22 Tem, 2016

Wordpress Url değişimi
" WordPress Url değişimi "

Merhaba arkadşlar.

WordPress Url değişimi  Oldukça basit bir işem ancak bilmeyenler veya yeni wordpress ile tanışanlar için biraz zahmetli olabilir.

Öncelikle yanlış kurulan wordpress sistemleri nasıl ana url üzerine getiririz onu anlatayım.

WordPress Admin panelinde ayarlar kısmından site url ve wordpress adresini yeni url’ye çekin. örneğin kurulumu şu şekilde yaptığınızı varsayarak söylüyorum.

alicomez.com/wordpress şeklinde kurulum yaptıysanız admin panelde ayarlarda site ve wordpress url kısmını değiştirip alicomez.com şeklinde yapın.

Şimdi Admin panele giremeyeceksiniz sorun yok 🙂  Şİmdi FTP içinden wordpress dosyalarını ana dizine taşıyın yani alicomez.com/wordpress içindeki dosyaları alicomez.com dizinine getirin işlem bu kadar.

Diğer WordPress Url değişimi işlemi ise daha değişik şekilde olup sistem kurulumu ile alakası olmayan bir işlemdir. örneğin;

Alicomez.com/01/01/2016/site-kurulumu şeklindeki url adresinizi daha düzenli şekile getirmek için;

WordPress admin panel ayarlar kısmında kalıcı bağlantılara gidip url tipini seçmelisiniz önerim Özel yapı olur karşılığına ise şunu girin;

/%postname%.slw buradaki (.slw kısmını siz .html veya .asp yapabilirsiniz tabiki hiç yapmazsanız da sorun olmaz.)

hmen altındaki alan kategori ve etiket temeli alanına da içeriği kategori veya kısa olsun isteyenler için kat, Etiket alanına etiket kısa olsun diyenler için etkt gibi yazabailirsiniz.

Ayarları kaydedip çıkın işlem bu kadar, Selametle…

♥♥♥♥♥♥♥♥

Bu yazı 4833 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

  1. Berktuğ dedi ki:

    Teşekkürler gayet güzel bir makale 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki alana slaweally yazın