıcı bilgiler içeriyor. Herkes uğraşıyor ve ciddi anlamda zaman kaybı oluyor. Konuda anlattığın gibi basit bir işleme bakıyor herşey.

 4. SerdarCR dedi ki:

  Bir ara Bilim Ve Tekno’nun SSL sertifikasının yeşil ışığını yakmak için ne bulmacalar çözmüştük. O geldi aklıma. Neyse sitenin tasarımını çok beğendim başarılar dilerim.

 5. berkay dedi ki:

  blogger kulanıyorum https etkin
  temaya girip hepsini https yapıyorum ama 3 adet link değiştirip kaydettikten sonra http oluyor.
  <html b:version='2' expr:dir='data:blog.languageDirection' xmlns='http://www.w3.org/1999/xhtml&#039; xmlns:b='http://www.google.com/2005/gml/b&#039; xmlns:data='http://www.google.com/2005/gml/data&#039; xmlns:expr='http://www.google.com/2005/gml/expr'&gt;

  burdaki http leri değiştiremiyorum geri eski haline geri dönüyolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki alana slaweally yazın