Yazılım Geliştiricileri için 5 Ücretsiz Cloud Hosting Sağlayıcısı

Share

 

Yazılım Geliştiricileri için 5 Ücretsiz Cloud Hosting Sağlayıcısı

free-cloud-hosting

Geliştiriciler olarak, genellikle yazılım ve hizmetleri kendi başımıza yönetmeyi severiz. Bir teknoloji öğrenirken harcadığınız zamana ve çabaya değer olsa da, kendi hostingimizi yönetmek ve bu sıkıcı ve tekrarlayan bakım görevlerini günlük olarak gerçekleştirmek bizim işimiz 🙂

Cloud Hosting Avantajları

 • Hizmetiniz için herhangi bir donanım veya işletim sistemi kurmanız gerekmez. Bulut sağlayıcınız yükü omuzlarınızdan uzak tutacaktır.
 • Sunucu kapalı kalma süresi ve olası arızalarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Bulut sağlayıcıları genellikle minimum sunucu çalışma süresini ve hızlı sorun gidermeyi garanti eder.
 • Cloud Hosting’ler kapsayıcılar genellikle büyük bant genişliğine ve çok düşük gecikme süresine sahiptir.
 • Sunucuları çalışır durumda tutmak, genellikle kendi kendine barındırarak tasarruf edebileceğinizden daha fazla, yüksek güç tüketimine neden olabilir.
 • Sağlayıcılar genellikle hizmeti ve kullanıcılarının güvenliğini garanti altına almak için ayrılmış büyük kaynaklara sahiptir. Üzerinde çalışan çok deneyimli ekipleri var.

Neden Birçok Sağlayıcı Ücretsiz Planlar Sunuyor?

Kişisel kullanım veya ücretsiz denemeler için ücretsiz ürünler sunmak, bir iş ortamında lisanslar ve hizmetler için ödeme yapabilecek potansiyel müşterilerden oluşan bir ağ oluşturmaya odaklanan bir pazarlama stratejisidir. Şirketler, özellikle belirli bir ürünü kullanmayı öğrenen ve ücretli sürümünü iş yerinde kullanma olasılığı daha yüksek olan öğrencilere yatırım yapıyor.

Bu şirketler ve hizmet sağlayıcıların tümü harika seçeneklerdir ve farklı ihtiyaçları karşılar. Bazıları eşdeğerdir, diğerleri ise başka amaçlara hizmet eder. Projenizin gereksinimlerine göre hangi sağlayıcıyı seçeceğiniz size kalmış. Belirli bir sırayla listelenmezler.

SLW Micro Server Center (SLW Micro)

SLW Micro tamamen ücretsiz ve mükemmel performans sunan bir cloud hosting hizmeti sunmaya başladı, özelliklerini incelediğinizde detayları görebilirsiniz

Öncelikle belirtmem gerekir ki Cloud Hosting tamamen profesyonellere göre yani amatör kullanıcılar zorlanabilir.

 • 1GB Ram
 • 100GB Bandwith
 • 100GB SAS Storage
 • 1 Domain Hosted Support
 • 5 Database
 • Unlimited Traffic

Herhangi bir reklam vb gösterim kesinlikle yoktur, Sitenizin trafiğinde kısıtlama yoktur. Ücretsiz SSL, ve ücretsiz destek hizmeti mevcuttur. Sadece alıştığımız kontrol panelleri olan cpanel, plesk gibi bir panel sunmayıp Cloudpanel ile hizmet vermektedir ki bence bu daha iyi 🙂

 

InfinityFree

InfinityFree, iFastNet tarafından desteklenen ücretsiz bir barındırma girişimidir. Kullanıcılara şunları sunar:

WordPress dahil 400’den fazla farklı uygulamaya sahip bir otomatik yükleyici
Ücretsiz alt alanlar
Sınırsız depolama
Sınırsız bant genişliği
400 MySQL veritabanları
Bilgi tabanı desteği

Web siteniz yayınlandıktan sonra ziyaretçileriniz reklam görmez. Ancak, arka uçta cPanel’de reklamlar olacak. Siteniz ayrıca günlük 50.000 tıklama ile sınırlıdır.

000WebHost

000WebHost, Hostinger’ın sunduğu ücretsiz bir barındırma seçeneğidir. Özelliklerinden bazıları şunlardır:

Bir web sitesi
Alt alan yok
300 MB disk alanı
3 GB bant genişliği
Bir MySQL veritabanı
Topluluk forumu, canlı destek yok

000WebHost, sitenizi tasarlamayı daha az göz korkutucu hale getirmesi gereken Zyro web sitesi oluşturucu ile birlikte gelir. InfinityFree gibi, web sitenizin ziyaretçileri reklam görmez, ancak WordPress kontrol panelinizde reklamlar olacaktır.

AwardSpace

AwardSpace çeşitli barındırma hizmetleri sunar. En çok aşağıdakileri içeren ücretsiz planıyla bilinir:

Bir web sitesi
Üç alt alan
1 GB disk alanı
5 GB bant genişliği
MySQL veritabanı
7/24 canlı sohbet

Awardspace, tek tıklamayla içerik yönetim sistemi (CMS) kurulumunun yanı sıra Zacky web sitesi oluşturucusunu içerir. Ayrıca, sorularınız varsa 7/24 canlı sohbet ücretsiz plan kullanıcılarına açıktır.

Freehostia

Freehostia ücretli ve ücretsiz hosting sunar. ‘Çikolata’ adı verilen ücretsiz plan şunları sağlar:

Beş web sitesi
Alt alan yok
250 MB disk alanı
6 GB bant genişliği
Bir MySQL veritabanı
SSS ve bilet destek sistemi

Freehostia’nın küme platformu, ücretsiz barındırma hizmetinden daha fazla güvenilirlik sunmayı amaçlamaktadır. Umarım, bu web siteniz için daha az kesinti ile sonuçlanır.

Şablonlarla tamamlanmış bir web sitesi oluşturucuya erişiminiz olacak. Sorun yaşarsanız, ücretsiz planla bile destek biletinize bir saat içinde yanıt alabilirsiniz.

 

Sonuç olarak;

Bir geliştirici olarak bulut hizmeti sağlayıcıları, sunucuları ve güvenliği kendi başınıza yönetmenin yükünü hafiflettikleri ve uygulamanızın performansını artırdıkları için en iyi arkadaşınız olabilir. Tüm sıkıcı görevlerle ilgilenirler ve geliştirme deneyimini geliştirirler.

Güçlü adamlar kendi başlarına bir kulübe inşa edebilir, akıllı adamlar mimarlar yapar ve inşaat ekipleri gökdelenleri yükseltir.