Yüzyılın icadı “Junkman app”

Haziran 15, 2024
1
Share

Merhabalar sevgili dostlar, bu yazıya “Yüzyılın icadı “Junkman app” olarak girmemin haklı sebebi var.

Gelin baştan hikayeyi dinleyin benden.

Ben uzun yıllar boyu Android telefon kullanan ve apple ürünlerinden oldum olası nefret eden biriydim taa ki geçen yıl telefonum bozuluncaya kadar, neyse uzun etmeyelim kısa süreli bir alelacele telefon alayım olayında iphone 11 gözüme çarptı fiyatı da uygun gelince alayım denemiş olurum dedim aldım.

Neyse alıştım beğendim gayet iyi vs derken Androidde de sıkça başımı ağrıtan ancak hep geçici çözümler bulduğum yine de bulamadığım herkesin de ortak derdi olan “Spam mesaj engelleme” derdine düştüm. Sevgili Mertcan Gökgöz’ün twiti ile gördüğüm tamamen şans eseri olarak karşıma çıkan Junkman ile tanıştım. Deneyelim ne çıkar diyerek indirdim ilk kurulum ardından uygulamayı neredeyse unuttum desem yeridir.

Junkman app o kadar güzel çalışıyor filtrelemesi o kadar iyi ki spam mesaj gelmeyince artık öyle bir sorunun olup olmadığını hatta bu uyuglamayı dahi unuttum desem yeridir. aylar sonra dikkatimi çekti mesajlar kısmında sol üstte filtreler varmış 🙂

Tıkladım açılan sayfada yanda görüldüğü üzere istenmeyen kısmında yüzlerce mesaj birikmiş, girdim baktım gözlerime inanamadım.

Arkadaşlar bu uygulamanın bu kadar temiz filtrelemesi bu kadar güzel iş yapmasına gerçekten inanamadım, bakın abartısız söylüyorum 500 sms varsa 499 bile değil tamamı spam smslerle dolu bir istenmeyen klasörü yaratmış.

Normal mesajlara zaten spam gelmiyor o kısımdan bahsetmeye bile gerek yok ancak buraya bu kadar spam gönderim bir tane mi şaşmaz bir tane de mi yanlışlıkla filtreleme yapılmaz inanamadım.

Daha sonrası ayıptır söylemesi ama sağ üst kısımda gördüğüm bir fincan kahveye tıklayıp kahve ısmarlamak istedim ki zaten yapımcısı da Türk olan uygulamamıza gönlümden kopanı gönderdim. Sonuna kadar hak ediyor ve daha fazlasını da hak ediyor.

Not: Arkadaşlar uygulama ücretli değil sadece kullandığım ve beğendiğim için ben kahve ısmarlamak istedim yanlış anlaşılmasın yani uygulama ücretli versiyon ücretsiz versiyon vs yok. App store’dan ücretsiz indirip kullanın zaten bir süre sonra tamamen unutacaksınız emin olun, arkaplanda o kadar hafif sessiz sakin çalışıp işini yapıyor ki siz varlığından haberiniz olmayacak.

Bugün bu uygulamaya teşekkürü hak ettiğini düşündüğüm için hatta boynumun borcu olarak gördüğüm için bu yazıyı yazma gereği duydum, Kesinlikle tavsiye ederim.

Uygulamayı app store’dan Junkman olarak aratıp bulabilirsiniz veya; Junkman: Spam SMS Engelleyici

Uygulama sahibi: Kerem Erkan

 

 

Yandex.Metrica