SEO · 7 Ekim 2016 19

#WP En iyi SEO Eklentisi
WP En iyi SEO Eklentisi

Günümüzde açılan websitelerinin %80’i türüne bakılmaksızın WordPress olduğunu varsayarsak WP En iyi SEO Eklentisi hangisi soruu akla gelir. Bu yazıda bunu inceleyelim.

Öncelikle benim Favorim ve yıllardır vazgeçilmezim olan Premium Seo Pack adlı WordPress Seo eklentisini inceleyelim.

WP En iyi SEO EklentisiPremium Seo Pack; Codecanyon’da satılan A-A Team tarafından geliştirilmiş bir WordPress Seo Eklentisidir.

Eklentinin diğer eklentilere göre oldukça + özellikleri vardır bunun yanında ücreti da gayet makul bir seviyede olduğu için her kesim kullanıcı için idealdir. Özellikle Site içi Seo alanında İçeriğinize skor olarak gösterge yaptığı için makalenizi Seo’ya uyumlu hale getirmeniz açısından çok güzel.

Tüm özelliklerini tek tek açıklamayı farklı bir yazıda yine anlatmayı düşünüyorum fakat şimdi detaylara girmeyeceğim isteyen Codecanyon‘dan geniş anlatım ve detaylara bakabilir isteyen satın alabilir. Detaylı kullanım ve ayarlarına ulaşmak için Premium Seo Pack Ayarları adlı makalemi okumanızı öneririm.


Yoast SEO;  Bu Seo eklentisi WordPress Seo alanında gayet başarılı olmasının yanı sıra Ücretsiz sürümü de mevcut, ve Ücretsiz sürümünde de gayet iyi derecede  site içi Seo yapabilmeniz için gerekli düzenlemeler yapabilirsiniz.

 

Yoast SEO Premium
Versiyonu da tek site için 69$  bana biraz yüksek geldi hele ki aşırı derecede kendini belli eden özellikleri olmadığı için bana biraz fazla şişirilmiş bir ücret geldi. Yinede satın almak isteyenler Yoast SEo Premium sitesinden satın alabilir.

Ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz ama Premium versiyona o kadar para vermenin gereksiz olduğu kanısındayım yine de siz bilirsiniz.

Yine Yoast Seo’da da okadar özellik bulunmasına rağmen benim pek içime sinmeyen bir eklenti olmuştur, Kullanmak isteyenler için Melih Güney ve Sadri Ercan detaylı kurulum ve kullanım makaleleri yazmışlar inceleyebilirsiniz.


All in one Seo Diğer bir seo eklentisidir, Eklentinin + özelliği oldukça basit ve kolay kullanılabilir olmasıdır, Türkiyede Seo eklentisi olarak ilk bilinenlerdendir diyebilirim 🙂

Genel özellik olarak ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcut olan eklentinin yaptıkları konusunda pek bir artısı yok standart Seo işlevleri yapıyor ancak Yoast ve Premium Seo’ya oranla 10 üzerinden verebileceğim en yüksek puan 10/6 ancak alır.

Eklentinin Ücret konusuna gelmek bile istemiyorum ki yukarda belirttiğim iki eklenti bundan hayli hayli daha sağlam iş yapmasına rağmen bunun kadar yüksek ücrete taabi değiller 🙂 Yapımcısı en düşük ücreti 79$ olarak belirlemiş satın almak isteyen arkadaş çıkarsa burada All in one Seo Pro sayfasından satın alabilir.


SEO by SQUIRRLY diğer bir eklenti ve Benim dikkatimi yeni çeken bir eklenti, yani daha önceden varmıydı ne zamandır Seo eklentisi piyasasında var bilemiyorum ancak bu eklenti ile tanışmam 3-4 ay öncesine dayanıyor. Ve hızlıca incelememe rağmen beğendiğim özellikleri mevcut, Ücretli sürümü ise yine gayet güzel ve uygun bir maliyeti var her kesim kullanıcı için ideal, ücretsiz sürümü de mevcut olan eklenti kullanmanızı tavsiye edebilirim. Eklentinin satın almak isteyenler için adresini vereyim anca bu eklenti Aylık bazda satışa sunuluyor diğerlerine oranla daha pahalıya da gelebilir, Ama benim görüşüm ilk  seferlik alıp duruma göre siparişi iptal edebilirsiniz ancak Seo işlemlerini kendi sitesi üzeinde yaptığı için bu sefer de pek içinize yaramayacaktır.

Kısacası denemek isteyen buradan WordPress SEO by Squirrly satın alabilir.


DELUCKS SEO; Yine çok aşırı iddalı bir eklenti, Codecanyon’da 61$ satışı var arkadaşlar.

Eklentiyi incelediğimde belirli kesimlerde bazı konularda bir artısının olduğunu gördüm,  eksi yönleri mevcut tabiki ancak çok aşırı derecede basitliği ile ön plana çıkan bir paneli mevcut, kurulum ardından gelen Basic ve Profesyonel adlı 2 paneli var bu panellerde küçük modüller var bu modüller ile siteniz için ayarları yapıyorsunuz. Eklenti de en beğendiğim kısım İçerik başlığına anahtar kelime alırken anahtar kelimeyi google’da tarayıp size öneri sunuyor örnek site içine seo yazdığınız makale başlığını aratılma oranlarına göre size öneri olarak site içi seo sunuyor.

Eksiklik olarak gördüğüm kısım ise Meta etiketleri alanında eksiklik var Keyword alanı yok, ve açıklama ve başlık kısmını da manuel eklemeniz gerekiyor, yani size php bir kod üretiyor o kodu header.php içine eklemeniz gerekiyor 🙂 biraz değişik kullanımı var ilerleyen zamanlarda inceleme yapabilirim.

Eklentinin ücretsiz sürümü de mevcut arkadaşlar kullanmak isteyen düşük özellikleri ile; Delucks Seo adresinden indirip kullanabilirler.

Eklentiyi satın almak isteyenler ise Delucks Seo Codecanyon adresinden satın alabilirler.


Bunların haricinde diğer onlarca Seo eklentileri mevcut ancak hepsine yer verip uzun uzun ve karmaşık bir yazıya gerek yok.

Temel işlevsellik hemen hepsinde olmasına rağmen burada benim kullandığım ve size de şiddetle tavsiye ettiğim eklenti tabiki ilk sıraya koyduğum Premium Seo Pack’tır.  ancak ücretsiz sürümü olmadığı için sizin de ücret konusunda sıkıntınız varsa Premium Seo’ya en yakın olarak Yoast veya SQUIRRLY öneririm.

Yine bunların haricinde diğer Seo eklentilerini de inceleyenler varsa buraya yorumla öneri ve görüşlerini sunabilir, Bunun dışında diğer seo eklentilerinden SEO Ultimate+, Total SEO gibi diğer Seo eklentileri mevcut ancak kullanmadığım için hiçbirine de yorum yazamam iyi veya kötü olarak.


Şimdilik bu yazı bu kadar, Satın almadan okursanız biraz ön bilginiz olur 🙂 Selametle…