Genel · 22 Temmuz 2017 1

#WordPress ClassiPress Uyumlu AMP Eklentileri
WordPress ClassiPress Uyumlu AMP Eklentileri

Accelerated Mobile Pages (AMP) Türkçede hızlandırılmış mobil sayfalar demektir. Mobil internet kullanımının yaygınlaşmasından sonra ortaya çıkan çeşitli uygulamalar mobilde internet kullanımını kolaylaştırırken, websiteleri içinde bir şeyler düşünülmeliydi. Google ve Twitter bu konuda Accelerated Mobile Pages’i geliştirdi.

Geçtiğimiz yıllarda yayına giren AMP, sitelere daha hızlı erişmenize olanak sağlamaktadır. Böylece ziyaret ettiğiniz siteye saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Tabii ziyaret ettiğiniz site AMP entegrasyonu yapmışsa. Google, bu konuda şimdilik ısrarcı değil. Kullanan sitelerin ziyaretçisine hızlı bir site sunması ileride mutlaka avantaja dönüşecektir.

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, AMP için birçok alternatif eklenti sunmuştur. WordPress’in eklenti havuzundan ilgili AMP eklentilerine ulaşabilirsiniz.

Normal bir WordPress site için AMP uygulamak kolay olsa da bu bazı temalar için sanıldığı kadar kolay değildir. Bugünkü yazımın temeli ClassiPress amp kurulumu olacak.

ClassiPress AMP Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress ClassiPress temasındaki taxonomy den dolayı kullanılan AMP eklentisinde bir takım düzenlemeler yapılması gerekiyor. Aksi durumda AMP classipress temasına uyumlu olmaz. AMP classipress temasına uygun olmadığı takdirde AMP de listelenemezsiniz.

www.ampkurulumu.com sitesinde ClassiPress için geliştirilmiş birçok AMP eklentisi var. Bunlar;

Better AMP

Better AMP ClassiPress için en ideal AMP eklentisidir.

Başlıca özelliklerine bakarsak

-Anasayfa sayfalaması

-Kategori sayfalaması

-Etiket sayfalaması

-Yazar sayfalaması

Gibi muhteşem özelliklere sahip. Tabii normal eklenti bu özellikleri sağlamıyor, eklentiyi şuradan satın almanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: https://www.ampkurulumu.com/wordpress-classipress-better-amp-temasi/

AMP for WP

Tıpkı Better AMP’de olduğu gibi hem sade hem de galerili sistem bir arada. Ayrıca, kod oranına bakılırsa gerçekten çok hızlı görünüyor.

Detaylı bilgi için: https://www.ampkurulumu.com/wordpress-classipress-wp-for-amp-temasi-cikti/

ClassiPress AMP uzmanı bu arkadaşa skype üzerinden ulaşabilirsiniz. Skype adresi:

WordPress ClassiPress Uyumlu AMP Eklentileri

net.kolik (Skype arama kutucuğuna yazıp kişiyi ekleyerek ulaşabilirsiniz)