Press "Enter" to skip to content

WordPress Malware tarayıcı

Merhaba beyler bu yazıda WordPress Malware tarayıcı, şimdiye kadar geliştirilen en iyi antivirüs )MAlware scanner( i size tanıtmak istiyorum. 2012 yılında piyasaya sürülmüş ama 2016’da çıkardığı yeni sürüm ile diğerlerini köşeye itebiliyor 🙂

Bu zamana kadar onlarca WOrdpress için yapılmış antivirüs gördük exploit scanner ithemes antivirüs vb vb gibi değişik antivirüsler gördük ama bu yeni nesil bir koruma ile karşınızda arkadaşlar.

Bu arada Eklentinin benimle alakası yok o kadar övdüm ki sen mi yaptın diyebilirsiniz (anlamam o işlerden 🙂 )

Quttera Web Malware Scanner

Arkadaşlar WordPress malware tarayıcısı eklentisi tarama raporlarının takip edilebildiği, web sitesi kara listelerinin oluşturulabildiği ve tespit edilen dosyaların yönetilebildiği basit ve kullanışlı bir arayüz.

Özelliklerine bakacak olursak genel olarak;

Dahili Tarayıcı. WordPress kaynak dosyalarını (eklenti dosyaları, tema dosyaları) tek tıklamayla doğrudan eklenti sayfasından tarıyor. Tespit edilen kötü amaçlı PHP kodlarını, enjekte edilmiş JavaScript kodlarını, yüklenmiş kabukları ve diğer malware bileşenlerini kaldırıyor. Malwarelerden geriye kalan artıklar olup olmadığını görmek için tekrar tarama yapıyor.

Harici Tarayıcı. Quttera eklenti tarama motoru tamamen dışarıdan çalışarak müşterilerin gördüğü web sayfalarını inceliyor ve analiz ediyor. Bulaşmış kötü amaçlı yazılımları tespit ediyor ve kara liste veritabanlarını kontrol ediyor.

Beyaz Listeleme. Dosyaları/tehditleri beyaz listeye alarak gelecekteki taramalardan ayırıyor. Tehditleri Yok Sayılanlar listesine ekliyor.

Harici tarama ile browserlarda (Internet Explorer, Chrome, Firefox vs.) görülen her şey taranabiliyor ve browsera bir kötü amaçlı yazılım bulaşıp bulaşmadığı veya bir web sitesinin kara listede olup olmadığı tespit edilebiliyor.

Eklentiyi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Quttera Web Malware Scanner indir

Saygılar….

Bu yazı 6152 Defa okundu. Diğer yazılarımı da oku süper yazarım :)

||||

Ali Çömez
Ali Çömez

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

View all posts

3 Comments

  1. WordPress temiz halde orjinal dosyaları ile kullanılığında zaten herhangi bir sorun oluşacağını zannetmiyorum, ki birde her bulunan temayı eklentiyi ftp’ye atarsanız böyle malware eklentileri ile güvenlik peşinde koşarsınız 😀

    • Aynen katılıyorum. Hatta bu konu üzerine bir yazı yazmayı düşünüyorum :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir