Yeni nesil Tarayıcı Vivaldi

Share

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size yeni nesil bir tarayıcı Vivaldi‘den bahsedeceğim biraz.

Vivaldi nedir ne değildir ne işe yarar diğerlerinden farkı ne gibi sorulara yanıt vereceğiz dilerseniz hemen başlayalım.

Vivaldi yeni keşfettiğim bir tarayıcıdır, ve incelediğim kadarıyla gayet başarılı ve en beğendiğim haliyle gayet hızlı bir tarayıcıdır. (Mozila’nın yerini asla alamaz benim gözümde) ama kendi açıklamalarını aşağıda bakabilirsiniz incelediğim kadarıyla vaad ettiklerini sonuna kadar verebiliyor.

En iyi özelliklerinden birtanesi de Chrome gibi ram düşmanı değil 🙂 kesinlikle chrome’nun yerini alabilir, Opera ve safari kullanıcısı değilim zaten microsoft Edge (internet explorerin yerine geliştirilen tarayıcı) den iyi ve diyebilirim.

Sorgulara hızlı yanıt vermesini çok beğendim, tarayıcı arayüzü Operaya benzesede gayet göze hitab eder şekilde.

İsterseniz kendi açıklamalarını okumanızı öneririm;

Uyarlanan Arayüz

Vivaldi’nin renkleri, bir bukalemunun çevresine göre renk değiştirmesi gibi, dolaştığınız sayfalara göre uyum sağlar. Temiz ve çağdaş bir arayüz, içeriği tamamlar. Facebook, Vivaldi‘yi maviye, Ekşisözlük’ü ise yeşile çevirir – Tabi isterseniz.

Özel Gezinim

Sayfa içerikleri arasında kayarak dolaşmaya artık hoşçakal diyebilirsiniz. Yön tuşları ile her eksende hareket edebilirsiniz. Klavyenizi kullanarak sayfada herhangi bir yerde daha hızlı olabilirsiniz.

Güçlü Yer İmleri

Tarayıcınızda kaç tane yer imi bulunuyor? 56, 225 ya da 1056? Eğer çok sayıda yer imi kullanıyorsanız, doğru yere geldiniz! Vivaldi’nin yer imi yöneticisi ile yer imlerinize kolayca erişebilir ve onları verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Kendi etiketlerinizi ve takma isimlerinizi oluşturarak çok daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz

Web Panelleri

Web Panelleri, web sitelerini tarayıcı içerisinde yan panel olarak görüntülemenizi sağlar. Bir yandan tarayıcınızla gezinirken öte yandan haberleri okuyabilir, sosyal medyada arkadaşlarını takip edebilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ttarayıcınızdaki “Panik Düğmesi”nden sonra, sahip olduğunuz diğer en önemli şeylerden biridir.

Notlar İş Başında

Kullanımı kolay, ihtiyacınız olduğunda yanınızda

Gezinirken notlar alın ve ekran görüntüleri ile beraber kaydedin. Ekleri depolayın ve notlarınınızı düzenlemeniz ve sonradan kolayca ulaşabilmeniz için etiketleyin.

 

 

 

Yeni nesil Tarayıcı VivaldiHızlı Komutlar

Tarayıcınızdaki her şeyi tek bir yerden yönetin

F2

Klavye kullanıcısı mısınız? O halde Vivaldi tam size göre. Hızlı Komutlar, tek bir klavye kısayolu ile size açık sekmeler, yer imleri, geçmiş, ayarlar ve çok daha fazla şey arasında arama yapmanıza olanak sağlar. Hızlı Komutlar menüsü kendi komutlarınızı oluşturmak ve hızlıca çalıştırmanızı sağlayacak şekilde özelleştirilebilir.

Sekme Yönetimi

Oturumlar

Bir açık sekme kümesini kaydedin ve onları ne zaman isterseniz açın.

Sekme Grupları

Bir sekmeyi bir başkasının üzerine bırakın ve bunu bir grup olarak kaydedin.

Görsel Sekmeler

Açık sekmelerinizin görsel ön izlemesini görmek için sekme çubuğunu genişletin.

Çöp Kutusu

Kapanmış sekmeleri veya engellenmiş açılır pencereleri kurtarın.

Sekme Geçişi

Açık sekmeler arasında hızlıca geçiş yapın.

Sekme Grubu Döşemesi

Gruplanmış sekmeleri ızgaraya döşenmiş şekilde ya da yan yana görün.


Kısacası Mozilla ana işlem tarayıcısı ve yanında kullanım için (benim gibi arkaplanda müzik veya film) izleyen biri iseniz kesinlikle öneririm.

Vivaldi ile hiçbir alakam yoktur yazı reklam gibi gözükmesini istemem 🙂 bilginiz olsun vivaldiden herhangi bir ücret almadım 🙂

Şimdi Vivaldi indir