10 Ara, 2017

WP Anasayfada kategori gizleme
" WP Anasayfada kategori gizleme "

Merhabalar, WordPress bloglarda bazı kategori içeriklerinin ana sayfadan gizlemek isteyebilirsiniz sadece kategoriye tıklayınca açılsın şeklinde.

Veya bazı kategoriler sitede olsun ancak girenler görmesin diye düşünüp uygulamak isteyebilirsiniz bunu da aşağıdaki kodu temanızın fonksiyon dosyasına yapıştırarark yapabilirsiniz.

 

function preventHomepageTips($query) {
 if($query->is_home() && $query->is_main_query()) {
  $query->set('cat', '-1, -2, -24' ); 
 }
}
add_action('pre_get_posts', 'preventHomepageTips');

Kod içindeki 1 2 24 kısımları sizin kategori idleriniz bunu da aşağıdaki görseldeki gibi bulabilirsiniz hangi kategorinin İD’si nedir nereden bulacağım kategori İD’lerini diye düşünmenize gerek yok.

WP Anasayfada kategori gizleme

Burada ID=1 yazan kısım kategorinin İD’sidir.

Yapamadığınız veya anlamadığınız bir kısım olursa yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

İyi günler dilerim…

Bu yazı 776 Defa okundu, Beğendiyseniz üstteki benzer yazıları okumanızı öneririm, isterseniz site içinde farklı içerikleri arama yapabilirsiniz.

Ali Çömez / Slaweally

Kaldırımda yürürken beyaz çizgilere basmamaya çalışan, Sabah yüzünü yıkarken dirseklerinden su sızmasından nefret eden, Dönerle ayranı aynı anda bitirebilen, son dakikada otobüsü kaçırsada grur yapıp arkasından koşmayan... bir insanım :)

 1. Erdem dedi ki:

  Güzel yazzı olmuş eline sağlık

 2. Ali Mutlu dedi ki:

  Yine mükemmel bir yazı olmuş kardeşim. Ayrıca sitede abone ol kutucuğunun olması muhteşem olacaktır 😉 Sitene abone olmak istedim ama bulamadım. 🙂

  • Ali Çömez dedi ki:

   Kardeşim şimdi abonelik sorumluluk ister uğraş ister ben bunu kaldıramam, ben bir sabah kalktığında ulan şu alinin bloğuna bakayım dediğinde bir bakmışsın kapatıp gitmişim öyle değişik bir ruh halim var 🙂
   Ayrıca 2013’ten bu yana site açık bazen bakım bazen kapattım vs ama %98 açıktı bu kapanmalarda da takipçilerim sürekli mail attı.

   Kısacası abone ol kısmına gerek yok değerli kardeşim takip eden adam bir şekilde takip ediyor :))

 3. Ali mutlu dedi ki:

  Artık ne yapalim öyle yapicaz. 🙂 suan telefondan sitene girebiliyorum. Çünkü bilgisayardan girdigimde 526 hatasini veriyor. Gecersiz ssl sertifikasi diyor ve sunucuya ulasilmiyor diyor. Bunu iki gün önce sitene girerken yasadim. İlk yorumda belirteyim dedim simdi yine oldu.

 4. Ali Mutlu dedi ki:

  Hahaha senden korkuyor olmasın ?Ben işi sözdüm google üzerinde girince sorun yok ama https://alicomez.com diye aratınca hata veriyor. Acaba tarayıcıdamı bir sorun var çözemedim. Ne yapalım artık googlede ararız seni bari bir faydamız dokunur 😀

 5. Can Atasever dedi ki:

  Bir önceki web sitemde buna ihtiyacım olmuştu ve işimi yukarıdaki kod görmüştü. Şu an yönettiğim web sitemde de herhangi bir kategoriye uymayan yazıları Diğer kategorisinde yayınlıyorum, bu kategorideki yazıları da yukarıdaki kod ile ana sayfamdan gizledim. Teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir